Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Sygnał przy zaplonie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Sygnał przy zaplonie
Autor Wiadomość
Jaworzyn 



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:16   [R200] Sygnał przy zaplonie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam
Mam problem z moim Roverem 200. Przy przekręceniu kluczyka w stacyjce na pozycje 1-wszą pojawia sie sygnał, przypominający alarm. Samochód nie chce odpalić. Kontrolki od abs i poduszki gasną, pompka paliwa pompuje, niby wszystko jest w porządku, a samochód nie chce zapalić. Sygnał ten milknie gdy PRÓBUJE przekręcić kluczyk na pozycje drugą. Próbuje, jednak nie udaje sie go przekręcić. Czy to problem z immoblizerem?? Odłączyłbym akumulator żeby zresetować go, ale obawiam sie ze wówczas załączy sie alarm i nie będę mógł go wyłączyć bo mam wyczerpane baterie w pilocie. Samochód mam parę dni i nie znam go jeszcze zbyt dobrze.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:20   

Pierwsza pozycja to jak włącza się radio, druga pozycja to przygotowanie do zapłonu, 3 pozycja to rozruch.

To co piszczy to uzbrojony imobilajzer, aby go rozbroić musisz mieć sprawny pilot lub znać specjalny kod który wprowadza się kluczykiem, a zapewne go nie masz.

Tak więc kup baterie i wtedy jak pika naciśnij przycisk na pilocie, przestanie tak się dziać i silnik zakręci.

Alarm to nie żadne pikanie w tym samochodzie tylko sygnał przerywany z klaksonu, dość głośny więc skutecznie odstrasza.

Odłączenie akumulatora nic nie da, ECU nie posiada pamięci ulotnej więc nic się nie stanie.

Pozdrawiam
 
 
 
Jaworzyn 



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:29   

Tak tak, alarm w mojej 200-setce to głośne trąbienie.No to sygnał ten pojawia się na pozycji drugiej, wraz z zapłonem. A ten sygnał to takie... Hmm... Cieżko to opisać. Takie pikanie, coś jak... Przytłumiony sygnał karetki?? Kurcze no, nie potrafię tego określić. Czyli wymiana baterii w pilocie załatwi sprawę?? Jaki jest związek miedzy Bateria w pilocie a immo??
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:35   

Jaworzyn napisał/a:
Jaki jest związek miedzy Bateria w pilocie a immo??

potrzebujesz sprawnego pilota z dobra bateria aby rozbroic immo i uruchomic auto :]
Jaworzyn napisał/a:
Przytłumiony sygnał karetki??

io io io io io i slychac to tylko w aucie czyli pilot pada
bylo na forum opisywane
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:48   

Ciufa napisał/a:
io io io io io i slychac to tylko w aucie czyli pilot pada
bylo na forum opisywane


Jak pilot pada? U mnie tez tak piszczy jak np. zgasze auto, wyjde na chwile, wroce i chcialbym z powrotem odpalic (bez zamykania auta). Wtedy na 2 poz. kluczyka wlasnie tak jęczy. Dodatkowo swieci sie wowczas na stale dioda przy licznikach. Wtedy musze po prostu nacisnac przycisk pilota i odpalam. Tak samo by piszczalo gdybym otworzyl drzwi samym kluczykiem, a nie pilotem.

Jak otworze auto pilotem, wejde (nie odpale), otworze na chwile drzwi i zamkne z powrotem to tez musze na nowo nacisnac przycisk, zeby odpalilo, bo piszczy i odcina zaplon.

I mam tak od poczatku, czyli kilka lat.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 21:49   

xtek, tak było w starszych modelach alarmu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 22:43   

http://www.youtube.com/watch?v=8izfFMfWMy0
Tutaj przez chwilę macie dźwięk IMMO jak ktoś chce.

Jaworzyn, związek jest taki że IMMO zabezpiecza przed kradzieżą, czyli musisz jakoś udowodnić że masz prawo na odpalenie auta, czyli nacisnąć przycisk w pilocie aby komputer go zidentyfikował że masz komplet kluczy a nie ktoś nachalnie śrubokrętem przekręcił stacyjkę.

Pozdrawiam
 
 
 
Jaworzyn 



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 10:07   

A co do alarmu mam jeszcze pytanie... Jest trochę słaby i chcialem go podladować. Czy jak odłacze kleme nie zacznie mi wyć alarm?? Mam złe doświadczenia z poprzednim samochodem, który nie pozwalal mi odłaczyc akumulatora bez sprawnego pilota.
Dziękuje bardzo za rozwianie moich poprzednich watpliwiośći
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 10:29   

Nie, nie zacznie wyć.
 
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 09:03   

Panowie, przyłącze się do tematu. Z tego co wiem to mam starszą wersje alarmu, kierunkowskazy nie migają przy otwieraniu i zamykaniu auta. Mam pytanie odnośnie immobiliseru, do tej pory spotykałem się albo z klawiaturą na kod, bądź z ustrojstwem przy kluczyku. U mnie tego nie ma a samochód sobie pipa dopóki go z pilota nie wyłączę. Tak wygląda w R200 immo.? Pozdrawiam.
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 10:20   

Tak, musisz nacisnąć przycisk na pilocie aby samochód wiedział że posiadasz go, a nie bez szczelnie przekręciłeś śrubokrętem stacyjkę :wink:
 
 
 
marhew 



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 83
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 07:15   

Wnioskuję, że też mam starszą wersję alarmu i zarazem okropne problemy z immo. Fakt, że kluczyk ma nową baterię i za każdym razem reaguje na przycisk (otwiera/ zamyka) jednak to nie znaczy, że auto zawsze chce odpalić. Mam ten kod potrzebny do odblokowania immo poprzez kręcenie kluczykiem, jednak gdy go "wklepię" auto przez ułamek sekundy zatrąbi klaksonem, po czym immo się nie odblokowuje i generalnie całe kręcenie nic nie daje. Czy to oznacza ze kod nie jest prawidłowy? czy w czymś innym jeszcze leży problem?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:41   

Jak się nie odblokowuje to albo zły kod , albo źle go wprowadzasz. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 10:44   

marhew, jak już siedzisz w samochodzie i IMMO Ci pika to jak naciskasz przyciski na pilocie to nie zawsze się wyłącza?
 
 
 
marhew 



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 83
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 21:43   

zawsze się wyłącza, ale nie zawsze załącza sie pompa paliwa...
a po wprowadzeniu kodu zawsze auto zatrąbi, a mimo to i tak immo sie nie odblokuje
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 22:15   

To masz problem z pompą a nie z IMMO, ono pompy nie odcina.
Sprawdź przekaźnik pod maską.
 
 
 
madmips
[Usunięty]






Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 09:15   

ja tylko dodam jeszcze do tego pikania ;) , że mam tak samo ale dopiero od pewnego wydarzenia, tzn. zrobiłem głupotę i gdy sąsiadowi samochód nie chciał odpalić, podłączyłem go do swojego aku kablami, ale nie odpaliłem auta. Gdy on chciał odpalić wszystko u mnie zgasło na parę sekund... potem wróciło do normy, ale od tego czasu co jakiś czas przed odpaleniem pika i muszę pilotem to odblokować aby odpalić auto. Wcześniej przez 3-4 lata nie wołał o to ani razu.
 
 
zolwio 



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 18
Skąd: Lubartów

MG ZR

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 15:10   

koledzy ja bym zaczął od sprawdzenia bezpieczników pod maską wydaje mi sie że był to pierwszy od dołu miałem taką samą sytuacje :) samochód stał prawie tydzień już się prawie zdecydowałem na wycięcie immo ale dopiero podpowiedź znajomego elektromechanika okazała się strzałem w dyche :mrgreen: był to właśnie bezpiecznik więc ja bym zaczął od tego
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 09:43   

marhew napisał/a:
Mam ten kod potrzebny do odblokowania immo poprzez kręcenie kluczykiem, jednak gdy go "wklepię" auto przez ułamek sekundy zatrąbi klaksonem, po czym immo się nie odblokowuje i generalnie całe kręcenie nic nie daje. Czy to oznacza ze kod nie jest prawidłowy?


Jeżeli po wklepaniu kodu włącza się na chwilę klakson, to znaczy że kod jest nieprawidłowy. Może źle go wprowadzasz? Tutaj można ściągnąć instrukcję do R200 - na str. 11 podano sposób wprowadzania kodu.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
adk92 



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 7
Skąd: Olkusz



Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 21:52   

Witam niedawno kupiłem Rowerka i mam podobny problem, gdy chce wyłączyć imo pilotem nie zawsze jest to możliwe, niekiedy wyłącza się po jednym naciśnięciu a niekiedy trzeba naciskać kilkadziesiąt razy. Wymieniłem baterie na nową w obydwóch pilotach i nadal o samo. Czy wie ktoś jak całkiem odłaczyć imo i gdzie się znajduje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Cos mi piszczy przy zaplonie i czasami podczas jazdy
Amanda123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Sty 10, 2013 21:22
nospa
Brak nowych postów [ 220 Sd '97] -- przy wyłaczonym zaplonie rozwala kompletnie
FSEbola Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Czw Mar 27, 2008 19:47
AndrewS
Brak nowych postów [R200 SDI'99]Sygnał dzwiękowy po przekręceniu kluczyka
kurtki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Sie 04, 2015 16:33
kadzaf
Brak nowych postów [r200] Jaki sygnał na wejściu obrotmierza/predkosciomierza
mietekpl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Lip 22, 2011 13:00
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink