Forum Klubu ROVERki.pl :: MG wraca do wyścigu 24h Le Mans 2012.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG wraca do wyścigu 24h Le Mans 2012.
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 25, 2011 23:39   MG wraca do wyścigu 24h Le Mans 2012.

Jak piszą angole, Chińczycy podpisali umowę sponsorską z firmą RLR Motorsport (firma, która wcześniej budowała MG Lola dla MG XPoweR). Wiadomo, że MG ma wrócić do Le Mans w 2012 roku. Nie mówi się nic o marce MG XPower ani zielonych malowaniach. Mówiło się również sporo o Motorsporcie w odniesieniu do marki MG.

Chyba wspaniały news :)

Dla przypomnienia MG w wyścigu 24H Le Mans.




i krótki rys historii MG w 24H Le Mans.

 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 25, 2011 23:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 23:42   

Tomi napisał/a:
Chyba wspaniały news :)

czy to sygnał aby rozglądać się za przelotami i bookować jakieś loty ? :) Nie lada gratka z tej wiadomości i dzięki Ci za wrzucenie, bo pewnie jeszcze parę dni bym żył w niewiedzy :)
_________________
Driving is believing !
 
 
 
borek88 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 23:47   

oby marka była warta swej histori
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 25, 2011 23:54   

adamsky napisał/a:
Tomi napisał/a:
Chyba wspaniały news :)

czy to sygnał aby rozglądać się za przelotami i bookować jakieś loty ? :) Nie lada gratka z tej wiadomości i dzięki Ci za wrzucenie, bo pewnie jeszcze parę dni bym żył w niewiedzy :)


Od paru lat Eurosport i Eurosport2 relacjonują na żywo ten wyścig. Gdzieś na VHS-ie mam jeszcze relacje z lat 2002, 2003 lub 2004.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:00   

Tomi napisał/a:
Gdzieś na VHS-ie mam jeszcze relacje z lat 2002, 2003 lub 2004.

Jest na youtubie? Jak nie ma, to może warto zrobić zrzut ciekawszych ujęć z udziałem MG ;)
Fajnie, że coś się rusza. Ja czekam na pierwsze MG z nowej palety u nas w kraju ;)
Kto wie, kto wie... może będzie w zasięgu mojej kieszeni ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:01   

borek88 napisał/a:
oby marka była warta swej histori


Jak widzisz za budowę weźmie się ta sama firma, która współpracowała z MG XPower i cały czas budują i ścigają się w wyścigach

http://www.rlrmotorsport.com/



 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:03   

Tomi, ja może i bidny jestem ale mam satelitę i nie wykupuje kanałów sportowych bo ciągle walą w kulki i zawyżają opłaty więc do oglądania sportu w TV mam skróty sportowe w wiadomościach a o tym, tam nie trąbią .... ;/
Tomi napisał/a:
Gdzieś na VHS-ie mam jeszcze relacje z lat 2002, 2003 lub 2004.

nikomu krzywdy byś nie zrobił i się nimi podzielił np zgrywając je na cyfrowy obraz i wrzucając na główną stronę ;)
_________________
Driving is believing !
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:13   

Do podzielenia się miałbym więcej materiałów:
- Nagrania na VHS 8mm. nagrania z pierwszego i drugiego zlotu :)
- Cały serial wyprodukowany przez Marka Evansa dla Discovery o odbudowie MGB Roadster, w każdym z odcinków oprocz kolejnego etapu prac na roadsterem jest przedstawienie jakiegoś modelu MG. Serial pod oryginalnym tytułem "An MG is Born".
- Jeszcze chyba w jakimś cyklu prezentacja wyścigowego MG ZR z 2.5L KV6 o mocy 260KM.
- kilka oryginalnych płyt z prezentacjami MG i Rovera 75.
- i pewnie jeszcze coś się znajdzie :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:15   

To masz w tłumaczeniu z lektorem?

Kiedyś trzeba zrobić takie copyparty... zrzuty materiałów z płyt można wrzucić bezpośrednio na serwer i w locie skonwertować do odtwarzacza webowego. To zajmie mniej czasu niż zabawa w konwersję itp. itd.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:18   

Nie będę pisał o małej kolekcji modeli MG i Rover (w różnej skali), które stoją na półkach :)

Jeden z ciekawszych to MGF z limitowanej edycji (aprobowanej przez MG Rover) w skali 1:18.

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 00:18 ]
MaReK napisał/a:
To masz w tłumaczeniu z lektorem?


Serial Evansa jest z polskim lektorem. Prezentacja MG ZR jest również z lektorem z kolejnego serialu Evansa o budowie auta wyścigowego (A Racing Car is Born).
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:21   

Tomi, ciekawe kiedy by to wyszło na światło dzienne że takie fajne rzeczy posiadasz w domowej filmotece :)
Powiem szczerze że z chęcią bym usiadł z popcornem przed kompem i to obejrzał ... tak więc... ;)))
_________________
Driving is believing !
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:31   

Znalazło by się więcej ciekawych rzeczy... tylko trochę już porozdawałem:
- cała starta prospektów (od tych tych starych z lat 60, 70 i 80 do prospektów MG XPoweR).
- Polskie materiały reklamowe (między innymi polskie reklamy kanciaków).
- oryginalna instrukcja obsługi (pierwsza wersja), którą poprawialiśmy dla importera. Kolejne wersje (z naniesionymi już przez nas poprawkami) dostawali właściciele Roverów 75, którzy kupili samochód w salonie.
- jak poszperam po szufladach to jeszcze coś znajdę.

Niektóre nawet używam od "wielkiego dzwonu"(oryginalny krawat MG czy długopis MG-Parkera).
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:32   

Co będzie pod maską l-seria? Bo ostatnio to TDI i HDI królują w LeMans ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 00:40   

Pływak napisał/a:
Co będzie pod maską l-seria? Bo ostatnio to TDI i HDI królują w LeMans ;)


http://www.roverki.pl/r-n...gi-le-mans.html

Stary artykuł mojego autorstwa, który cały czas wisi na stronie www.roverki.pl
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 01:03   

adamsky napisał/a:
Powiem szczerze że z chęcią bym usiadł z popcornem przed kompem i to obejrzał ... tak więc... ;)))

Dobra ;) To Ty lecisz po zapas popcoronu i coli (tylko chyba te z kina są lepsze niż z mikrofali), my z Tomim przygotowujemy materiał i robimy ustawkę na wielkie oglądanie ;) Na Zlocie nie ma sensu projekcja, bo nie każdego to interesuje ;)

A ktoś się podejmie przetłumaczenia z napisami pozostałych filmów?


Tomi jak już dojrzeje do tego, żeby robić krótki film o ROVERki.pl mam nadzieje, że będziesz jednym z gości tego małego projektu? :) Wtedy też pokazalibyśmy Twoje kolekcje szerszemu gronu...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 01:21   

Tomi napisał/a:

http://www.roverki.pl/r-n...gi-le-mans.html

Stary artykuł mojego autorstwa, który cały czas wisi na stronie www.roverki.pl

Przeczytałem i nie rozumiem co ma ten artykuł do mojego pytania chyba, ze zrobią identyczne auto jak 10 lat temu :P
Ciekawi mnie właśnie w jakiej klasie i z jakim silnikiem wystartują czy LMP1 gdzie jak wspomniałem od paru lat dominują klekoty czy raczej LMP2. W LMP1 w tym roku 5 pierwszych miejsc to diesle (było by więcej ale 2 audi zostały skasowane) i dopiero 6 miejsce ze stratą 17 okrążeń to bolid Lola-Toyota więc "wieje nudą" ostatnio w tej klasie ;)

Edit: Sądząc z informacji jakie znalazłem w necie raczej żadnych nowości nie ma się co spodziewać i będzie to klasa LMP2 i bolid pewnie MG Lola EX265

Tu info na temat danych bolidu na ten rok:

Cytat:
For 2011 the car is powered by a new Judd 'HK' engine based on a production BMW 4.0 litre V8, noted for its low weight and high specific power output in road going form.

Technical specifications:

Engine: 3.6 Judd HK V8

Power: approximately 450 bhp

Top speed: in excess of 200mph

Gearbox: Lola 6-speed semi-automatic sequential via paddle-shift

Clutch: Carbon pull-type by AP

Cooling: Aluminium water radiators and oil coolers

Chassis: One piece carbon fibre monocoque

Steering: Power assisted rack-and-pinion

Suspension: Ohlins shock absorbers and fabricated steel double wishbones

Brakes: 355mm x 32mm front and rear,AP calipers, AP carbon fibre discs and pads

Wheels: OZ Racing forged Magnesium - Fronts 18”x12.5J, Rears 18”x13J

Tyres: Dunlop - Fronts 300/650-18, Rears 310/710-18

Dimensions: Length, 4534mm; Width, 1990mm;

Wheelbase: 2790mm

Weight: 920kgs

Capacities: Fuel, 75 litres, Oil (dry sump) 10 litres
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 26, 2011 09:45   

MaReK napisał/a:

Tomi jak już dojrzeje do tego, żeby robić krótki film o ROVERki.pl mam nadzieje, że będziesz jednym z gości tego małego projektu? :) Wtedy też pokazalibyśmy Twoje kolekcje szerszemu gronu...


Na nakręcenie czegoś "z jajem" zawsze się piszę. Na poważniejszy film (bo wygląda to na dokument), raczej nie... sorki.

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 09:24 ]
Pływak napisał/a:
Tomi napisał/a:

http://www.roverki.pl/r-n...gi-le-mans.html

Stary artykuł mojego autorstwa, który cały czas wisi na stronie www.roverki.pl

Przeczytałem i nie rozumiem co ma ten artykuł do mojego pytania chyba, ze zrobią identyczne auto jak 10 lat temu :P
Ciekawi mnie właśnie w jakiej klasie i z jakim silnikiem wystartują czy LMP1 gdzie jak wspomniałem od paru lat dominują klekoty czy raczej LMP2. W LMP1 w tym roku 5 pierwszych miejsc to diesle (było by więcej ale 2 audi zostały skasowane) i dopiero 6 miejsce ze stratą 17 okrążeń to bolid Lola-Toyota więc "wieje nudą" ostatnio w tej klasie ;)


Naturalną kontynuacją jest udział w klasie LMP2 (czyli dawnej kategorii LMP675). LMP1 wydaje mi się, że potrzebuje zupełnie innego budżetu. Najważniejsza informacja jest taka, że mówi się o powrocie MG do Motorsportu. Tego mi (mam nadzieję, że nie tylko mi) brakowało. Jak również rodzi to nadzieję, że MG będzie nadal marką o sportowym charakterze a nie zwykłe dupowozy.

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 09:45 ]
Youtube'owy kanał użytkownika RLR MSport.

http://www.youtube.com/user/TeamRLR
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Cze 26, 2011 09:53   

Tomi, obawiam sie ze poczatek nie bedzie taki znowu kolorowy. Umowa sponsorska moze znaczyc wszystko. Na przyklad po prostu umieszczenie emblematow MG na bolidzie - to tak jakby powiedziec ze Lada ma bolid F1 - przeciez sponsoruje Lotus-Renault i swoje logo na bolidzie ;) Zawsze to jednak cos i wazne ze cos sie zaczyna dziac a Chinczycy sie tym interesuja. Tez mam ogromna nadzieje ze MG znowu zobaczymy na torach i trasach rajdowych. Chocby to mialo byc tylko logo na bolidzie. Po prostu dopoki nowe MG nie jezdzi po ulicach to ciezko zeby ich inzynierowie brali sie za rajdowe projekty. No chyba ze o tym juz mysla i pracuja. Byloby genialnie :)
BTW Mozesz podac link jakis do tych informacji angielskich?
Co do dokumentu o Roverki.pl - kto powiedzial ze to NIE bedzie z jajem? A ze dokument? Od razu musi byc full powaga i gadajace glowy? ;)
Pływak, marudzisz :P Jak pisalem wyzej. Chocby to miala byc Wiejscka Liga Mistrzow Prostej i MG sie bedzie tym interesowac to super i trzeba sie cieszyc ze mimo Chinskich raczek zalezy im na tak waznym aspekcie marki jak motosport.

Pozdrawiam
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 10:24   

kruszon napisał/a:

Pływak, marudzisz :P

W którym miejscu? Chyba tylko w tym, ze czołówka w LMP1 wieje nudą ale jak może być inaczej skoro miejsca od 2-5 do Peugeoty HDI? Całe Szczęście, że zostało jeszcze to jedno Audi :razz:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
adamsky 




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 10:26   

MaReK napisał/a:
Dobra ;) To Ty lecisz po zapas popcoronu i coli

popcorn może i tak, ale ja tej coli-żelu pić nie będę !
MaReK napisał/a:
my z Tomim przygotowujemy materiał i robimy ustawkę na wielkie oglądanie ;)

to daj cynka to podjadę do Was :P

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 10:26 ]
tylko masz zakaz wnoszenia rusztu z grilla :!:
_________________
Driving is believing !
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Plato w MG6 zwycięża w pierwszym wyścigu sezonu 2013 BTCC
Gość Sporty Samochodowe 1 Nie Mar 31, 2013 19:45
maniaq
Brak nowych postów Sportowy spam 2012
Czyli rozmówki o sporcie samochodowym
greg-si Sporty Samochodowe 9 Czw Cze 28, 2012 00:09
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink