Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4Si 16V]Odpowietrzanie hamulców brak juz pomysłó :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4Si 16V]Odpowietrzanie hamulców brak juz pomysłó :(
Autor Wiadomość
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 23, 2011 15:14   [R200 1.4Si 16V]Odpowietrzanie hamulców brak juz pomysłó :(
Typ: Si Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Witam wszystkich zainteresowanych.
A wiec tak jak w temacie brakło mi pomysłów na odpowietrzenie układu, czytałem sporo rad na temat odpowietrzania hamulców w rowerku bo nie jestem jedynym który ma z tym problem. Niestety nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi.Problemy zaczeły się gdy wymieniłem gumki spod zbiorniczka i przy okazji na tłoczku pompki ( jedna była pęknięta i uciekał mi płyn) no i po zmontowaniu wszystkiego do kupy zabrałem się za odpowietrzanie. Może opisze sposoby i rady z jakich skorzystałem przy odpowietrzaniu by nie powielać prób jakie już przeprowadziłem :
Odpowietrzanie
-PT,LT,PP,LP
-PT,PP,LT,LP
-PT,LP,LT,LP
Odpowietrzałem również pompę przed odpowietrzaniem kół jak i po próbie odpowietrzenia. Jedyne co zauważyłem to że da się odpowietrzyć PT i LP natomiast kiedy biorę się za LT i PP to tak jakby nie było ciśnienia po mimo pompowania pompki płyn raczej wycieka grawitacyjnie a nie pod ciśnieniem. Podobna sytuacja jest na pompce kiedy odkręcam przewód ciśnieniowy ten bliżej serva ( chyba 1 sekcja ale nie jestem pewien ) to płyn wystrzeliwuje pod ciśnieniem natomiast drugi wężyk gdy odkręcam płyn z niego wycieka nawet jak się pompuje ale bez ciśnienia. Pompka była rozbierana i wymieniane były w niej uszczelki później było wszystko złożone w odpowiedniej kolejności. Gdy zauważyłem że z 2 sekcji płyn tylko wycieka a nie leci pod ciśnieniem zdemontowałem pompkę i jeszcze raz sprawdziłem czy wszystko jest dobrze założone, jest ok. Przy sprawdzaniu na sucho czy daje ciśnienie wszystko wyszło ok. Może macie jakieś pomysły lub co bym mógł jeszcze sprawdzić. Chciałem tylko powiedzieć że hamulce działały wcześniej bez zarzutu a auto od momentu wyjęcia pompki nie było ruszane, auto jest bez ABS-u. Prosze o rade może ktoś z was spotkał się z taka usterką i wie jak sobie z nią poradzić i podzieli się tą cenną informacją :mrgreen:
Pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 23, 2011 15:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 23, 2011 17:50   

Moze odpowietrzniki ukreciles w którymś kole
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 23, 2011 19:52   

To nie to wszystkie odpowietrzniki są i działają tak jak powinny
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 23, 2011 20:21   

To gdzieś masz dziurę w układzie bo nie wytwarza ci cisnienia, albo zjebutałeś pompke ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Cze 23, 2011 21:26   

Wydaje mi se że powinieneś jednak dokładniej sprawdzić pompkę, co to znaczy że daje ciśnienie na sucho?
Popychacz pompy działa na tłoczek pierwszej sekcji jeśli jest ciśnienie to wytwarza ono nacisk na tłoczek drugiej sekcji, jeśli nie będzie ciśnienia na drugiej tzn. że uszczelnienia nie trzymają np. z powodu zużytego cylindra pompy.
Daj sobie spokuj z regeneracją pompy załóż sprawną.
_________________
rom
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 18:42   

Dziś odpowietrzałem hamulce i prawie się wszystko udało poza kołem PP tak jakby pompka nie mogła napompować. Kiedy zrezygnowany po długim pompowaniu bez widocznego efektu złożyłem koło by przestawić auto wsiadajac okazało sie że hamulec jest twardy tak jak powinien być :smile: wiec postanowiłem się przejchechać co sie okazało podczas jazdy pedał zaczął twardnieć coraz bardziej a hamulce ( ale tylko z przodu ) zaczeły zaciskać sie coraz mocniej ledwo udało sie wrócić :cry: czym to może byc spowodowane tym że nie odpowietrzyłem jednego koła czy może coś innego sie porobiło ?? :sad:
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pon Cze 27, 2011 23:18   

automechanik napisał/a:

Daj sobie spokuj z regeneracją pompy załóż sprawną.
Dokładnie tak, typowe objawy dla złego poskładania ustrojstwa - brak ciśnienia, a potem nieodpuszczanie...
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Cze 28, 2011 06:55   

Może to być spowodowane brakiem luzu między popychaczem serwa a tłoczkiem pierwszej sekcji pompy hamulcowej. Po uruchomieniu silnika podciśnienie przez popychacz serwa powoduje nacisk na tłoczek pompy.
Również pedał hamulca może nie mieć jałowego skoku. Jeśli przed naprawą pompy takie objawy nie występowały to chyba jednak coś nie tak z montażem pompy.
_________________
rom
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 17:38   

Dziś oddałem auto do mechanika zobaczymy co on powie na to co sie działo z tymi hamulcami nie wykluczam że bede zakładał nową pompe ale o tym dowiem sie jutro.
 
 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 16:35   

spróbuj odpowietrzyć na odpalonym silniku zaczynając od najdalej położonego koła od pompy do najbliższego pozdro
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 17:40   

odpowietrza sie na wylaczonym silniku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Czw Cze 30, 2011 22:51   

Raptile napisał/a:
odpowietrza sie na wylaczonym silniku


Kolego, polecam lekturę Rave, gdzie wyraźnie jest napisane, iż odpowietrzanie hamulców należy przeprowadzać na włączonym silniku i nie zaciągniętym ręcznym.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 23:11   

Bordos, Rave to nie biblia ;) wiem bo robilem u siebie Kolego ;)

[ Dodano: Czw Cze 30, 2011 23:11 ]
Wszędzie co czytam to na zgaszonym jest napisane niewiem skąd żeś wyciągnął takie informacje ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Cze 30, 2011 23:33   

Raptile napisał/a:
Wszędzie co czytam to na zgaszonym jest napisane niewiem skąd żeś wyciągnął takie informacje
U mnie dopiero odpowietrzenie przy zapalonym silniku pomogło (jak kupiłem auto był tak zapowietrzony że powoli pedał wpadał prawie do podłogi). Ale tu akurat jest zwalona pompa - złe/źle założone uszczelki i nie dość że nie daje ciśnienia (jak kolega napisał ledwie leci) to jeszcze nie odpuszcza hamulca... odpowietrzanie pomoże tyle co umarlemu kadzidło...
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 07:59   

Raptile napisał/a:
Bordos, Rave to nie biblia ;) wiem bo robilem u siebie Kolego ;)

[ Dodano: Czw Cze 30, 2011 23:11 ]
Wszędzie co czytam to na zgaszonym jest napisane niewiem skąd żeś wyciągnął takie informacje ;)


Rozumiem, że robiłeś i działało. Bo teoretycznie powinno działać i na zgaszonym i na zapalonym. Ja odpowietrzałem na zapalonym zgodnie z kolejnością z Rave i działają :) .

Oczywiście, że Rave to nie biblia, ale jednak ktoś kto to tam napisał, raczej wiedział co robi.


Ale w tym temacie raczej problemem nie jest odpowietrzanie tylko sama pompa, z którą coś jest nie do końca tak jak trzeba.

Nówka, firmy TRW to wydatek 300 zł, więc tragedii nie ma - a hamulce, jak wiadomo, dobra rzecz :D
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 08, 2011 10:41   

Witam,
odebrałem auto od mechanika mówił że w pompie nic nie ruszał tylko dobrze przeczyścił układ hamulcowy mówił że był strasznie zagluciały. Jak narazie jest lepiej niż było co prawda koła tak jakby stawiały mały opór i grzeją sie troche felgi ale to najprawdopodobniej wina nowych klocków. Przed zabiegiem u mechanika było niemożliwe przejechanie 3-4 km. bez zatrzymywania się bo tak zaczynały trzymać hamulce teraz bez problemu da sie przejechać. Co najważniejsze zjeżdzajac z gorki nie musze wrzucać biegu teraz moge zjechac wrzucajac luz hehe.

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 10:41 ]
Witam, mam jeszcze takie ptanie czy przy odkrecaniu pompy hamulcowej od serwa ( bez odłączania od niej przewow ) da sie zapowietrzyć układ?? Wczoraj odkrecilem pompe zeby zwiekszyc luz hamulca i teraz zrobil sie miekki pedal jakby byl zapowietrzony. Dodam że na wylaczonym silniku jak sie troche podpompuje to robi sie twardy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Odpowietrzanie hamulców - jedna osoba
leolan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lis 23, 2010 20:50
Remigiusz
Brak nowych postów [rover 200] odpowietrzanie hamulcow
fifi901 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Sie 24, 2012 23:09
fifi901
Brak nowych postów [R220SDI]Odpowietrzanie hamulców
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Paź 11, 2010 19:13
xtek
Brak nowych postów [R 220 Sdi 2.0 98r ] Brak Hamulców
Brak hamulców
pawelm19871 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pon Lut 11, 2008 12:49
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink