Forum Klubu ROVERki.pl :: [r820]Płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r820]Płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
piszczuS1991 



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Żyrardów



  Wysłany: Sro Paź 05, 2011 00:38   [r820]Płyn chłodniczy
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Parę minut temu byłem przepalić swojego roverka i zastanawia mnie stan płynu chłodniczego. Mianowicie po odkręceniu korka od zbiorniczka i zaświeceniu latarką zauważyłem że na powierzchni pływa coś w rodzaju pleśni? o kolorze rdzy. Chłodnica była wymieniana rok temu i domyślam się że płyn pewnie też. Nie mogę się doczytać na karcie gwarancyjnej ale prawdopodobnie jest wpisane "Używka". Wymiana płynu to 1 sprawa ale zastanawia mnie jedno. Auto w 2 lata zrobiło 50 km!

Czy "Pleśń w kolorze rdzy" jest spowodowana zestarzałym płynem czy muszę też sprawdzić stan chłodnicy? Bo nie uśmiecha mi się by po wlaniu nowego płynu wywalić go bo stanie się to samo.

Druga sprawa, orientuje się ktoś jaka jest cena uszczelki pod kolektor wydechowy? Zastanawiam się czy nie wymontować z innego i założyć używkę bo skoro ma kosztować mało i płacić za przesyłkę... Bo jakiś idiota w "renomowanym serwisie" zamiast uszczelki dał sylikon do szyb który wywiało gdy chciałem przepałować zamulone turbo.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 05, 2011 00:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 23:05   

jesli nie ma tego dużo, to ja bym to olał, oczywiście dalej obserwujac
ale jesli nie masz pewnosci czym jest zalany, to warto go wymienic, przeciez nie sa to az takie koszty

to samo tyczy sie uszczelki wydechu FAI 16zl oryginal MGrover 50 zl, źródło www.tomateam.pl
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
piszczuS1991 



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Paź 05, 2011 23:33   

Ogólnie płyn też czyści cały układ, na powierzchni w zbiorniczku jest tego pełno. I to wygląda autentycznie jak pleśń tylko że ma kolor rdzy. Gdzieś tu na forum dzisiaj czytałem że warto kilka razy przelać wodą z octem aż przestanie zmieniać kolor.

Dzisiaj maszynkę na warsztacie już miałem. Pierwszą czynnością było sprawdzenie płynów, dziury w baku i czyszczenie świec. Co się okazało? Te świece to chyba praktykant który jest w pierwszej klasie przykręcał. Palcami za przedłużkę złapałem i lekko dało się wszystkie 4 odkręcić. Świece wyczyszczone ale nadal nie pali bo dziura jednak nie jest w baku. Znajomy kręcił rozrusznikiem a ja sprawdzałem co się dzieje. Okazało się że wali przewodem i myślę że do wtrysku wcale nie dociera ciśnienie. Śmieszna sprawa też dzisiaj wyszła na jaw bo, akumulator został wyciągnięty, podpięty pod prostownik i nie mogłem otworzyć bagażnika xD Szukałem linki gdzieś na "cięgle" i dopiero dowiedziałem się że rover nie ma linki tylko elektrykę :)
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 00:33   

piszczuS1991 napisał/a:
dopiero dowiedziałem się że rover nie ma linki tylko elektrykę


R800 ma duuuuużo elektryki
najwyższy czas sie do niej przyzwyczajać :-) , a BTW klape mozna otworzyc tez przez mechanike, jest przecież zamek w klapie :-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
piszczuS1991 



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 03:14   

No jak sie ma butle na pół bagażnika to raczej nie jest możliwe:) zamek jakoś nie reagował i nie chciałem połamać klucza. Elektryki jest pełno... i srs mi się swieci nie wiem czemu. Muszę go podpiąć pod kompa i wyniuchać.

Też mam problem z elektryka szyb. Najpierw otworzyłem i nie chciała się zamykać. Bawiłem się zmieniałem przełączniki ze strony na stronę. Aż kolega powiedział mi żebym wyjął i włożył przekaźnik. Tak zrobiłem i działało. Dzisiaj to samo, wyjąłem włożyłem działa, 2 minuty nie działa na całkowitym braku przekaźnika zadziałało znowu na 2 minuty i jak włożyłem jeszcze raz to też tylko na 2 minuty^^ będę musiał ostro grzebać tam żeby auto doprowadzić do ładu i składu. Ale z częściami na szczęście nie mam problemu:) I doszedłem do wniosku że to sprzedam i pójdę znowu w jakiegoś roverka tylko nowszego:) W razie jak ktoś jest zainteresowany 820 to mogę sprzedać:)
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 20:24   

SRS świeci w 90% roverach serii 800 jakie jeżdżą po Polsce. Zasadniczo nie da się tego naprawić bo nawet roverowski T4 nie "gada" z tym samochodem a przynajmniej z układem SRS. U siebie rozwiązałem ten problem, ale łączy się to z grubszą ingerencją w układzie.

Wiele problemów z elektryką w serii 800 można rozwiązać poprzez przelutowanie skrzyni z bezpiecznikami (tej pod kierownicą).
Rover 800 jest dość trudnym autem do sprzedania, ale mimo wszystko życzę powodzenia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R820] Co to może być
marpa Rover serii 800 5 Pon Lis 03, 2008 21:26
marpa
Brak nowych postów [R820] Zbieżność
Grzesiek820 Rover serii 800 2 Sro Kwi 25, 2007 22:31
piter34
Brak nowych postów [R820] Impulsator
czy pasuje od R 618 620 ?
roboo Rover serii 800 7 Wto Lut 03, 2009 17:07
Gość
Brak nowych postów [R820] Workschop
dragi Rover serii 800 3 Sro Kwi 25, 2007 20:21
sTERYD
Brak nowych postów [R820] Antena
Perez Rover serii 800 6 Sob Lut 19, 2011 20:07
Tomek1212



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink