Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] problem - coś z silnikiem?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] problem - coś z silnikiem?
Autor Wiadomość
arche75 



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 01:03   [MGF] problem - coś z silnikiem?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam

dziś w trakcie jazdy spotkała mnie przykra niespodzianka;

przy prędkości około 140 km/h (czyli wolniutko) nagle poczułem szarpnięcie z tylnej prawej strony - objawy dokładnie jakbym złapał gumę. Tak właśnie pomyślałem, zwolniłem - ale samochód trzymał tor jazdy bez żadnych niespodzianek.
Niestety - gdy chciałem przyspieszyć - zero mocy po wciśnięciu gazu. Po zatrzymaniu już nie ruszył - silnik kręci, ale odpala.

Dodatkowo przy próbie uruchomienia świecą się równocześnie 2 kontrolki (normalnie gasną po przekręceniu kluczyka): akumulator (akuś jest całkiem nowy, wymieniony przed tygodniem) i wspomaganie kierownicy.
Na szczęście znajomy doholował mnie do domu... Czy ktoś ma pomysł co się mogło stać?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 05, 2011 01:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 01:34   

troche to wygląda jak by Ci się paliwo skonczylo :D ale oczywiscie rozumiem ze to nie wchodzi w grę.

U mnie wspomaganie kierownicy gaśnie dopiero po odpaleniu - u Ciebie powinno być tak samo, dopiero wtedy ono się włącza.

Silnik nie zmienił swojego dźwięku po tym szarpnięciu, nie hałasował inaczej?

Kiedy zmieniałeś rozrząd?
 
 
arche75 



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Wto Lip 05, 2011 01:51   

Paliwo jest, może nie pełny zbiornik ale około połowy;)

Silnik po szarpnięciu a przed zatrzymaniem pracował normalnie, bez żadnych niepokojących hałasów. Rozrząd był robiony niecały rok temu, od tego czasu przejechałem około 15 tys (zimą grzecznie sobie stał) - dlatego rozrząd raczej wykluczam, aczkolwiek niepokoi mnie to szarpnięcie na prostej drodze tuż przed zdarzeniem...

... no i musze na razie (do znalezienia rozwiązania) jeździć 15sto letnim golfem :evil: , pomocy :sad:
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 04:36   

Pierwsza rzecz która się nasuwa to właśnie rozrząd, ale skoro wykluczasz, i nie było dźwięku jak po kolizji zaworów, to raczej nie to.

Druga - pasek osprzętu mógł pęknąć. widać go patrząc od góry na silnik, po prawej stronie zaraz obok pokrywy paska rozrządu. Jest on normalnie bardzo mocno napięty, więc jak strzelił, jeszcze przy okazji wkręcając się w coś, i wtedy rozerwało go jeszcze raz, mogłeś poczuć wyraźne szarpnięcie. Brak napędu alternatora - brak ładowania aku, i inne problemy z elektryką (z diagramów wynika że jest on podpięty pod kontrolkę ładowania, i może też od niego zależeć coś innego).

Jak nie to - to tymczasowo brak mi pomysłów...
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 11:42   

wejdz pod samochod i zobacz co z paskiem wieloklinowym ;)
 
 
arche75 



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 19:47   

... no chyba prawie na pewno :lol: chodzi o pasek, bo go nie ma - wziął był i znikł :mrgreen:

Mam nadzieję, że to tylko to - dzięki za rady, czekam na odholowanie do warsztatu żeby mechanik obejrzał czy coś jeszcze się nie wydarzyło przy okazji.
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 08:03   

Witam,

świecąca się przy próbie uruchomienia kombinacja kontrolek "kierownica + Akumulator" oznacza problem z immobilizerem.

Prawdopodobnie jego nie rozkodowanie.

Pozdrawiam,
Marcin
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 10:59   

ale wspomaganie podczas odpalania chyba musi pozostać czerwone aż do odpalenia, a konktolka akumulatora sama w sobie odpowiada m.in. za "stan i napięcie paska klinowego"
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sro Lip 06, 2011 23:03   

dokładnie - mi się czasem po przejechaniu przez kałużę lubi zapalić, bo pasek ślizga... a nowy kupiłem jeszcze przed ogólnopolskim, i jeszcze mi się nie chciało założyć.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sob Lip 09, 2011 11:15   

W MGF'ach przed face liftingiem (z mechanicznym licznikiem kilometrów) błędy dotyczące funkcjonowania samochodu są wyświetlane za pomocą kombinacji kontrolek.

W MGF'ach po face liftingu (z cyfrowym licznikiem kilometrów) błedy wyświetlane są kodami na wyświetlaczu.


Pozdrawiam,
Marcin

Odnośnie kombinacji kontrolek (co za jaki błąd odpowiada) można poszukać na angielskim forum MG.
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] Pomocy, coś z silnikiem
Mad MGF i MG TF 1 Sob Kwi 23, 2011 15:47
practicator
Brak nowych postów [MGF] sprzęgło hydrauliczne - wyciek pod silnikiem
fighter MGF i MG TF 0 Sro Lip 03, 2013 20:03
fighter
Brak nowych postów [MGF] Problem z zawieszeniem
DwiN MGF i MG TF 3 Wto Sty 04, 2022 00:32
plp
Brak nowych postów [MGF] Problem z alternatorem
Mad MGF i MG TF 0 Sob Paź 27, 2012 17:53
Mad
Brak nowych postów [MGF] HardTop - problem
Mina666 MGF i MG TF 2 Czw Lis 08, 2012 19:16
fieldy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink