Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Jak oszukać alarm? Problem z centralnym zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Jak oszukać alarm? Problem z centralnym zamkiem
Autor Wiadomość
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



  Wysłany: Pon Lip 11, 2011 22:02   [MGF] Jak oszukać alarm? Problem z centralnym zamkiem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witajcie, jakiś czas temu w moich lewych drzwiach odmówił posłuszeństwa centralny zamek, mianowicie, drzwi zamykały się z pilota ale do centralki nie dochodził sygnał że drzwi są zamknięte (zatrzaśniete) wiec alarm się nie uzbrajał bo myślał że drzwi są ciągle otwarte.
Następnie silniczek zaczął głośno wyć podczas otwierania.

Wczoraj musiałem na pare minut odpiąć klemę od akumulatora bo coś tam robiłem, co zaskutkowało rozsynchronizowaniem pilota.

Aby go zsynchronizować muszę zamknąć samochód z kluczyka i otworzyć pilotem, i tu pojawia się problem bo mój samochód nie wie, że jest właśnie zamykany z kluczyka, ponieważ gdzieś zanika sygnał i drugie drzwi się nie ryglują same, alarm się nie uzbraja, wiec nie mozna zsynchronizować pilota - nie mogę nawet odpalić samochodu.

Do póki nie kupie nowego mechanizmu samochód jest unieruchomiony, wiec pomyslalem że może da się to jakoś oszukać, i tak połączyć te kable w drzwiach (jest ich 8) które idą do centralnego, aby samochód myślał że drzwi są otwarte a samochód się zamknął z kluczyka i wtedy mozna by zsynchronizować pilot i wreszcie go odpalic.

Pare razy nawet tak go niechcacy zaryglowałem ale był sygnał ze drzwi są otwarte wiec zaraz się otwierał ale wygladało to tak jak bym zamknął zamek z kluczyka, wiec coś się chyba da zrobić.

Macie jakieś pomysły?
Ja już wymiękam, a na zamek pare dni poczekam, o ile to tylko on jest sprawcą całego zamieszania.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 11, 2011 22:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Lip 11, 2011 22:29   

oblukaj schematy elektryczne
znajdz centralny zamek ( a wlasciwie silownik )
jest on polaczony z modulem alarmu ( ktory jest pod centralna konsola - takie czarne pudeleczko z dwiema bialymi wtyczkami) - znajdz przewod otwarcia i przewod zamkniecia
prawdopodobnie czarno-pomaranczowy i czarno rozowy
wyprowadz sobie z nich kable i na zwarcie do masy robisz "sezamie otworz sie", "sezamie zamknij sie"

;)

a twoj klopot zapewne jest we wtyczce wiazki drzwiowej
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
Ostatnio zmieniony przez flapjck1 Pon Lip 11, 2011 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pon Lip 11, 2011 22:33   

Dokładnie - oblookaj co tam w drzwiach słychać, posprawdzaj wtyczki i kabelki.
Ja po odłączeniu aku nie musiałem tak synchronizować alarmu - wystarczyło koło 5-6 razy nacisnąć otwórz/zamknij. W końcu załapał.
Co do sezamu - to nie takie proste, bo musisz odpowiednio emulować stan zamka i drzwi. Padła Ci pewnie krańcówka alarmu (jeśli potrzebujesz nazwy elementu).
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pon Lip 11, 2011 22:43   

No przecież pisze że wszystko rozebrałem i że nawalił zamek centralny, krańcówka, ale nie tylko, reszta mechanizmu też szwankuje, bardziej teraz potrzebuje porady jak to oszukać żeby sie ten pilot dało ogarnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] Problem z alarmem i centralnym zamkiem
Mad MGF i MG TF 1 Wto Cze 14, 2011 18:20
practicator
Brak nowych postów [MGF] Alarm i central w MGF
bosniak MGF i MG TF 0 Czw Cze 16, 2011 13:03
bosniak
Brak nowych postów [MGF // MG TF ] Alarm, czujniki, test
scooby MGF i MG TF 22 Sro Maj 25, 2011 20:30
scooby
Brak nowych postów [MGF] - alarm fabryczny jak sie go pozbyć?
carrier MGF i MG TF 5 Wto Sie 03, 2010 09:39
Micros
Brak nowych postów [MGF] Alarm - gdzie są czujniki ?
mg1989sos MGF i MG TF 14 Nie Paź 02, 2011 12:08
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink