Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rysowanie szyb bocznych podczas opuszczania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rysowanie szyb bocznych podczas opuszczania
Autor Wiadomość
Robson221 




Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Poznań

Rover 75

  Wysłany: Czw Sie 25, 2011 22:48   [R75] Rysowanie szyb bocznych podczas opuszczania
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Szukałem na forum informacji na temat rysowania się szyb bocznych lecz nic nie znalazłem, a więc piszę
Mam prośbę do was
Macie może też taki problem jak ja? Jak w temacie...
To już mnie strasznie wpienia jak odruchowo opuszczę szybę i zbieram kolejne rysy na szybach i żeby to było na jednej ale pokazują się na wszystkich.
W googlach czytałem że można wymienić tzw parapety trzeba często czyścić szyby i uszczelki ale w R75? Jak????????
Są tak grubo osadzone i przywarte do szyby że się nie dziwię że dzieje się jak dzieje
Co robić?
Wymienić te listwy (parapety) gdzie je szukać, na allegro niema nic takiego albo nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, nie mylić z uszczelką szyby!
Pomóżcie
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Sie 26, 2011 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 25, 2011 22:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 23:05   

masz na myśli tę chromowaną listwę przy samej szybie? zapomnij, żeby to porysowało Ci zahartowaną szybę, zobacz z czego ta listwa jest zbudowana. Przypuszczam, że szyba po prostu CI się brudzi tylko od tego parapetu, pociągnij palcem po szybie i zobacz czy schodzi.
Jak nie słyszysz dźwięku rysowania, jakiegoś metalicznego to tym bardziej porysować się nie może moim zdaniem...
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 23:41   

coś z rysowaniem tych szyb jest na rzeczy ... ale nie wiem czy rysują się od tego czy już były porysowane
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 23:45   

ale jak od strony szyby na tym niby parapecie jest taka gąbeczka no to jak ma się porysować? chyba, że jakieś drobiny żwiru, kamień lub coś małego, twardego utkwiło. Trzeba zbadać sprawę.
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pią Sie 26, 2011 08:25   

kris-tofer napisał/a:
chyba, że jakieś drobiny żwiru, kamień lub coś małego, twardego utkwiło. Trzeba zbadać sprawę.

dokładnie tak, ja jak myje auto to potem biorę szmatkę na palec opuszczam na max szyby i tą gąbeczkę od strony szyby odchylam przeciram tą szmatką, syfu co niemiara, przez to mam porysowane szyby :cry:
no ale zeby nie mieć jeszcze bardziej porysowanych to co pewien czas robie ten zabieg
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Robson221 




Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 14:03   

Tak robiłem jak ty 21matys - szyba opuszczona - przecierałem tę gąbkę pod listwą chromowaną ale jest twarda jak diabli :???:
kris-tofer znam różnicę między smugą a rysą - widocznie hartowana lub nie też dostaje w tyłek, za każdym razem po umyciu auta i tak dostają się drobinki pyłu, drobny żwir i kurz które tworzą warstwę ścierną bo szyba w zasadzie jest zaciśnięta tą gąbką od wewnątrz i na zewnątrz! (w zasadzie to jakaś listwa zamszowa)
Spróbuję jeszcze przedmuchać całość powietrzem sprężonym - robiłem tak miesiąc temu ale piski przy otwieraniu szyby powróciły gdyż nagromadził się nowy "syf"
Coś jest z tym nie halo...
Może zna ktoś sposób czym nawilżyć tę gąbkę aby była miękka - choć na logikę używając pasty lub olejku powstaną znowu smugi... :cry:
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Sie 26, 2011 14:39   

Ja bym do spawy podszedł kompleksowo.
Jest upalnie wręcz więc można zdjąć boczek i delikatnie uszczelki.
Karcher w łapę i pod ciśnieniem konkretnym wypłukać.
Boczek zdjąć dlatego by go nie zalać.
Ja tak w Landku robię na wiosnę.
Wykręcam z drzwi boczki i co się da.
Zabezpieczam kostki i odpinam akumulator.
Karcherem wypłukuję drzwi dokładnie i na upał wystawiam.
Jak wyschnie daję nową konserwację i po wyschnięciu składam.
Raz że czysto, dwa że sucho i drożne odpływy trzy ruda może pomarzyć by ugryxć tak zakonserwowane drzwi.

PS: Jako ekrany pod boczki docinam zwykłą folię taką pod którą pomidorki rosną :mrgreen:
Przyklejam ją takim kleidłem coś jak butapren ale szybciej łapiącym i jest lepiej i szczelniej jak oryginał.
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 18:23   

Wszystkie R75 z którymi miałem do czynienia miały porysowaną którąś z szyb. Przebieg, rocznik i fakt garażowania nie miał tutaj znaczenia.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pią Sie 26, 2011 20:47   

Robson221 napisał/a:
ale piski przy otwieraniu szyby powróciły gdyż nagromadził się nowy "syf"


yyy... mi tez szyba przy podnoszeniu piszczała jak diabli ale okazało sie ze to była prowadnica... jak posmarowałem WD-40 to juz wogóle nie szło wytrzymac z pisku i popsikałem silikonem w sprey-u i przeszło jak reka odioł....

[ Dodano: Pią Sie 26, 2011 20:47 ]
Robson221 napisał/a:
przecierałem tę gąbkę pod listwą chromowaną ale jest twarda jak diabli
twarda??? chodzi mo o gabkę a rczej \jak pisałeś uszczelka filcowa ktora przylega bezpośrednio do szyby
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Robson221 




Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 22:38   

SyntaX napisał/a:
Jak wyschnie daję nową konserwację i po wyschnięciu składam.


O jaką konserwację Ci chodzi??? Co używasz, gdzie smarujesz!

Cytat:
twarda??? chodzi mo o gabkę a rczej \jak pisałeś uszczelka filcowa ktora przylega bezpośrednio do szyby


Tak rozbiega się o tę listwę pod uszczelką gumową - tam gdzie zjeżdża szyba
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:56   

W R400 szyba przed opuszczeniem cofa się do środka (a przy zamykaniu jest wypychana na zewnątrz).
Rozwiązuje to problem rysowania szyb, ale powoduje inny - uszczelka od wypychania przestaje przylegać.

Najlepsze rozwiązanie widziałem w Oplu Omega - uszczelka jest cienka i tak dobrze przylega do szyby że nic tam nie podejdzie. Wszystko po niej spływa.
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sie 30, 2011 20:32   

ja ma znowu tak, że przednie szyby pracują "sucho" i mam wrażenie jakby miały lekki luz .. tylne śmigają płynnie i cicho a przednie w momencie wsuwania się w górną ramkę potrafią lekko zaskrzypieć i nie wiem czy brakuję tam jakiejś rynienki czy po prostu są zasyfione ... na krawędzi szyby około 0,5cm mam takie zmatowienie od miejsca gdzie szyba się wsuwa
 
 
Bialystok89 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 26



Wysłany: Czw Mar 26, 2015 10:29   

Ja również mam problem z porysowanymi szybami przednimi bocznymi. I pytanie moje jest takie jak temu zapobiec i jak zlikwidować rysy, nie wymieniając szyb
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Mar 26, 2015 11:47   

Ja mam to samo i wydaje mi się, że na zewnątrz szyby przy tej uszczelce czy co to tam jest zbiera się piach, kurz itp. i to przez to się rysują.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 12:03   

Jeśli chcesz się pobawić sam to mogę polecić np. to:
http://allegro.pl/polerow...5043242737.html

Tylko trzeba z wyczuciem, cierpliwością, dużą ilością wody i jeśli chcesz polerować bez zdejmowania szyby to koniecznie dobrze taśmą malarską zabezpieczyć uszczelki na brzegach (a na koniec i tak auto do mycia będzie :P ). Efekt jest zadowalający, rysy zniknęły.

Jak zabezpieczyć? Nie wiem czy to w ogóle możliwe. Przy okazji zdejmowania boczków, zdjąłem też listwy na około szyby i dokładnie wyczyściłem te dolne, na których zbiera się pył. Na razie jest dobrze.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 15:17   

Ja za każdym razem jak myje auto to dokładnie lancą od góry z niewielkiej odległości wypłukuję wszystko z tej uszczelki. Gdy tylko usłyszę że coś drze po szybie w trakcie otwierania to znak że czas na myjnię.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 15:32   

Ja tez mam takie pionowe ryski jakby od ziaren piasku. Byłem z tym u "szybiarzy" samochodowych, fachowiec popatrzył i odradził szlifowanie hartowanego szkła, bo rysy na tyle głębokie, że jak zeszlifuję to się będzie światło załamywać i będzie jeszcze gorszy efekt. Więc sobie odpuściłem.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 09, 2015 22:50   

Na przyszłość i ku przestrodze. Ja dzisiaj po wymianie przednich bocznych szyb.

Tak wyglądały poprzednie:



Przy wymianie uszczelkę zalałem WD40 i po chwili poskrobałem nożem (tą tępą stroną). Mimo kilkukrotnego oczyszczenia na nożu jeszcze tyle syfu się uzbierało:



Ttej uszczelki z karchera faktycznie coś pomaga? Nie chciałbym, żeby te szyby co montowałem po 3 miesiącach wyglądały jak ta wyżej.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 15:12   

Chciałbym wyczyścić tę listwę, po której suwa się szyba i o której piszecie. Czy dużo jest roboty aby ją wyjąć? Jest ktoś w stanie mi opisać jak to zrobić? Bo może przy wyjeciu jej jest tyle roboty, że lepiej na złożonej pomęczyć się i wyczyścić.
No i czy są jakieś zatrzaski bo jak tak to wiadomo, że je połamie więc nie będę się brał za wyjmowanie tego :smile:
Chodzi o to, że szybka nie chowa się do końca w drzwiach od strony zamka więc tam jest ciężko wyczyścić bez demontażu tej listwy.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 15:36   

Alex_Tom, ta listwa jest na spinkach mocowana. Ogólnie zazwyczaj te spinki pękają przy próbie zdjęcia listwy, ale czasami też się udaje zdjąć je w całości :)

Czyszczenie tej listwy ma sens tylko wtedy, gdy jest w całości takie "futerko" jakim jest pokryta w miejscu styku z szybą. Jeśli to "futerko" się już skończyło to będzie tam wpadał syf i nadal rysował szybę. Najlepiej szukać nowych listew lub używek z całym tym futerkiem czy jak to zwał :) Ale ogólnie ciężko o taką używkę ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Bloka drzwi, blokada opuszczania szyb
Rafalkrupa87 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Mar 12, 2012 21:30
gacek189
Brak nowych postów [R75] Grubość bocznych przednich szyb
jarqo1981 Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lip 22, 2012 15:34
jarqo1981
Brak nowych postów [R75] Rysowanie felgi - ale o co?
tomi00777 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Paź 25, 2011 21:29
automechanik
Brak nowych postów [R75] - Mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby
MaReK Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Cze 27, 2011 11:10
VMatas
Brak nowych postów [R75] Czujnik uderzeń bocznych
juraz Rover serii 75, MG ZT 26 Sob Wrz 24, 2016 11:47
endrjus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink