Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Montaż nieoryginalnych czujników cofania i kamery.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:28
[R75] Montaż nieoryginalnych czujników cofania i kamery.
Autor Wiadomość
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 11:39   [R75] Montaż nieoryginalnych czujników cofania i kamery.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Witam.
Co prawda tematów dotyczących parktronica i instalacji kamer cofania jest już trochę (zapoznałem się z nimi) jednak większość dotyczy samego podłączenia pod fabryczną nawigację lub tego typu spraw "elektronicznych".
Ja mam jednak trochę inny problem. Roverka posiadam już parę miesięcy jednak nadal mam spory problem z parkowaniem nim tyłem, dlatego też wczoraj zaopatrzyłem się w 4 czujniki parkowania i kamerkę w ramce tablicy rejestracyjnej.
I teraz sprawa jest następująca:

1. Czy jest jakieś przejście/otwór w podłodze bagażnika przez który będę mógł przeciągnąć kabelki od czujników do jego wnętrza (zaznaczam że nie mam zderzaka pod parktronic i muszę wywiercić otwory sam) i jeżeli takowy jest to gdzie się on znajduje oraz czy da się to zrobić bez demontażu zderzaka.

2. Jak puścić kable od kamery (jest jakieś przejście w blendzie lub za tablicą) aby połączyły się z adapterem w bagażniku (czujniki i kamera muszą być do niego podłączone kablem, dalej działa bezprzewodowo)

Dodam że nigdy do tej pory nie majstrowałem w taki sposób przy samochodzie i największym moim sukcesem w r75 była wymiana żarówek :razz:
Dlatego będę wdzięczny za wszelką pomoc.

P.S. załączam zdjęcia dla lepszej orientacji jak to wygląda.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 18, 2011 11:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Sie 18, 2011 21:44   

pineska, ja kable od kamery przeciągnąlem przez otwór pod blendą, ten kwadratowy, jedynie trzeba było go troche rozpiłować, a potem przeciągnąć podkładówką, żeby nie rdzewiało tam. A gdzie będziesz miał wyświetlacz? Jaki adapter? Podaj jakieś szczegóły :lol: Jestem ciekawy :razz:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 22:05   

To jest zestaw bezprzewodowy. Kupiłem go z tej aukcji.

Adapter czyli ta cała centralka - kable z czujników i kamery podpina się do niej a w kabinie przy wtyczce zasilającej navi znajduje się odbiornik. Komunikacja radiowa - nie trzeba się bawić w przeciąganie kabli (tj. przez wnętrze samochodu).

Co do ekranu to chyba przymocuję go na szybie po lewej stronie kierownicy (będę musiał go zabierać na noc) bo nigdzie na tablicy rozdzielczej nie ma dość miejsca żeby niczego ważnego nie przysłoniła - zresztą psuła by wygląd :razz:
Dzisiaj byłem u znajomego mechanika i powiedział żebym spróbował przeciągnąć przez wnękę żarówki podświetlenia tablicy te kable do kamery...Jak się nie uda to chyba spróbuję Twojego sposobu Rowan.

Ale dziś zasmuciła mnie inna sprawa - wywaliłem wszystko z bagażnika - koło, wykładzinę itp. i nigdzie nie widzę miejsca żeby przeciągnąć kabelki od czujników - oby się tylko nie okazało że będę zmuszony wiercić blachę....Jutro zdejmuję zderzak i wszystko się rozstrzygnie :cool:

P.S. Rowan a Ty gdzie masz ekranik (chba że masz fabryczną navi)?
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Czw Sie 18, 2011 22:24   

Kabelki od czujników parkowania możesz wprowadzić do bagażnika otworem lampy tylnej. Musisz tylko ją odkręcić i nie ma najmniejszego problemu z wejściem do bagażnika. Nic nie widać i nic nie trzeba wiercić, a centralkę możesz umieścić zaraz poniżej wnęki lampy pod tapicerką bagażnika. Ja tak zrobiłem :)
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sie 19, 2011 10:10   

pineska napisał/a:
wywaliłem wszystko z bagażnika - koło, wykładzinę itp. i nigdzie nie widzę miejsca żeby przeciągnąć kabelki od czujników - oby się tylko nie okazało że będę zmuszony wiercić blachę....Jutro zdejmuję zderzak i wszystko się rozstrzygnie
jest otwór , ściągnij nakładkę progu bagażnika . Pisaliśmy o tym tu http://forum.roverki.eu/v...zeci%B1gn%B1%E6
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 11:25   

Cytat:
ściągnij nakładkę progu bagażnika
- znaczy ten czarny plastik? A to jest jakoś przykręcane czy na wcisk? Bo zderzak i tak zdejmuję - w domu wywiercę sobie na spokojnie otwory (acha czy ten zderzak jest plastikowy czy metalowy? Nie wejdzie mi rdza, trzeba to jakoś zabezpieczyć od wilgoci?) bo na dworzu jest za gorąco :mrgreen:

Wszystkie czynności postaram się udokumentować fotograficznie i wrzucę tutaj - może komuś się przyda...o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem :wink:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Sie 19, 2011 15:20   

pineska napisał/a:
znaczy ten czarny plastik? A to jest jakoś przykręcane czy na wcisk?
tak , odepnij. Zderzak jest z tworzywa .Demontarz zderzaka jest opisany na forum.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Pią Sie 19, 2011 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 15:37   

Udało się - wywierciłem otwory (o dziwo w miejscu czujników były otwory w styropianie a na samym zderzaku od wewnątrz zaznaczone miejsca z "celownikiem" na czujniki) i zamontowałem czujki.
Niestety zaczęło padać i montaż zderzaka musi poczekać na poprawę pogody - mam nadzieję, że wszystko się uda jeszcze dziś zrobić. Po zakończonej instalacji wrzucę wszystkie fotki "krok po kroku" na forum...

Wszystko złożyłem, ale okazało się że nie mam świateł cofania. Bezpiecznik jest dobry więc jutro zajrzę do czujnika. Dalsze prace związane z parktronickiem muszą więc poczekać aż nie odzyskam świateł...
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sie 19, 2011 22:31   

pineska, ja mam stację 2DIN z wyświetlaczem 7 cal :smile:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 22:34   

Wreszcie udało mi się zamontować kamerę. Jednak nie obyło się bez problemów - największym jest ułamanie, ok. 1 cm gwintu z prawej strony blendy (tego plastikowego) i teraz trochę odstaje, ale coś wymyślę :grin:

Kabel puściłem przez otwór wkręta z prawej strony znaczka.

I jeszcze ciekawostka - mam przepaloną żarówkę podświetlenia tablicy i ikonka tego normalnie mi się wyświetlała na wyświetlaczu, a teraz pomimo iż nie wymieniłem żarówki już się nie świeci...sam nie wiem co o tym myśleć...
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 16:42   

Prawdopodobnie dlatego nie wyświetla, gdyż podpiąłeś zasilanie kamery do oświetlenia i w tym momencie komputer widzi zwiększony pobór prądu i interpretuje to jako zasilanie wszystkich żarówek. Ale oznacza to, że nie będzie cię informował o przepalonej żarówce, chyba, że padną wszystkie.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 11:32   

Wreszcie udało mi się dokończyć sprawę z kamerą i czujnikami :mrgreen:

Jednak pojawił się pewien problem - teraz cały czas świeci mi się ikonka przepalonej żarówki - elektryk powiedział, że na 100% jest to wina dodatkowego obciążenia układu zasilania.
Byłem w elektrycznym i sprzedawca stwierdził, że wystarczy zamontować rezystor i problem zniknie - jednak trzeba wiedzieć jaki.
Czy ktoś z Was wie może jakie parametry musi posiadać owy rezystor aby wszystko było ok?
Nie kupię przecież 100 czy iluśtam rezystorów i nie będę patrzył po kolei. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kamera cofania - montaż
llygas Car-audio, nawigacje, radia CB 51 Sro Lip 04, 2012 22:10
sash997
Brak nowych postów [R200] Instalacja - Wifi , kamery , Netbook ...
dzieju Car-audio, nawigacje, radia CB 24 Wto Lis 23, 2010 15:58
dzieju
Brak nowych postów [R75] Kamera cofania
murecki Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Nie Sty 02, 2011 18:06
murecki
Brak nowych postów [R45] Kamera cofania w R45
Emer Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sro Lut 08, 2017 00:24
Pieczarkowy
Brak nowych postów [R75] Kamera cofania
MARCONI13 Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Sob Lis 14, 2009 16:30
MARCONI13



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink