Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z komputerem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Wto Wrz 20, 2011 05:59
[R75] Problem z komputerem.
Autor Wiadomość
mirmus28 



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: barking



  Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 19:18   [R75] Problem z komputerem.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich. Mam powazny problem z moim samochodem rover 75 1,8 , rok produkcji 2003. Problem jest z komputerem. Kiedy odpale to nie moge zgasic. Wyjme kluczyk a silnik chodzi. Kiedy uda mi sie zgasic to jest dobrze przez okolo 5 minut. Potem zapala sie oswietlenie tablic i swiatla stopu. Kiedy popatrze na tablice w srodku to miedzxy innymi pali sie kontrolka ostrzegajaca o przepalonych zarowkach. jak przekrece kluczyk to znika. Czy ktos moze mi pomoc. Bardzo prosze o pomoc. Dzieki.
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Wrz 22, 2011 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 19:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 19:25   Re: [R75] Mam problem z komputerem.

mirmus28 napisał/a:
Witam wszystkich. Mam powazny problem z moim samochodem rover 75 1,8 , rok produkcji 2003. Problem jest z komputerem. Kiedy odpale to nie moge zgasic. Wyjme kluczyk a silnik chodzi. Kiedy uda mi sie zgasic to jest dobrze przez okolo 5 minut. Potem zapala sie oswietlenie tablic i swiatla stopu. Kiedy popatrze na tablice w srodku to miedzxy innymi pali sie kontrolka ostrzegajaca o przepalonych zarowkach. jak przekrece kluczyk to znika. Czy ktos moze mi pomoc. Bardzo prosze o pomoc. Dzieki.


miałem kiedys tak samow scorpio.. rozebrałem skrzynki bezpieczników sprawdziłem instalację i nic nie pomogło.
Okazało sie ze w haku miałem przejściówkę z 13 na 9 pin , ona coś sie uszkodziła, nabrała wody , zrobiła zwarcie i waliła po całej elektryce auta.

nie wiem czy pomoze ..ale mnie pomogło.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mirmus28 



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: barking



Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 02:58   [R75] Mam problem z komputerem.

To nie jest to. ale bardzo dzieki za pomoc.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 09:15   

szukaj zwarcia, sprawdź czy nie masz powodzi przy komputerze, przy włączniku świateł i w bagażniku, może coś Ci zalewa. Kontrolka świateł może się palić a żarówki być ok - śniedź na stykach i zły odczyt przez kompa... możesz profilaktycznie wymienić żarówki, ściągnąć blende i sprawdzić/przeczyścić/zrobić nowe styki. Co do odpalenia, sprawdź stacyjke i tak jak mówiłem wode... jak masz możliwość to pod T4 podjedz.
_________________
Pamparampam
 
 
 
mirmus28 



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: barking



Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:23   [R75] Mam problem z komputerem.

Witam. dzieki za rady. Zrobilem jak napisaliscie, sprawdzilem prawie cala instalacje. Wymienilem zarowki, sprawdzilem bezpieczniki. Zrestartowalem komputer, ale nic nie pomoglo. Jedynie co udalo mi sie ustalic, ze jak komputer sie zawiesi i nie moge zgasic ze stacyjki to jak go przydusze na jedynce i zgasnie , to jak wyjme bezpiecznik stacyjki i przekrece stacyjke to zrestartuje sie sam. Nie musze akumulatora rozlaczac. Poniewaz potrafi sie sam zalaczyc nawet jak mnie nie ma i nie jest uruchomiony. Wlaczaja sie swiatla stopu i oswietlenie licznika. Dlatego tez odlaczalem akumulator. Nie ma pojecia juz, moze ktos ma jakis pomysl.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 22:05   Re: [R75] Mam problem z komputerem.

mirmus28 napisał/a:
Witam. dzieki za rady. Zrobilem jak napisaliscie, sprawdzilem prawie cala instalacje. Wymienilem zarowki, sprawdzilem bezpieczniki. Zrestartowalem komputer, ale nic nie pomoglo. Jedynie co udalo mi sie ustalic, ze jak komputer sie zawiesi i nie moge zgasic ze stacyjki to jak go przydusze na jedynce i zgasnie , to jak wyjme bezpiecznik stacyjki i przekrece stacyjke to zrestartuje sie sam. Nie musze akumulatora rozlaczac. Poniewaz potrafi sie sam zalaczyc nawet jak mnie nie ma i nie jest uruchomiony. Wlaczaja sie swiatla stopu i oswietlenie licznika. Dlatego tez odlaczalem akumulator. Nie ma pojecia juz, moze ktos ma jakis pomysl.


zobacz pod maską jeszcze kable z rozrusznika - czy gdzieś się nie przetarły i nie masz samozapłonu. Masa i plusy. Mi tak kiedyś ford sam jeździł...


Nie przychodzi mi nic innego jak podłączyć pod t4 i sprawdzać co się staje jak sam rusza...
_________________
Pamparampam
 
 
 
mirmus28 



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: barking



Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 05:30   Re: [R75] Mam problem z komputerem.

A co to jest T4???
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 08:46   

mirmus28 napisał/a:
A co to jest T4???

komputer diagnostyczny dla rovera
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75 '00] Problem z komputerem i klimą
Sczrajder Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Mar 17, 2013 12:03
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z komputerem i predkosciomierzem
jakubek1 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Gru 14, 2014 11:54
wellman
Brak nowych postów [R75] Problem z alternatorem / komputerem?
solkim Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Sie 17, 2014 23:38
MaReK
Brak nowych postów [R75] Nie działa wyświetlacz górny - Problem z komputerem?
michal9o90 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 06, 2014 11:51
michal9o90
Brak nowych postów [Rover75CDT 2.l 2003r. ] Problem z komputerem - ciąg dalszy.
Lancashire Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Mar 23, 2009 14:22
penio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink