Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF/TF] Przód z MGTF w MGF
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF/TF] Przód z MGTF w MGF
Autor Wiadomość
Karolc87 



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 19:13   [MGF/TF] Przód z MGTF w MGF
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam czy przedni zderzak i lampy z modelu MGTF można zamątować bez problemów w MGF? Czy potrzeba wymienić jeszcze jakieś części do takiej przeróbki?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 19:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:58   

Na pewno błotniki, pas przedni oraz maska. Taka przeróbka wg. mnie jest opłacalna dopiero kiedy sie skasuje przód.
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
dargod 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:27   

Przypadkowo znalazłem temat więc zapytam.

Ostatnio przeglądałem aukcje na allegro i otomoto i zobaczyłem coś takiego:

http://allegro.pl/mgf-lif...1831328726.html

Rocznik 2000 to raczej powinien być MGF po lifcie, a tutaj przód z MGTF. No ale że się słabo znam więc może istnieje jakieś wytłumaczenie ;)
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 22:17   

mgf to jest, tylko ktoś sobie przełożył zderzak i przednie światła z MG TFa - są nieco ładniejsze. tylny zderzak oraz progi czy wloty powietrza typowy MGF.

mati1411 - nieprawda. pomierz sobie te samochody... maska błotniki zostają takie same. tylko światła i zderzak przedni.
problemy są takie przy wymianie - koszta. lampy do tfa, europiejskie kosztują ponad 1000 zł i ciężko znaleźć coś taniej - możliwa konieczność nagwintowaniana własną rękę/wywiercenia otworów pod śruby montażowe (nie wiem jak kwestia lokalozacji mocowań.) poza tym te wycięcia mogą być minimalnie za małe albo coś w ten deseń, więc trochę zabawy pilnikiem/flexem/młotkiem i się je założy

[ Dodano: Sob Wrz 24, 2011 22:17 ]
generalnie jakbyś wyciął lampy TFa, w kształt okręgu (odcinając kierunkowskaz) to byś otrzymał lampę MGFa
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 23:03   

Ja wiem czy ładniejszy... Wg. mnie F ma swój unikalny brytyjski styl, a przód TF jest taki troche oklepany. Zastanawiałem się w sierpniu nad tym czy nie zrobić przodu z TF'a ale gapiłem się w obydwa zdjęcia przez godzine i stwierdziłem że F jest ładnieszy... ale... ale... z takimi światłami jak wersja Trophy czyli czarnymi w środku. Krótki telefon do lakiernika i pomalował mi środek lamp na czarno - efekt idelany ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 00:42   

fakt. ale widać że autko jest w średnim wieku... soczewki ujmują mu nieco latek.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
mg1989sos 




Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 201
Skąd: Sosnowiec

MG ZR

Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 19:23   

Madis napisał/a:
Krótki telefon do lakiernika i pomalował mi środek lamp na czarno - efekt idelany ;)


moge prosic o fotke ?
 
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Sob Gru 10, 2011 21:09   

temat sie ruszył za jakiś czas ($ pozwolą określić czy niedługo czy bliżej wiosny mój F dostanie przód z TF. Klamka już zapadła. Zgadzam sie z tym że F ma swój urok ale przód z TF odmładza samochód o conajmniej klika latek i akurat wg mnie wygląda duuużo lepiej.
Jeśli ktoś wie jakie można dać halogeny w zderzak (z czegoś innego) bo fabryczne są prawie niedostępne a jak są to strasznie drogie.
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sob Gru 10, 2011 23:19   

Witam,

tak wyglądał mój były F z lampami a'la Trophy - z tym, że ja te lampy malowałem sam na podstawie DIY ze strony mg-rover.forums.org.

https://picasaweb.google.com/elysek6/MGF?authkey=Gv1sRgCMy0pdTHiMyMFw#5424733831160418290

https://picasaweb.google.com/elysek6/MGF?authkey=Gv1sRgCMy0pdTHiMyMFw#5424734148667453138

https://picasaweb.google.com/elysek6/MGF?authkey=Gv1sRgCMy0pdTHiMyMFw#5424734148130302850

Pozdrawiam,
Marcin
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 12, 2011 21:53   

mati1411 napisał/a:

Jeśli ktoś wie jakie można dać halogeny w zderzak (z czegoś innego) bo fabryczne są prawie niedostępne a jak są to strasznie drogie.


W zderzaku montowane są standardowe halogeny MG Rover. Koszt nowego ok. 200 zł./szt.
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 23:11   

mg1989sos napisał/a:
Madis napisał/a:
Krótki telefon do lakiernika i pomalował mi środek lamp na czarno - efekt idelany ;)


moge prosic o fotke ?


Wybacz że dopiero teraz ale dodałem ;) Dla zainteresowanych zdjęcia lamp "home made" trophy w galerii w moim podpisie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Sro Lut 08, 2012 17:56   

No i skończyłem. Auto ma nowy przód i efekt mnie zadowala. Dodatkowo tylne lampy zostały wymienione na oryginały (z przymusu).
Było sporo zabawy z pasowaniem montażem lamp ale koniec końców wygląda i świeci dobrze. Generalnie ze względu na ceny części do TF droga zabawa.. :wink:
Jeszcze mi zostało nowy znaczek założyć :razz:





 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 20:07   

No ładnie Ci to wyszło ;) mi też co chwile po głowie chodził ten pomysł ale przygotowałem sobie takie zdjęcie na którym były dwa identyczne kolory MGF i MG TF z jednakowej perspektywy i doszedłem do wniosku że jednak F jest piękniejszy :D zwłaszcza z lampami a'la Trophy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGTF] felgi do mgtf, gdzie dostać??
QmoniaQ MGF i MG TF 12 Sob Wrz 21, 2013 21:26
waldekwrc
Brak nowych postów [MGF] klapa z MGTF
wladi MGF i MG TF 14 Sro Lis 13, 2019 21:25
wladi
Brak nowych postów [MGTF] blokujące się hamulce
Ramonick MGF i MG TF 2 Sro Mar 11, 2020 14:52
nanab
Brak nowych postów [ MGTF ] SWORZEŃ ZWROTNICY
warand MGF i MG TF 1 Pią Wrz 19, 2014 11:14
sTERYD
Brak nowych postów [MGF][MGTF]Naprawa resystora dmuchawy
nowy889 MGF i MG TF 3 Sro Sty 23, 2019 09:45
nowy889



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink