Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620di]Luzy na maglownicy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620di]Luzy na maglownicy?
Autor Wiadomość
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 21:11   [R620di]Luzy na maglownicy?
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam ponownie.

Dopiero co wymieniłem w swoim aucie prawie cały komplet zawieszenia. Do wymiany poszły bardzo już wyrobione sworznie (góra wraz z wahaczem nawet), końcówki drążków i łączniki stabilizatora. Owszem - szarpak nie może nic wykazać, wszystko super usztywnione.

Niestety okazało się, że to nie koniec problemów z układem kierowniczym. Już po odebraniu auta z geometrii / zbieżności zauważyłem stukanie w prawym kole. Występuje ono zarówno na nierównościach (kostka brukowa, chodniki, krawężniki, dziury itp.) jak i przy dodawaniu i odejmowaniu momentu na koła (dodawanie i odejmowanie gazu, hamowanie, ruszanie na wstecznym...). Zupełnie jakby koło było niedokręcone (sprawdzałem - dokręcone).

Poza stukaniem jest coś gorszego: po przekroczeniu ok. 110km/h koła zaczynają luźno latać, co czuje się w niepewnej kierownicy. Większych prędkości wolałem nie próbować, bo już to na prawdę było... dziwne.

Drogą dedukcji doszedłem do tego, że to tuleje samej maglownicy, albo cośtam innego z nią nie tak (niestety na jej konstrukcji się nie znam).

Możecie potwierdzić moje przypuszczenia?

Jeżeli mam rację i to maglownica, to podajcie proszę jakieś godne polecenia warsztaty zajmujące się regeneracją w okolicach Warszawy proszę.

Z góry dzięki.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 21:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 00:40   

sprawdz jeszcze czy masz dokręcony drążek reakcyjny miałem kiedyś podobnie i nie można było dojśc o co chodzi a się okazało że śruby się poluzowały
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 22:01   

Hmm. Niby tuleje stabilizatora były wymieniane, ale mogę sprawdzić jak się da jakoś bezinwazyjnie. Tym bardziej, że stukanie było przed ich wymianą (mniej zauważalne przez ogólne roztelepanie wszystkich możliwych końcówek, sworzni i tulejek), a teraz to jest to samo stukanie tylko wyraźnie odizolowane.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 14:08   

Gegan, Mazakowi chodzi nie ostabilizator, ale o drążki reakcyjne są dwa przykręcona do wachacza dolnego,zaraz koło dolnego sworznia, z drugiej strony do belki przedniej, siedza w takich gumowych tulejach,zobacz czy przy tej tulei sie nie poluzowało, musisz zapewne zdemontować plastikową osłone pod silnikiem żeby dostać się do mocowania owych drążków do belki
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 21:57   

slax, Dzięki za sprostowanie :D
Raczej nie mam teraz czasu ani możliwości wjechania na jakiś tunel niestety. Będę musiał się za to jakoś zabrać niebawem. Nie powiem. Na pewno wyszłoby taniej niż regeneracja cała, ale znając moje szczęście okaże się że moja usterka to najdroższa z opcji :)

[ Dodano: Wto Wrz 06, 2011 21:57 ]
Wszystko sprawdzone.
Oczywiście gorzej być nie mogło.
Luzy są na wewnętrznym przegubie. Dokładniej to raczej mam po prostu przekopane. Najprawdopodobniej żeby pozbyć się tej wady musiałbym regenerować skrzynię.
Nie jestem zachwycony.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620Di]kody błędów
Mariusz1977 Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lip 28, 2011 15:41
Mariusz1977
Brak nowych postów [R620di ]czarna magia
Misiek192 Rover serii 600, Honda Accord 18 Sro Maj 10, 2017 10:08
Marcin84
Brak nowych postów [r620di]Sprężarka klimatyzjacji
marcin987 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Lip 31, 2013 23:06
marcin987
Brak nowych postów [R620Di] Pompa wody.
19bizon08 Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Mar 24, 2013 15:25
19bizon08
Brak nowych postów [R620di] Pytanie o szroty z roverami
Delta3131 Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Lip 05, 2011 13:26
empe



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink