Forum Klubu ROVERki.pl :: Co dzisiaj zrobiłem dla swojego Roverka ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Co dzisiaj zrobiłem dla swojego Roverka ?
Autor Wiadomość
flow 




Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 171

MG ZR

Wysłany: Czw Maj 04, 2017 13:23   

Raczej ABC Design :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 04, 2017 13:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 04, 2017 19:45   

Ładne te lampki, za 50zl fajna okazja ;)

W Vi zrobiłem:
-HGF (obróbka głowicy, nowa uszczelka pod głowicę, pokrywy zaworów, uszczelniacze wałów, uszczelki kolektora ssącego i wydechowego),
-rozrząd (kompletny z krótkim paskiem),
-sprzęgło (tarcze z nowymi okładzinami, łozysko SKF, docisk VVC),

W ZS:
-nowa instalacja elektryczna silnika,
-nowe ECU,
-naprawa EBC,
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 06, 2017 17:21   

1. Oczyszczona dioda tablicy tylnej (wreszcie nie mryga)
2. Poizolowane sterczące przewody
3. Załatwiona osłona silnika (obejmy dają radę, oczywiście wcześniejsze mocowania pourywane przez fantastycznie wyszkolonych "zmieniaczy olejów")
4. Założona nowa klamka wewnętrzna prawy przód :)
5. Założona nowa, metalowa obejma osłony przegubu zewnętrznego (poprzednia pękła, porzygało trochę smarem, ale na szczęście reakcja była szybka)
 
 
Pieczarkowy 



Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 16:05   

W końcu zrobiło się trochę cieplej, to postanowiłem wymienić sobie żaróweczki w Roverze. Podsufitka i bagażnik to zmiana z świetlówek na ledy... tyle, że ledówka do podsufitki okazała się być dużo za słaba i czekam na przesyłkę z Allegro, a tą pewnie wrzucę do schowka. :wink: Niestety zamawianie takich żaróweczek na Allegro wygląda tak, że w ofercie jest dostępnych 1000, a po zamówieniu okazuje się, że trzeba czekać na dostawę... pfff. Niby banalna rzecz, a jednak dużo ładniej, gdy świeci led zamiast starej żółtej świetlówki.

Wymieniłem jeszcze żarówkę w zegarku i nawiewach, czyli... rozkręciłem deskę rozdzielczą. Ktoś kto to projektował chyba nie chciał ułatwiać tego zadania.

Ostatnio strasznie lało, więc znowu zobaczyłem dużo wody pod siedzeniem pasażera z przodu. Skoro już zima sobie poszła i w końcu się ogarnąłem by za to się zabrać, to zdjąłem i wyczyściłem podszybie, zdrapałem uszczelki i wymieniłem na nowe + jeszcze poprawiłem listwę boczną szyby. Zamontowałem je z powrotem przedwczoraj. Wczoraj coś padało i było sucho... i w sumie nie wiem czy naprawiłem problem czy po prostu padało zbyt słabo. Miejsce przecieku jeszcze nie znalezione, ale jestem coraz bliżej, bo połowa wnętrza rozebrana. Teraz czekam aż się wykładzina wysuszy i aż się konkretnie rozpada, a jak nie będzie chciało padać, to podjadę na myjnie... chociaż po myjni nie widziałem, aby coś kapało na gumowe dywaniki. :-|
 
 
MD 




Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 07, 2017 21:38   

Pieczarkowy, włóż w lampki paski ledowe albo sam polutuj jakieś diody, np. SMD 3-chipowe. Mam coś takiego w 75 - o wiele lepsze rozwiązanie od gotowych żaróweczek. :)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
nanab 



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Pon Maj 08, 2017 20:10   

Wymieniony przegub zewnętrzny i końcówka drążka, w końcu jedzie jak po sznurku :)
 
 
Pieczarkowy 



Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 16:43   

MD, dzięki za radę. Jeśli tylko efekt będzie niesatysfakcjonujący (a nie potrzeba mi wiele, bo i tak rzadko korzystam z tego oświetlenia), to następnym krokiem będzie pasek led. ;-)

4 dni suszenia wykładziny na parkingu... dzisiaj chyba już będzie wszystko suche, więc zaraz lecę składać Roverka - w końcu. :wink:
 
 
nanab 



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Sro Maj 10, 2017 17:47   

Założyłem zaworki zwrotne do spryskiwaczy i... chwile później je zdjąłem i wyrzuciłem. Stawiają taki opór że ledwo co leci.
A dzisiaj uszyłem sobie mieszek, całkiem dobrze wyszło.

Dorobiłem tez podświetlenie gniazda zapalniczki, oświetlenie bagażnika z pasków ledowych, naprawiłem i zamontowałem radio.

Edit:
A dzisiaj(w sumie wczoraj) zacząłem testować swój czujnik temperatury na zegary


i zrobiłem prawie 1000km przez weekend bez większych problemów :)
 
 
Pieczarkowy 



Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 18:09   

Zakupiony filtr kabinowy oraz żaróweczki postojowe i mijania na przód - W5W Philips White Vision + Tungsram H7 SPORTLIGHT BLUish +50%. Nie wiem czy to dobry wybór i czy efekt będzie satysfakcjonujący... zobaczy się za kilka dni jak wszystkie rzeczy przyjdą. :wink:
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 15, 2017 18:32   

Mam White vision w soczewce w 75. Najlepsze żarówki halogenowe jakie mialem, choc po za zwykłymi mialem głównie różne philipsy
_________________
75 Red Edition
 
 
Pieczarkowy 



Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 18:43   

longer86 napisał/a:
Mam White vision w soczewce w 75. Najlepsze żarówki halogenowe jakie mialem, choc po za zwykłymi mialem głównie różne philipsy


Właśnie się zastanawiałem nad tym, aby kupić cały zestaw jako White Vision, tyle, że byłby dwukrotnie droższy, bo zapłaciłem teraz 50zł (40zł+10zł), a zestaw White Vision kosztuje ok. 100zł - wersja z barwą światła 4300K, bo większość aukcji niby w tytule ma 4300K, a tak naprawdę to nowsza wersja i bodajże na etykiecie 3700K.

Mam nadzieję, że nie będzie tak źle :roll: .
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 18:51   

Najbielsze i ładnie świecące żarówki to te allegro.pl/japonskie-zarowki-h7-55w-4200k-xtec-superwhite-i6789215420.html mam je w 5 autach na podjeździe i swego czasu chłopaki pytali czy mam xenon w lampach :P Gość ma wszystkie rodzaje tylko trza pilnować żeby nie kupić tych 100W
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pieczarkowy 



Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 19:11   

Widziałem właśnie w jednym z postów, że wspominałeś o nich. No już nie wiem, jeśli te Tungsramy będą rozczarowujące, to zamówię te japońskie. :wink:
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 19:29   

Miałem Tungsram, Philips i inne no-name te japońce robią u mnie już 50tys km w jednym a w drugim 40tys, w autach dzieciaków sa od 20tys km a w drugim ok 30tys km jedynie w ostatnim najkrócej jakieś 15tys zrobiły. mam H7, w drugim H4 i H1 w następnym. możesz zapytać kol. prebenny założył do motocykla i pokazywał mi fotkę z porównaniem tych żarówek do jakichś innych no była kosmiczna różnica

[ Dodano: Pon Maj 15, 2017 19:29 ]
Ja je mam w długich wspólnie z xenonem 6000K w dwóch R75 i różnica w barwie jest niewielka a w landku mam w obu krótkich i długich
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 15, 2017 20:16   

Pieczarkowy napisał/a:
Właśnie się zastanawiałem nad tym, aby kupić cały zestaw jako White Vision, tyle, że byłby dwukrotnie droższy, bo zapłaciłem teraz 50zł (40zł+10zł), a zestaw White Vision kosztuje ok. 100zł - wersja z barwą światła 4300K, bo większość aukcji niby w tytule ma 4300K, a tak naprawdę to nowsza wersja i bodajże na etykiecie 3700K.


Zrezygnowałem z zakupu przez net, bo różnie jest z podróbkami wszystkiego. Kupiłem w sieciówce. Jestem zadowolony, dają białe światło, musze stanąć kiedyś nocą z tymi japońskimi sknerka dla porównania
_________________
75 Red Edition
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 15, 2017 21:28   

Tak jak sknerko pisze. Poniżej zestawienie po lewej ori fabrycznie wsadzony Osram a po prawej XTEC 4200



I XTEC + postojówki Philip blue vision (z norauto - nie z neta):



Na żywo nie są tak niebieskie. Kolor na odbłyśniku daje niebieska bańka + aparat to dość mocno podchwycił ale światło ładne białe.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 15, 2017 21:56   

Tak wyglądaja lampy w moim 75 i w Landku po ciemku
Niestety ale mój telefon jakoś dziwnie na żółto to fotografuje w rzeczywistości lampy są białe a xenon ma nawet minimalnie błękitną poświatę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
karol92ldz 



Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 34



Wysłany: Wto Maj 16, 2017 09:36   

Hej :) u mnie wpadł nowy pas kierowcy :) udalo mi sie znaleźć napinacz w pudełku fabrycznym nie śmigany ale niestety nie pasował do mocowań i musiałem kombinować przekładkę do starego :) no i walczę z wybierakiem. Został do usunięcia luz prawo lewo, bo biegi wchodzą jak w autosanie.
Połamałem przy tym plastik tunelu środkowego ale tutaj tez znalazłem nowy w pudełku oraz oryginalną antenę wiec niedługo montowanko.
Pozdrawiam
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 16, 2017 12:39   

Na problemy z gałką biegów musisz zmienić/naprawić krzyżak przy skrzyni
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
karol92ldz 



Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 34



Wysłany: Wto Maj 16, 2017 14:54   

Podobno pasuje z kolumny kierowniczej od jakiegoś auta ale nie mogę odkopać tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zrobiłem full profi tuning mojego Roverka ;)
tomirek Offtopic 30 Pon Kwi 05, 2010 21:32
kris-tofer
Brak nowych postów Sprzedałem swojego R
nie linczujcie ! ;-P
Owsik Offtopic 28 Pią Maj 09, 2008 12:36
misi3k
Brak nowych postów [ Ankieta ] Czy garażujesz swojego Rover(k)a/MG ?
(tak, Ciebie pytam ;D )
Gość Offtopic 49 Sro Kwi 09, 2014 17:55
Pawkaz
Brak nowych postów Czym wypolerować swojego R żeby lśnił?
AndrzejekA8 Offtopic 44 Pią Mar 25, 2011 19:54
Pawkaz
Brak nowych postów ot sie zdarzyla przygoda taka pozbawilem swojego MG zderzaka
MaReK Offtopic 42 Nie Gru 09, 2007 22:42
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink