Forum Klubu ROVERki.pl :: Auto-szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Auto-szyby
Autor Wiadomość
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Cze 22, 2011 22:22   Auto-szyby

Troszkę teorii i praktyki :)
Co to za ubezpieczenie Auto-szyby?
Jest to ubezpieczenie w naszym samochodzie wszystkich szyb BOCZNYCH!
Czyli w to nie wchodzą szyberdachy.
Kiedy mogę kupić taki pakiet?
Praktycznie zawsze, każdy ubezpieczyciel ma swoje warunki, ale najczęściej wtedy jeśli wykupujemy OC, AC lub pakiet
Czy potrzebne jest AC?
Nie, to jest oddzielny pakiet który nie powoduje szkodowości na naszej polisie AC czy też OC.
Jakie są warunki skorzystania z tego Ubezpieczenia?
Zazwyczaj to są granice kwotowe. Np Warta oferuje wymianę lub naprawę szybę do kwoty 2000zł na każde zdarzenie. Jeśli zauważamy uszkodzenie szyby zgłaszamy i naprawa jest w warsztacie gdzie Ubezpieczyciel ma podpisaną umowę.
Ile może być zdarzeń?
Liczba jest nieograniczona.
Kiedy Ubezpieczyciel uzna że da się naprawić szybę i czy ta naprawa jest trwała?
Jeśli uszkodzenie szyby nie jest większe jak 5 zł, naklejamy naklejkę (aby zabezpieczyć przed brudem) i to jest naprawiane. W innym przypadku jest to wymiana szyby całkowicie.
Naprawa szyby jest trwała, warsztat daję gwarancję na naprawę.

Ja osobiście polecam takie ubezpieczenie. Np w Warcie kwota ubezpieczenia szyby to 69zł / rok
Jeśli macie pytania to odpowiem o ile nie będą za ciężkie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 22, 2011 22:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Deeptrip 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 57
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Cze 23, 2011 00:04   

ile razy stłukła lub uszkodziła wam się boczna szyba??
mi na 16 lat i 7 samochodów ani razu
przednia 4 razy w tym dwa razy w ciągu jednego miesiąca
_________________
http://www.autocentrum.pl...999776317_3.gif
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Czw Cze 23, 2011 21:36   

Deeptrip napisał/a:
ile razy stłukła lub uszkodziła wam się boczna szyba??
mi na 16 lat i 7 samochodów ani razu
przednia 4 razy w tym dwa razy w ciągu jednego miesiąca

Boczne się tak nie tłuczą masz rację, ale zawsze lepiej mieć wszystko w pakiecie ;)
 
 
maro 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 39
Skąd: Łuków



Wysłany: Nie Cze 26, 2011 19:07   

Chyba, że parkujesz pod blokiem i nie chowasz panelu od radia. Wtedy "tłukliwość" szyb bocznych może drastycznie wzrosnąć :D
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Cze 26, 2011 19:13   

Przednia szyba chyba również podlega ubezpieczeniu, a wnioskuję to po tym fragmencie
machi12 napisał/a:
eśli uszkodzenie szyby nie jest większe jak 5 zł, naklejamy naklejkę (aby zabezpieczyć przed brudem) i to jest naprawiane.

Mowa (jak sądzę) o dziurze w szybie. Jak wiadomo wszystkie szyby boczne jak również tylna przy rozbiciu rozsypują się w drobny mak, więc takie uszkodzenie nie jest możliwe. W tym fragmencie mowa o szybie klejonej, czyli szybie czołowej.
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pon Cze 27, 2011 18:37   

Tomek1212 napisał/a:
Przednia szyba chyba również podlega ubezpieczeniu, a wnioskuję to po tym fragmencie
machi12 napisał/a:
eśli uszkodzenie szyby nie jest większe jak 5 zł, naklejamy naklejkę (aby zabezpieczyć przed brudem) i to jest naprawiane.

Mowa (jak sądzę) o dziurze w szybie. Jak wiadomo wszystkie szyby boczne jak również tylna przy rozbiciu rozsypują się w drobny mak, więc takie uszkodzenie nie jest możliwe. W tym fragmencie mowa o szybie klejonej, czyli szybie czołowej.


Tak masz rację. Przednią można kleić, reszty się nie da. Nie rozdzieliłem tego masz rację. :) Ale wszystkie szyby (przednia, boczna i tylnia) są do wymiany w pakiecie auto szyby :)
 
 
Deeptrip 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 57
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Cze 28, 2011 09:39   

to ja źle zrozumiałem ;) myślałem że chodzi o wszystkie oprócz przedniej i szyber... jak wszystkie to warto
_________________
http://www.autocentrum.pl...999776317_3.gif
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 22:16   

Jaki ubezpieczyciel ubezpiecza szyby bez konieczności wykupienia w tym samym dniu OC?

WARTA nie ma takiej oferty.
Cytat ze str Warty:
Kod:
Umowa ubezpieczenia WARTA AUTO-SZYBY może być zawarta tylko jednocześnie (w tym samym dniu), z ubezpieczeniem OC lub AC, na 12-to miesięczny okres ubezpieczenia - tożsamy z okresem ochrony ubezpieczenia OC lub AC.


Proszę o odpowiedz gdyż jestem zainteresowany tym ubezpieczeniem.
OC mam w Inter Risc, ale tam ubezpieczenie szyb można wykupić tylko jednocześnie z OC.
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 13:02   

tomhas napisał/a:
Jaki ubezpieczyciel ubezpiecza szyby bez konieczności wykupienia w tym samym dniu OC?

WARTA nie ma takiej oferty.
Cytat ze str Warty:
Kod:
Umowa ubezpieczenia WARTA AUTO-SZYBY może być zawarta tylko jednocześnie (w tym samym dniu), z ubezpieczeniem OC lub AC, na 12-to miesięczny okres ubezpieczenia - tożsamy z okresem ochrony ubezpieczenia OC lub AC.


Proszę o odpowiedz gdyż jestem zainteresowany tym ubezpieczeniem.
OC mam w Inter Risc, ale tam ubezpieczenie szyb można wykupić tylko jednocześnie z OC.


owszem, ubezpieczyciele się tym chronią :(
Musisz wziąć w pakiecie OC lub AC w WARCIE NAPEWNO. I raczej we wszystkich tak będzie ale głowy uciąć nie dam.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 11:04   

w Minicasco PZU za które płacę 144zł mam ubezpieczoną przednią szybę na kwotę 2000zł, boczne nie bo i po co, chyba że ktoś parkuje na złodziejowie
nie zostawisz radia to szyby ci nie wybiją
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 14:37   

W interrisk też masz ofcje auto-szyby. Różnica polega na tym, że nie kierują cię do wyznaczonego salonu tylko we własnym zakresie wymieniasz szybę i przedstawiasz im rachunek ( zakaz wymiany w salonie, zakaz wymiany na oryginalną )

Ja teraz wykupiłem auto szyby w PZU. Zdziwieniem moim było robienie zdjęć :) no i cena 130 zł, ale warto bo przednie są pechowe :/
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 15:32   

michone napisał/a:
Zdziwieniem moim było robienie zdjęć no i cena 130 zł

za same szyby te 130zł?
za 144zł to ja mam w PZU Minicasco a w nim m. in. szybę czołową plus inne pierdoły
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 18:49   

Dziwne w warcie 69 :/ kosztuje. Może dla osób które nie mają, ani OC ani AC jest drożej?
Zdjęcia są zawsze robione, bo jak byś przyjechał z potrzaskaną szybą?
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 19:18   

michone napisał/a:
W interrisk też masz ofcje auto-szyby. Różnica polega na tym, że nie kierują cię do wyznaczonego salonu tylko we własnym zakresie wymieniasz szybę i przedstawiasz im rachunek ( zakaz wymiany w salonie, zakaz wymiany na oryginalną )

Ja teraz wykupiłem auto szyby w PZU. Zdziwieniem moim było robienie zdjęć :) no i cena 130 zł, ale warto bo przednie są pechowe :/


Może i jest opcja ubezpieczenia szyb, ale tylko w dniu zawieranie OC, a mi chodzi o ubezpieczenie szyb poza OC.
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 23:28   

tomhas napisał/a:
michone napisał/a:
W interrisk też masz ofcje auto-szyby. Różnica polega na tym, że nie kierują cię do wyznaczonego salonu tylko we własnym zakresie wymieniasz szybę i przedstawiasz im rachunek ( zakaz wymiany w salonie, zakaz wymiany na oryginalną )

Ja teraz wykupiłem auto szyby w PZU. Zdziwieniem moim było robienie zdjęć :) no i cena 130 zł, ale warto bo przednie są pechowe :/


Może i jest opcja ubezpieczenia szyb, ale tylko w dniu zawieranie OC, a mi chodzi o ubezpieczenie szyb poza OC.

Ja Ci się dowiem na jutro gdzie taka możliwość jest o ile jest ;)
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 08:37   

byłbym bardzo wdzięczny
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 11:49   

szoso napisał/a:
michone napisał/a:
Zdziwieniem moim było robienie zdjęć no i cena 130 zł

za same szyby te 130zł?
za 144zł to ja mam w PZU Minicasco a w nim m. in. szybę czołową plus inne pierdoły


Tak masz racje w momencie zawierania polisy Minicasco cena autoszyb spada z 130 do 80 :) .

Co do zdjęć to wykonują je tylko w przypadku gdy dokupujesz samą opcję auto-szyby. Jeśli zawierasz polisę OC + autoszyby to w PZU nie robią zdjęć.
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Sro Wrz 07, 2011 21:30   

szoso napisał/a:
w Minicasco PZU za które płacę 144zł mam ubezpieczoną przednią szybę na kwotę 2000zł, boczne nie bo i po co, chyba że ktoś parkuje na złodziejowie
nie zostawisz radia to szyby ci nie wybiją

No to chyba coś się zmieniło w tym ubezpieczeniu bo teraz są ubezpieczone wszystkie szyby. Kontaktowałem się specjalnie w tej sprawie z PZU i ich konsultant tak stwierdził, podpierając się poniższym cytatem z regulaminu MiniCasco

Cytat:
ubezpieczeniem są objęte szkody powstałe w pojeździe bądź jego wyposażeniu polegające na:

- uszkodzeniu pojazdu w związku z ruchem i postojem wskutek nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z osobami lub zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu, działania osób trzecich, w tym również włamania


a oto odpowiedz na moje zapytanie
Cytat:
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że ubezpieczenie Minicasco, obejmuje swoim zakresem szkody w pojeździe bądź jego wyposażeniu wyrządzone przez osoby trzecich w związku z postojem lub też ruchem tego pojazdu. Innymi słowy, jeśli szyba zostanie wybita w związku z działaniem osoby trzeciej, to odpowiedzialność PZU będzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Auto z USA
Rozan99 Prawo i ubezpieczenia 39 Sob Lip 12, 2008 17:03
maciej
Brak nowych postów jak wyrejestrować auto ??
Firq Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Mar 04, 2013 21:01
chudson
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Auto z wadami ukrytymi
TheArt Prawo i ubezpieczenia 239 Czw Maj 27, 2010 14:08
Ley
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] auto nieuzywane
funfel Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Maj 27, 2009 10:50
sknerko
Brak nowych postów AUTO Z FRANCJII co potrzeba ???
MarcinRad Prawo i ubezpieczenia 13 Wto Maj 19, 2009 09:27
PopeY



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink