Forum Klubu ROVERki.pl :: [Mg Mgf] Zgubiony kluczyk
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Mg Mgf] Zgubiony kluczyk
Autor Wiadomość
rv559 



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 4



Wysłany: Pon Sty 28, 2013 14:47   [Mg Mgf] Zgubiony kluczyk
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

awitam Zgubiłem gdzieś patyki do mgfa, był to jedyny egzemplarz.. ma ktoś może zerówke do tego wozu, lub mógłby podpowiedzieć jaki tam jest model kluczyka

Chce wypatroszyc zamek z wlewu i oddać to do ślusarza po tym obejść immo.. i założyć zwykłą odcinke.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 28, 2013 14:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 12:02   

Można kupić np. w tomateam:
http://www.tomateam.pl/sk...akcesoria&c=257

Pozdrawiam :wink:
 
 
rv559 



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 4



Wysłany: Wto Lut 05, 2013 12:31   

dzieki za link, rozumiem ze w mgq jest zwykła centralka alarmowa i nie ma immo w kluczu??
 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 13:54   

Wydaje mi się że jest immo, ale mogę się mylić. Np. na zegarach przy włączaniu zapłonu pojawia się i gaśnie kontrola kluczyka, która właśnie oznacza immobiliser. Jeżeli nie masz kluczyków będzie mały problem, skontaktuj się najlepiej z jakimś magikiem od takich spraw, ogólnie immo powinno dać się wyłączyć, jednak wtedy auto jest mniej zabezpieczone.
 
 
mg1989sos 




Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 201
Skąd: Sosnowiec

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 14:33   

w MG F jest immo ( tak mi się wydaję, a przynajmniej w moim egzemplarzu było :) )znajdź magika który dorabia, wyciągnie Ci z kierownicy immobiliser, i do neigo zakoduje nowe kluczyki, ja za to płaciłem jakieś 350zł
 
 
 
rv559 



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 4



Wysłany: Wto Lut 05, 2013 16:49   

Dzięki za podpowiedzi, obdzwoniłem pare miesc i wygląda na to, że w pomorskim nikt nie zaprogramuje mi klucza w mg f, jeden "magik" poinformował mnie że obejść taki immo w momencie kradzierzy to 30sekund za te czary ceni 200zl i dorobiony kluczyk będzie dzia łał. właściwie auto jest tak tanie i niechodliwe że raczej go nikt nie ukradnie a takie zabezpieczenia to tylko odstraszacz dla gowniarzy, po co sie z tym ciągle użerać jak przyjdzie fachowiec to i tak złamie nasze zabezp. ktòrego obsługa kosztuje 100tyszielonych.

bedę szukał kompa do 1.8 VVC bez immo jak ktoś ma nieh pisze?

jak nieznajde trzeba będzie pożegnać 2 paczki dla magika

Po całej akcji zaloże centrale z lokalizatorem, Mile widziane inne koncepcje na obejscie fabrycznego immobilizera w mgf?
 
 
mar15ek 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 47
Skąd: Ostrzeszów

MG MGF

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 18:51   

Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale u mnie jest kluczyk i dodatkowo pilot. Jako ze kopiłem auto z jednym kompletem to też dorabiałem. Poszedłem do zwykłego dorabiacza kluczy i zrobił mi za jakieś 30 PLN jak dobrze pamiętam (oczywiście surówka byle jaka, a nie oryginał MG).
Jak otwierasz auto z pilota to rozłącza immo i kluczykiem odpalasz. Nawet jak zostawisz zgaszone auto z kluczykiem w stacyjce to chyba po minucie immo znów się aktywuje, i tak nie odpalisz dopóki nie wciśniesz przycisku na pilocie.
Immo da się jednak prosto obejść znając kod immo i kręcąc kluczykiem w drzwiach kierowcy zgodnie z kodem ( np kod 1234 to przekręcasz 1 x w prawo, 2 x w lewo, 3 x w prawo, 4 x w lewo, po tym normalnie otworzyć drzwi z kluczyka). Jeśli kod był wprowadzony prawidłowo to zamigają kierunki i odpalamy normalnie autko. Jeśli kod zły to przy ostatnim przekręcaniu kluczyka wystraszy nas klakson.
Tak wyłączone immo pozostanie nieaktywne do czasu ponownego zamknięcia auta z pilota.
Potem kupiłem jeszcze drugiego pilota razem z kodowaniem. Nie podam ceny bo było to przy okazji wymiany rozrządu ale warsztat mogę polecić. Czasami warto zrobić sobie taką przejażdżkę.
WARSZTAT
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Lut 10, 2013 05:37   

immo jest w pilocie, nie w kluczyku. Klucz możesz dorobic u pana Zenka, Natomiast pilota musisz zaprogramować do samochodu. Powinieneś odrazu dostać kod o którym wspomniał mar15ek.
 
 
 
Kuba_MGF 




Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 32
Skąd: Warszawa

MG MGF

Wysłany: Nie Lip 21, 2013 16:51   

mar15ek napisał/a:
prosto obejść znając kod immo i kręcąc kluczykiem


A skąd wziąć kod do imo?
_________________
MOJE MG http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=73599
 
 
mar15ek 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 47
Skąd: Ostrzeszów

MG MGF

Wysłany: Nie Lip 21, 2013 19:54   

Jeśli nie masz kodu IMMO zapisanego nigdzie w dokumentacji od autka to pozostaje ci jedynie warsztat, który posiada oryginalny komputer do diagnostyki MG i Rover (test book T4). Tym komputerem odczyta ci kod IMMO, zaprogramuje kluczyk i jeszcze wiele innych rzeczy. Ja robilem to w warsztacie do którego dałem linka kilka postów wyżej i mogę go z czystym sumieniem każdemu polecić.
 
 
Kuba_MGF 




Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 32
Skąd: Warszawa

MG MGF

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 00:35   

dzięki. kod mi kiedys Maniek zgrał ale się zagubił. :roll: Dzieki za info
_________________
MOJE MG http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=73599
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink