Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] brak reakcji na przekręcenie kluczyka, nie odpala.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] brak reakcji na przekręcenie kluczyka, nie odpala.
Autor Wiadomość
saren86 



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Paź 11, 2011 13:47   [R214] brak reakcji na przekręcenie kluczyka, nie odpala.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 1996

Witam!
Posiadam Rovera 214, rok produkcji 1996, silnik 1,4, benzyna.
Wczoraj pojechałem nim do sklepu, gdzie został zostawiony na parkingu. Po powrocie auto w ogóle nie reagowało na przekręcanie kluczyka w stacyjce, tj. kontrolki się zapalały, poza tym nic więcej, auto nawet nie próbowało "zakręcić", po prostu cisza i zero reakcji.
Pomyślałem od razu, że to akumulator. Udało mi się go wypchać z parkingu, a że później miałem z górki, to udało się go zapalić "na zapych".
Niestety zanim dojechałem do domu, auto mi zgasło. Po tym wystąpiła ta sama sytuacja, z tym, że samochód nie chciał już odpalić nawet na zapych. Nie pomogła próba odpalenia na kable z akumulatora z innego samochodu. Roverka więc wzięliśmy na hol, w tym czasie próbowałem go uruchomić z biegów 2 i 3, jednak bez skutku.
Światła w samochodzie świecą normalnie, bez problemu, włącznie z "długimi". Nic wcześniej nawet nie wskazywało, że akumulator może się rozładowywać, auto odpalało cały czas bez problemów. Akumulator w takim razie raczej jest sprawny.
Proszę drodzy forumowicze o poradę, co mogło się popsuć.
Z góry dziękuję.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 11, 2011 13:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 13:53   

mógł Ci się najpierw powiesić rozrusznik potem po odpaleniu na pych przeskoczył Ci pasek i masz po zawodach, sprawdź czy iskrę daje. Do sprawdzenia czujnik położenia wału (o ile iskry nie ma) i cewka/cewki

no i oczywiście pasowałoby sprawdzić czy rozrząd nie przeskoczył
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Paź 11, 2011 16:13   

jesli zawiesil ci sie rozrusznik to wez cos ciezszego i postukaj w niego pare razy ,jesli sie tylko zawiesil to powinno pomoc, sprawdz tez bo moze spalil ci sie bezpiecznik,znajduje sie pod maska tylko nie pamietam ile amperowy 40 lub 80
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 17:46   

Rozumiem, że samochód otwiera się normalnie i zamyka z pilota? Jak rozrząd przeskoczył to to i tak wyjdzie jeżeli to jest wina tego, że nie zapala. Sprawdź czy napięcie dochodzi do rozrusznika po przekręceniu klucza.
 
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sro Paź 12, 2011 07:14   

witaj!

nie jest tak ze przy rozruszniku sa 2 kable? jeden na oczko gruby zasilajacy, a drugi cienszy na wsowke/konektor - to jest sygnal ze stacyjki ze ma sie krecic. sprawdz moze ten sygnalowy/lub glowny zasilajacy sie urwaly/zabrudzily, lub cokolwiek innego. zeby sie do tego dostac trzeba zdjac obudowe filtra (przynajmniej tak mam w dieslu) - nie sadze zeby bylo jakos diametralnie inaczej u ciebie.

pozdrawiam
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 12, 2011 08:04   

nicco_nuwai napisał/a:
(...) sprawdz moze ten sygnalowy/lub glowny zasilajacy sie urwaly/zabrudzily, lub cokolwiek innego. zeby sie do tego dostac trzeba zdjac obudowe filtra (przynajmniej tak mam w dieslu) - nie sadze zeby bylo jakos diametralnie inaczej u ciebie (...)


Fakt, u mnie przy identycznych objawach winny okazał się być właśnie przewód sterujący pracą włącznika elektromagnetycznego rozrusznika (tzw. automatu). Wystarczyło zdjąć konektor, docisnąć go z wyczuciem kombinerkami, założyć i... rozrusznik wrócił do życia.

W wersji benzynowej nic nie trzeba na szczęście demontować - dostęp może nie jest wymarzony, ale bez problemu od góry można dosięgnąć wtyczki ręką :wink:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
saren86 



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Paź 14, 2011 19:16   

Dziękuję za porady i odpowiedzi. Problemem okazał się urwany kabel od rozrusznika ;)
Usterka naprawiona, auto pali ładnie :)
Ciekawi mnie tylko czemu w takim razie nie chciał odpalić na zapych jeżeli problemem był rozrusznik?
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 19:40   

Nie wiem jak jest w roverze, ale w niektórych samochodach samochód da się odpalić tylko z kluczyka. Jest to zabezpieczenie antykradzieżowe, oraz w razie gdyby pasek przeskoczył w silniku kolizyjnym. Poza tym zapamiętaj że rovera się na "popych" nie odpala bo silnik jest kolizyjny i w razie przeskoczenia paska można się bardzo rozczarować kosztami naprawy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Nie ma reakcji po przekręceniu kluczyka.
szczecinski200 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Sty 17, 2012 09:33
PTE
Brak nowych postów [R220sdi] nie odpala - brak reakcji na kluczyk
po kilku przekreceniach sie udaje - czy to moze byc stacyjka?
Fargo80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Sie 26, 2009 16:58
Fargo80
Brak nowych postów [R25] 2.0 IDT brak jakiejkolwiek reakcji
Error Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Mar 16, 2014 21:01
pgrad
Brak nowych postów [MG ZR] brak reakcji gazu
kubakgb Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lut 25, 2017 23:34
BigBoyPL
Brak nowych postów [rover 214] nie odpala z kluczyka
dozowacz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Kwi 17, 2014 10:51
SEGE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink