Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Zwarcie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Zwarcie
Autor Wiadomość
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 27, 2012 20:20   [MGF] Zwarcie
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam, piszę ten temat ponieważ wiem, że problem ten jest dosyć popularny wśród MGF'ów więc może przyda się też komuś innemu. Chodzi o to, że w momencie naciśnięcia pedału hamulca żarzy się kontrolka świateł przeciwmgielnych tylnych. Oprócz kontrolki koło zegarów żarzy się również przycisk od ich właczania. Żeby tego było mało w momencie włączenia kierunkowskazu w lewo problem narasta, kontrolki świateł przeciwmgłowych mrugają w rytm kierunkowskazu a czasami jest tak, że kierunkowskaz zaczyna przyspieszać mruganie do takiego stopnia jak zachowuje się przy spalonej żarówce. Problem występuje tylko gdy wciśnięty jest pedał hamulca. Zauważyłem, że przy kierunkowskazie w prawo problem również występuje ale mniej gwałtownie. Z zewnątrz to wygląda tak, że bez hamulca kierunki działają normalnie a gdy wciśnie się hamulec i zapalą się światła stop to mrugają na przemian z osłabioną mocą. Problemu szukać zacząłem oczywiście na lampie ale nic nie znalazłem. Jedyne co zaobserwowałem to po wypięciu kostki z tylnej lampy i sprawdzeniu jej miernikiem na wszystkich pinach (a jest ich chyba 7) miernik pikał. Gdzie mogę szukać usterki? Napisałem wcześniej, że to chyba dosyć popularna usterka bo w samym Krakowie jechałem już za dwoma MGF'ami, które miały to samo co mój :) Z góry dzięki za pomoc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 27, 2012 20:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Michal73 



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Anglia

MG TF

Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 22:02   

mam podobnie i nie mam pojęcia co z tym zrobić, wychodzę z założenia że puki nic nie eksploduje da się jeździć ;)
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 20:13   

No właśnie ja sie boje że niedługo eksploduje i zgaśnie wszystko :D Będe miał chwile czasu to sam pogrzebie i jak wpadne na jakiś trop to dam znać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 22:17   

zacznijcie chlopaki od masy na silniku, potem masa na aku, a na koncu masy do kompa i instalacji :)


masa na silniku pewnie juz prawie zupelnie urwana ;)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Michal73 



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 29
Skąd: Anglia

MG TF

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 13:44   

Ja swoje zwarcie naprawiłem, mam niestandardowe tylne lampy które mają dłuższe kable i kostkę łącząca instalacje wepchnąłem głęboko pod wykładzinę która zamokła doprowadzając do małego zwarcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink