Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] co 1000km na gazie, 100km na benzynie ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R all] co 1000km na gazie, 100km na benzynie ?
Autor Wiadomość
Fafnoscie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: SBL

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 00:20   [R all] co 1000km na gazie, 100km na benzynie ?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1998

Witam ! Ostatnio usłyszałem od znajomego, że jeśli się ma auto w gazie, to dobrze jest co 1000 km zrobić 100 km na benzynie, ponieważ "gaz wypłukuje silnik i wtedy elementy stają się suche". Chciałem się po prostu zapytać jak wy się do tego zdania ustosunkujecie ? ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 29, 2011 00:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 05:41   

Mówiąc szczerze pierwszy raz słyszę taką teorię.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 10:18   

Ja profilaktycznie miałem od czasu do czasu przegonić Roverka na benzynie ale jeżdżę praktycznie tyle co przed przełączneiem automatycznie na gaz.
Słyszałem eż takąteorię ale dotyczy ona pewnie dosyć mocno zużytych silników. Przy spalaniu LPG nie powstaje nagar a wręcz chyba pozwala go usunąć z komory spalania (chyba) ..ale nie wiem co ma dać przegonienie 100km co 1000km gazu, chyba spowrotem sięnie zamuli tak i nie zalepi na takim odcinku :D

Wychodzi więc na to że to bezsens...
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Fafnoscie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 123
Skąd: SBL

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 10:33   

No właśnie sam nie wiem co mam o tym sądzić bo też pierwszy raz to usłyszałem właśnie od znajomego :P Ale skoro twierdzicie że to raczej jest bez sensu to nie będę jeździł na benzynie :P Dzięki za pomoc !
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 10:38   

Na benzynce czasem warto podjechać kawałek, dla frajy, przepalić wtryski, ruszyć stojące paliwo w przewodach żeby nie zmarniało :D no i ja mam ustawioną odcinkę na gazie na 6200, wtedy teżzostaje bena, chyba reduktor by nie wyrobił większego zpaotrzebowania.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Cze 29, 2011 12:33   

tronsek napisał/a:
Mówiąc szczerze pierwszy raz słyszę taką teorię.

a co powiesz na tak ze co drugie tankowanie LPG benzyne ma gosciu tankowac za 50 zeta :) :)
bo tak rade dostal ostatnio znajomy z pracy jak zapodal gaz do C5 :) :)
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 15:43   

Taką teorię słyszałem kilka razy tylko i wyłącznie od gazowników. Sam nie stosuje, przejechałem 100k km na LPG i nic się nie stało i się nie zapowiada więc tym bardziej nie widzę sensu.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
Drool 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:48   

Zanim przełączy się na gaz auto zawsze chwile popracuje na benzynie. Latem krócej, zimą dłużej. Sądzę, że w generalnym rozrachunku (w jeździe po mieście i na krótkich odcinkach) wychodzi na to co napisano w pierwszym poście - na 1000 km przejechanych na LPG auto zawsze zrobi kilkadziesiąt na PB. Ja jak jadę w trasę zawsze kilkanaście kilometrów robię na PB - dla frajdy i z przekonania, że jednak warto czasem na benzynie przejechać kilka km.
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 30, 2011 10:33   

jeśli ktoś jeździ na gazie, który minimalnie płucze cylindry z nagaru, to przejechanie tej setki na benzynie nic nie da. w starym silniku obowiązkowo trzeba jeździć na mineralce, i nie kombinować z półsyntetykami, bo się luzy na pierścieniach porobią w końcu (dane pochodzą od zaufanego mechanika, który nigdy jeszcze nie wcisnął mi kitu (poza jedną sytuacją kiedyśmy pili).)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink