Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Brak oświetlenia w schowku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Brak oświetlenia w schowku
Autor Wiadomość
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 13:44   [R75] Brak oświetlenia w schowku
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich!Mam problem,na desce pali mi sie zolta lampaka od przepalonej zarowki,szukalem szukalem i wkoncu znalazlem nie dzialajace swiatlo w schowku nad nogami pasazera.I teraz nie wiem gdzie tkwi problem,bo po sprawdzeniu zarowki-jest dobra oraz bezpiecznikow nad nogami pasazera tez wszystko wydaje sie ok a swiatla w schowku nie ma.Nie wiem gdzie szukac problemu,moze mi pomozecie bo troche denerwuje mnie ta zolta lampka,ktora non stop swieci.Ps.nie wiem czyto jest powiazane z tym,ale nie mam rowniez zasilania w zapalniczce,bezpieczniki sprawdzone i nadal nic.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Sie 10, 2011 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 09, 2011 13:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 13:59   

pieknylolo, lampka w schowku nie jest monitorowania przez LSM. Nie masz czasem problemów z oświetleniem tablicy rejestracyjnej?
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 14:05   

dukat11 napisał/a:
pieknylolo, lampka w schowku nie jest monitorowania przez LSM. Nie masz czasem problemów z oświetleniem tablicy rejestracyjnej?

Nie nie mam zadnych problemów z oswietleniem tablicy rejestracyjnej,oraz z innymi swiatlami,tylko ten nieszczesny schowek+zapalniczka.A mozesz mi jeszcze napisac co to jest ten LSM bo na prawde nie mam zielonego pojecia.Dzieki
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 14:12   

pieknylolo, LSM - moduł świateł. Ja mam już dwa lata spaloną tą żarówkę i nie mam żadnych komunikatów. A jak przegniły ścieżki w oświetleniu tablicy to mimo że świeciło to miałem komunikat o żarówce.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 14:25   

dukat11 napisał/a:
pieknylolo, LSM - moduł świateł. Ja mam już dwa lata spaloną tą żarówkę i nie mam żadnych komunikatów. A jak przegniły ścieżki w oświetleniu tablicy to mimo że świeciło to miałem komunikat o żarówce.

To co zrobic???Sprawdzic jeszcze raz oswietlenie tablicy rejestracyjnej i przeczyscic te druciki co trzymaja zarowke(czy jakos tak-nie wiem jak to sie fachowo nazywa)??A powiedz mi jeszcze jaka moze byc przyczyna nie dzaialajacej zapalniczki.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 14:32   

pieknylolo napisał/a:
prawdzic jeszcze raz oswietlenie tablicy rejestracyjnej i przeczyscic te druciki co trzymaja zarowke

musisz zdemontować całą blende z oswietleniem tablicy trzyma sie ona na 4 nakętkach metalowych, zeby sie do nich dostać, musisz zdemontwać wewnętrzną wykładzine klapy bagażnika..
problem w tym że w bledzie są ścieżki drukwane zasiljące te druciki o ktorych piszesz. prze wode te ściezki drukwane śniedzieją i sie przepalaną lub poprostu pękają. tak było u mnie. usunołem te ścieżki a blaszki połączyłem porzez polutowanie ich na giętkich przewodach no i od tamtej pory mam juz spokój
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 14:37   

21matys napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
prawdzic jeszcze raz oswietlenie tablicy rejestracyjnej i przeczyscic te druciki co trzymaja zarowke

musisz zdemontować całą blende z oswietleniem tablicy trzyma sie ona na 4 nakętkach metalowych, zeby sie do nich dostać, musisz zdemontwać wewnętrzną wykładzine klapy bagażnika..
problem w tym że w bledzie są ścieżki drukwane zasiljące te druciki o ktorych piszesz. prze wode te ściezki drukwane śniedzieją i sie przepalaną lub poprostu pękają. tak było u mnie. usunołem te ścieżki a blaszki połączyłem porzez polutowanie ich na giętkich przewodach no i od tamtej pory mam juz spokój

No niby tak-wszystko jasne.Tylko ze mi oswietlenie tablicy rejestracyjnej dziala,wszystko jest OK takze z reszta oswietlenia,tylko ten nieszczesny schowek.I teraz nie wiem czy rozbierac to tak jak piszesz czy szukac gdzies indziej.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 16:24   

pieknylolo,
a kierunkowskazy sprawdzałeś i lampy przciwmgłowe??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 17:51   

21matys napisał/a:
pieknylolo,
a kierunkowskazy sprawdzałeś i lampy przciwmgłowe??

Kierunkowskazy dzialaja,oraz reszta oswietlenia(nie dziala tylko swiatlo w schowku i nie wiem czemu-zarowka nowa),przeciwmgielnych nie mam.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 18:20   

Wtyczka jest wpięta?
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 18:26   

apples napisał/a:
Wtyczka jest wpięta?

Tak-wtyczka jest wpieta,kabelki dochodzace do niej tez sa cale juz sam nie wiem gdzie szukac problemu
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 22:04   

pieknylolo napisał/a:
kabelki dochodzace do niej tez sa cale
czarny przewód ma połączenie z ''masą'' auta ?. Podłączony jest do węzła masy przy prawym słupku.Zasilanie z BCU (moduł komfortu) łącznie z bocznymi lampkami sufitowymi i oświetleniem lusterek kosmetycznych. Czy to wszystko działa ?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 01:57   

SeniorA napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
kabelki dochodzace do niej tez sa cale
czarny przewód ma połączenie z ''masą'' auta ?. Podłączony jest do węzła masy przy prawym słupku.Zasilanie z BCU (moduł komfortu) łącznie z bocznymi lampkami sufitowymi i oświetleniem lusterek kosmetycznych. Czy to wszystko działa ?

Tak-wszystkie swiatla wewnatrz auta swieca.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 09:28   

pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

ale masz tylne przecimgłowe :) (tak tylko przypomina)
a powiedz czy bak zasilania w zapalniczc i brak oświetlnia w schowku masz od początku zakupu samochodu czy jakoś ci sie to stało na dniach??
bo czesto est tak ze poprzedni właściciele lubią sobie pogrzebać w instalacji np, po to zeby amontwać jakieś odatkowe urządzenie np CB radio i mógł odłączyć zaplniczke zeby zasilic radio CB.....
moze rozbierz środkowy panel z klimy oraz radio i zobacz czy nie jest tam nic "uciachane"
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 10:41   

Rozumiem że posprawdzałeś postojóki i wsztstkie inne żarówki, ale mam jeszcze taką sugestie sprawdź organoleptycznie żarówki tylnych lamp, ponieważ wiem z doświadczenia że jak przepali się pozycyjne tylne światło to jego role przejmuje żarówka powyżej i generalnie jak się spojrzy na lampy to się świeci, mi zajęło sporo czasu zanim zauważyłem że chyba nie w tym miejscu co powinien świeci się pozycyjny. Żarówka była przepalona na desce sygnalizowało tą żólta a światło z tył było nie w tym miejscu ale było.

pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

Tak się zastanawiam czy nie masz tych przeciwmgilenych dlatego że ich nigdy nie było czy dlatego że poprzedni własciciel musiał się ich w jakis okolicznosciach pozbyć, po prostu tak się zastanawiam że może jak kiedyś były a teraz ich nie ma to może autko odczytuje to jak przepalone żarówki i daje sygnał w postaci żółtej żarówki na desce.
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 13:26   

pieknylolo napisał/a:
Tak-wszystkie swiatla wewnatrz auta swieca.
to mogą być trzy powody : mikrowyłacznik lampki uszkodzony, brak masy , uszkodzony przewód zasilający lub brak jego kontaktu w kostce rozdzielajacej pod deską.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 14:33   

21matys napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

ale masz tylne przecimgłowe :) (tak tylko przypomina)
a powiedz czy bak zasilania w zapalniczc i brak oświetlnia w schowku masz od początku zakupu samochodu czy jakoś ci sie to stało na dniach??
bo czesto est tak ze poprzedni właściciele lubią sobie pogrzebać w instalacji np, po to zeby amontwać jakieś odatkowe urządzenie np CB radio i mógł odłączyć zaplniczke zeby zasilic radio CB.....
moze rozbierz środkowy panel z klimy oraz radio i zobacz czy nie jest tam nic "uciachane"

Wczesniej oswietlenie bylo w schowku i dzialala zapalniczka bo podlaczalem GPS.Nie wiem co sie stalo,ze tak nagle przestalo dzialac

[ Dodano: Sro Sie 10, 2011 14:33 ]
pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

Tak się zastanawiam czy nie masz tych przeciwmgilenych dlatego że ich nigdy nie było czy dlatego że poprzedni własciciel musiał się ich w jakis okolicznosciach pozbyć, po prostu tak się zastanawiam że może jak kiedyś były a teraz ich nie ma to może autko odczytuje to jak przepalone żarówki i daje sygnał w postaci żółtej żarówki na desce.[/quote]





Jak kupilem auto to przeciwmgielnych(z przodu) nie bylo(z tylu mam) i wydaje mi sie ze nigdy ich tam nie bylo,bo nie widze tam zadnych kabli ani nic zeby bylo tam cos kombinowane
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 16:00   

pieknylolo napisał/a:
Jak kupilem auto to przeciwmgielnych(z przodu) nie bylo(z tylu mam) i wydaje mi sie ze nigdy ich tam nie bylo,bo nie widze tam zadnych kabli ani nic zeby bylo tam cos kombinowane

Kable raczej w zderzaku będą bo we wszystkich są, masz włącznik halogenów kolo pokrętła świateł? jak jest to halogeny raczej były
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 17:50   

sknerko napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
Jak kupilem auto to przeciwmgielnych(z przodu) nie bylo(z tylu mam) i wydaje mi sie ze nigdy ich tam nie bylo,bo nie widze tam zadnych kabli ani nic zeby bylo tam cos kombinowane

Kable raczej w zderzaku będą bo we wszystkich są, masz włącznik halogenów kolo pokrętła świateł? jak jest to halogeny raczej były

Nie mam wlacznika do halogenow kolo pokretla swiatel-juz sam nie wiem co robic gdzie szukac przyczyny ze ta zapalniczka nie dziala no i swiatlo w schowku
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 10, 2011 19:05   

Cudów raczej nie bywa.. sam po sobie LSM nie powinien zacząć pokazywać że żarówka jest przepalona. Wiec zacznijmy od początku - zadam po prostu może głupie pytania, ale może coś nam wyjaśni się, bo z opisu problemu jawnie to nie wynika:

1. Czy ta żółta dioda paliła się od zawsze, czy tylko nie dawno zaświeciła się?
2. Czy sprawdziłeś WSZYSTKIE żarówki i z przodu i z tylu, w tym WSZYSTKIE kierunkowskazy, postojowe światła z przodu i tylu, stopy, światła wstecznego?
3. Czy jesteś pewny, że żarówka którą dałeś do schowka jest na pewno dobra?
4. Czy mógłbyś sprawdzić miernikiem gniazdo żarówki w schowku na istnienie +12V i masy?
5. zapalniczka nijak nie związana z schowkiem. Dla zapalniczki musisz sprawdzić 11 i 15 bezpieczniki nad nogami pasażera, również sam element nagrzewający - może być przepalony.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] 75 CDT 2000r 2.0 85kw Brak światła - oświetlenia
thomekz Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Wrz 25, 2014 21:47
longer86
Brak nowych postów [R75 Tourer] Brak świateł postojowych, oświetlenia zegarów
krzyszp Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Lis 16, 2018 15:14
krzyszp
Brak nowych postów [MG ZT-T] Co to za wtyczka w schowku?
REMO Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lip 20, 2009 20:27
des
Brak nowych postów [R75] Kable w schowku
maryba Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Wrz 22, 2010 21:51
maryba
Brak nowych postów [R75]zmieniarka radia a kabel w schowku
MariuszK Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Maj 30, 2016 22:50
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink