Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Nakrętki do felg
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Nakrętki do felg
Autor Wiadomość
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 18:31   [MGF] Nakrętki do felg
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witajcie Panowie :) zakupiłem dzisiaj felgi oryginalne MG z oponami (dokładnie takie: http://moto.allegro.pl/fe...31481256.html). Po ściągnięciu starych felg okazało sie że mam dystanse i inny rozstaw ale w niczym to nie przeszkadzało. Panowie w serwisie odkręcili dystanse, założyli nowe felgi i powiedzieli że nie można ich przykręcić tymi nakrętkami którymi były przykręcone dystanse. Zaoferowali mi nakrętki po 15zł/szt (x16 daje to połowe wartości wszystkich czterech felg z oponami) i moje pytanie brzmi: Jakie dokładnie mam kupić nakrętki np. na allegro lub w Krakowie w jakimś sklepie? :) Z góry dzięki za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 21, 2011 18:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
T-RoX 




Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Wieliczka

MG MGF

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 22:50   

Madis, Moje nakrętki wyglądają tak:

Oryginalne MG?:


Z lewej zamiennik, z prawej oryginał:







Tak się złożyło że mam przy kole po 3 oryginalne i 1 zamiennik, ale zamiennik myślę żeby zastąpić jakimś zabezpieczeniem.

Bardzo ważny PS.: O jakich dystansach mówisz? Masz zmieniony rozstaw na dystansach? Jak tak to na jaki? Gdyż byłbym może zainteresowany takimi dystansami :wink:

PS2.: Nie żebym specjalnie odkręcał śrubki, ale akurat oddałem felgi do malowania i auto stoi na klockach ;)
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Sro Cze 22, 2011 05:24   

Nakrętki to M12x1.5 do alusów.

Nie kupuj oryginalnych (tak na prawdę są to nakrętki fordowskie)!! Ich wielką wadą jest iż po jakimś czasie zewnętrzna część się luzuje, potem można łatwo ją zerwać przy którymś dokręcaniu, a to generuje spore koszta - trzeba wtedy taką śrubę rozwiercić...
W jakimkolwiek motoryzacyjnym powinni mieć takie śruby.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Czapa 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 20:15   

Tak, ale w takich zwykłych śrubach kołnierz obejmuje tylko ok połowę "miejsca" na w/w kołnierz. Są jakby za małe. Polecam przejechać się z felgą do sklepu i przymierzyć, żeby nie było niespodzianek...
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Wto Sie 09, 2011 23:30   

u mnie były tak wyrobione gniazda że facet przy wymianie stwierdził że powinienem sobie kupić nowy komplet alusków
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Czapa 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 21:26   

Bo z tego co wiem, to muszą być inne nakrętki do ori alu mg- coś w stylu nakrętek do ori alu fordowskich, ale nie wiem czy tzw fordowskie pasują, czy jest to coś jeszcze innego...

Kwestia większego gniazda w feldze, śruby do zwykłych alu mogą w najgorszym wypadku nie utrzymać felgi :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink