Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover jaki model wybrać?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover jaki model wybrać?
Autor Wiadomość
Error_Demon 



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:53   Rover jaki model wybrać?

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem portalu, i nie jestem do końca obeznany w marce Rover. Tak czy inaczej planuję zakup nowego samochodu (pierwszego) i mój wybór padł na Rover dlaczego?
Więc tak przeglądając serwis aukcyjny moto.allegro.pl oglądałem masę różnych samochodów od pospolitych Volkswagenów , przez Ranault, Hondy, Toyoty... ale żadne nie robiły na mnie większego wrażenia do momentu kiedy natrafiłem na aukcje Rovera, oraz Saaba które w podobnej cenie do konkurencji dają wyposażenie o którym w tamtych markach można tylko śnić. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem jednak że Saab jest zbyt rzadki i ciężko rozwiązać sprawę serwisu oraz kosztów eksploatacji tego samochodu dlatego zdecydowałem że wybiorę Rover, ale nie przyszedłem opisywać tutaj swojej historii.

Sprawa wygląda więc następująco, posiadam 8 tysięcy złotych (wiem że to nie za dużo, ale takie są realia). Poszukuję samochodu którego będę używał na raczej nie długie trasy około 20-25 km dziennie. W grę wchodzi tylko silnik benzynowy + lpg (oczywiście instalację mogę założyć już we własnym zakresie ale całość musi zamknąć się w 8 tysiącach). Jako że czytając opinie o Roverze doszedłem do wniosku że nie ma problemu z awaryjnością więc o to już nie pytam. Kolejna rzecz wygląda następująco przestudiowałem sporo artykułów na temat serii 200, 400, 45, 600 ale nie jestem w stanie zdecydować który będzie najlepszy w tej cenie nie chcę aby auto było zbyt małe, wolę coś średniego jak 400/45, chyba że 200 wcale takie małe nie są. Z drugiej jednak strony zauważyłem że nie ma prawie żadnej różnicy w cenie gdybym wybrał 600.
I tutaj pojawia się wreszcie moje pytanie który z tych samochodów będzie najlepszy w stosunku do danej ceny, czy jest w ogóle sens zakupu przy tak ograniczonym budżecie?
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby pojawiły się jakieś linki do aukcji jeśli odpowiedzi na powyższe pytania będą pozytywne. Proszę nie osądzać że nie chce mi się szukać samemu, po prostu nie znam nikogo kto mógłby doradzić mi w sprawie Roverów.
Być może trochę za bardzo się rozpisałem ale próbowałem postawić sprawę najjaśniej jak to możliwe.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 13:26   

Jeśli masz zamiar podróżować w większości we 2 osoby to 200 nie jest taka mała. Z przodu jest całkiem sporo miejsca....niestety z tyłu na dłuższej trasie to tylko dzieci mogą się czuć ok. Bagażnik jak na samochody tej klasy też jest całkiem spory. Jeśli Jeździć ma więcej niż 2 osoby to zaczynaj od 400 ;) . Silniki które oferuje rover w 600tce są w moim odczuciu za słabe do tak dużej budy.....no chyba że benzynowe 2 litry z turbiną ale te silniki podobna baaaaardzo trudno znaleźć w dobrym stanie.
No i dlaczego na wstępie odrzucasz diesla? Roverkowe traktorki są naprawdę udane :)
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 16:00   

plemaster napisał/a:
Silniki które oferuje rover w 600tce są w moim odczuciu za słabe do tak dużej budy

2,0Si i 2,3Si radzi sobie
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 16:48   

Witaj,

Error_Demon napisał/a:
Sprawa wygląda więc następująco, posiadam 8 tysięcy złotych (wiem że to nie za dużo, ale takie są realia). Poszukuję samochodu którego będę używał na raczej nie długie trasy około 20-25 km dziennie. W grę wchodzi tylko silnik benzynowy + lpg (oczywiście instalację mogę założyć już we własnym zakresie ale całość musi zamknąć się w 8 tysiącach).

Osiem tysięcy na samochód czy na samochód + ubezpieczenie + wszelkie wymagane naprawy (np. wymiana rozrządu) + ewentualne opony na zimę itd. itp.?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Error_Demon 



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 18:37   

Do ośmiu tysięcy na samochód oraz rejestrację i ubezpieczenie. Elementy eksploatacyjne nie wchodzą w tą cenę a co do napraw to mam nadzieję nie mieć okazji odwiedzać warsztatu przez przynajmniej jakies pół roku, rok. To znaczy drobne naprawy mogą się zdarzyć ale nie tak żebym zostawił ze sobą jakiś kolejny tysiąc.
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 18:41   

szoso napisał/a:
2,0Si i 2,3Si radzi sobie
właśnie te silniki ciężko podobno znaleźć w dobrym stanie....
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 20:37   

Error_Demon napisał/a:
Do ośmiu tysięcy na samochód oraz rejestrację i ubezpieczenie.

Czyli za sam samochód gdzieś do 6500zł. Biorąc pod uwagę jedynie samochody z LPG i jeśli w dodatku chciałbyś go kupić niedaleko Cz-wy to wybór nie jest duży, ale jest. Przedstawiam takie, które sam brałbym pod uwagę:

http://moto.allegro.pl/ro...1779955137.html
http://otomoto.pl/rover-4...-C20309483.html
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 20:57   

Tej 200 to ktoś słabo przód poskładał ;P
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 22:21   

plemaster napisał/a:

właśnie te silniki ciężko podobno znaleźć w dobrym stanie....

Hondowskie 2.0 naprawdę ciężko zajechać, więc tutaj bym się nie obawiał. Jednostki 2.3 cierpiały na przypadłości z pękającą głowicą.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 10:57   

plemaster napisał/a:
szoso napisał/a:
2,0Si i 2,3Si radzi sobie
właśnie te silniki ciężko podobno znaleźć w dobrym stanie....


Sorry pomyliłem z 2.0 Ti ;)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 16:38   

plemaster napisał/a:
Tej 200 to ktoś słabo przód poskładał ;P

Ogólnie w kiepskim stanie. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Error_Demon 



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 20:48   

Po dłuższym zastanowieniu i kilku obliczeniach doszedłem do wniosku że w grę wchodzi jednak również Diesel, ale chciałbym wiedzieć czy są z nim związane dużo większe koszty eksploatacji w porównaniu do benzyny?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 20:53   

Ja bym powiedział że porównywalne.
 
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 00:56   

benzyny nie miałem ale diesla sobie bardzo chwalę....jak na razie praktycznie żadnych kosztów. No i ja ogólnie wolę jeździć dieselkiem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover - jaki model wybrać.
GF Chcę kupić ROVERka 20 Sro Wrz 15, 2010 23:17
Ciozaq
Brak nowych postów [R25] jaki wybrać silnik w R25
Pieta Chcę kupić ROVERka 3 Czw Sie 16, 2012 13:44
brkzzz
Brak nowych postów Chcę kupić Rovera 75 w benzynie jaki silnik wybrac?
Damus Chcę kupić ROVERka 4 Pon Lut 20, 2012 23:54
praktis
Brak nowych postów [ROVER MODEL 75 IDEALNY] potrzebna ocena
driftdreamer Chcę kupić ROVERka 5 Pon Wrz 26, 2011 20:19
driftdreamer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink