Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 25 mg zr] rozklejanie lamp przednich.....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 25 mg zr] rozklejanie lamp przednich.....
Autor Wiadomość
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Paź 14, 2011 21:10   [R 25 mg zr] rozklejanie lamp przednich.....
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam czy ma ktoś dobry i sprawdzony sposób na rozklejenie lamp przednich ?? próbowałem grzać opalarką i nożykiem do tapet odciąłem klej następnie szpachelką podważałem plastikowa obudowę ale szkło (plastikowe) tak siedziało ze uszkodziłem rant lampy w kilku miejscach i wstyd mi sie przyznać zel 2 stare lampy tak załatwiłem...;/ naszczeście były to lampy uszkodzone i chciałem na nich tylko poćwiczyć ale to na nic... słyszałem ze w piekarniku grzeje sie lampy przez 5 minut i wtedy dość dobrze schodzi ale w R25 n szkło lapmpy jest plastikowe wiec nie chce ryzykować... ;/ Jeśli ktoś z Was ma wprawe w ściąganiu szkła z lampy z r25 to czy był by w stanie wykonać to dla mnie ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 14, 2011 21:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 21:27   

Co z tego że plastikowe, nastawiasz piekarnik na 80' tak optymalnie i ogrzewasz w całości reflektor z 4-5 minut. To że klosz jest plastikowy o niczym nie świadczy, to nie jest plastik do zimnych napoi ... jak żarówki w reflektorach działają to chłodno też tam raczej nie jest.

Paradoks polega na tym że wybrałeś najgorsze sposoby rozbierania klosza a pominąłeś ten najlepszy i najbezpieczniejszy dla sprzętu.

Sposobem w piekarniku otwierałem już kilka reflektorów, znajomi robią tak samo, nikt jeszcze niczego tym nie zepsuł. Odchodzi jak w fabryce, nie widać ani jednego śladu wygięcia, pęknięcia czy coś podobnego.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Paź 14, 2011 21:39   

to widzisz bo czytałem ze piekarnik nastawia sie na 200* i wkłada lampe na 5 minut czyli pewnie bym spalił lampe...;/ czy mozesz opisać krok po kroku jak mam to rozkleić nie uszkadzając lampy ?? był bym bardzo wdzięczny ;] czy po zagrzaniu reflektora w piekarniku musze nożykiem do tapet klej odcinać czy nie ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 22:05   

Ja zrobiłem tak że najpierw naciąłem klej nożem. Później do piekarnika 100 stopni co kilka minut sprawdzałem czy lampie nic nie jest. Jak chcesz to mam klosz od lewej lampy, trzeba go tylko wypolerować. Miał rysy i go zmatowiłem papierem 2000. Teraz trzeba by to dokończyć.
 
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Paź 14, 2011 22:33   

100 stopni i ile minut ?? i potem jak odłączyłeś klosz od lampy ??
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 22:40   

Jakby to opisać, 80' zdecydowanie wystarcza, nagrzewasz piekarnik do tej temperatury, wsadzasz w całości bez obawy o całą resztę w reflektorze (kabelki, uszczelki, żarówki) wszystko może zostać.
Cała operacja tak na prawdę polega na tym aby doglądać czy już plastik rozmiękł, zaczepy zrobią się nieco gumowate, elastyczne, i bez problemu je podważysz, pomagaj sobie nożem najlepiej takim jak do masła. Po tych 4-5 minutach w piekarniku który nawet nie musi być do końca domknięty, raz robiłem to u znajomego w domu to lampa się nie mieściła w całości więc tak mniej więcej nieco domknąłem drzwiczki piekarnika ale i to starczyło aby bez problemu później rozkleić reflektor.
W tym wszystkim chodzi o to by rozgrzać plastik i nieco go uelastycznić. Nic przed tym zabiegiem nie rób, żadnych nacięć itp, zbędna zabawa która może tylko coś uszkodzić. Po podgrzaniu szkło dochodzi jak sklejone na masło. Część wewnętrzna jest zdecydowanie bardziej podatna na rozgrzewanie, do uszkodzenia (roztopienia) klosza jeszcze daleko, inny rodzaj plastiku. Po otwarciu reflektora dalsza zabawa to już sama bajka, żadnej wielkiej filozofii w środku nie ma ;] A ponowny montaż elementów nie jest problemem.
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pią Paź 14, 2011 22:48   

wielkie dzięki czyli po piekarniku szpachelką podważyć szkło i powinno zejść tak ?? raz jeszcze dziękuje
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 23:45   

Jasne, po prostu oprócz tego że zaczepy się poluźnią od ciepła to klej który trzyma klosz zrobi się gumowaty, lampa będzie rozklejać się w rękach, nożykiem podważasz by łatwiej i sprawniej to szło.
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 22:37   

No dobrze, a co jak już zrobimy co trzeba z tym kloszem? Będzie trzeba na nowo to złożyć. Trzeba kleić to czymś specjalnym, czy jak?
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 14:03   

Ja po prostu wsadziłem klosz na swoje miejsce i potem od siebie dookoła dałem silikonu. Lampy ani razu mi nie zaparowały. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
scorpion 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: kolbuszowa



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 13:37   

80 i 5 min to za mało jedynie zatraski mozna wtedy odciagnać wczroaj odklejałem to taki pieknie nie odchodzi po 100 i 5 min
_________________
ekipa.rzeszow.pl
 
 
mentos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
Skąd: Elbląg



Wysłany: Wto Sty 20, 2015 19:03   

Witajcie

Mam 2 lampy z ktorych chcialbym zrobic jedna. Trzecia jest w aucie na szczescie.
Z jednej potrzebuje zabrac zewnetrzne szklo. Probowalem patentu z pierkanikiem. 6 minut w 80 stopniach ale bez powodzenia. Pozniej 5 minut w 100 i 3 minuty w 120. Plastik czarny jest juz solidnie zmasakrowany, a szklo dalej siedzi. Nawet miejscami go powycinalem. Czy jest ktos komu udala sie ta sztuka z reflektorami z R25? Jak podwazyc to szklo nie wypaczajac czarnego plastiku? Moze jakies konkretne miejsce?

Zostawilem w pierkarniku na 8 min przy 90 stopniach. Wyrwalem kawalek kleju ale jest totalnie twardy.
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
 
tomi_zog 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 153
Skąd: Lędziny



Wysłany: Wto Sty 20, 2015 22:22   

ja jak dawalem lampe do regeneracji to gosciu powiedzial ze nie rozklei lampy tylko po obwodzie za kloszem z 1 cm ja rozetnie a potem sklei, lampa jezdzi juz drugi rok , niebawem bede rozbieral przod to moge zrobic foto..pozdro
 
 
 
homeburnware 




Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 23



Wysłany: Wto Sty 20, 2015 22:59   

Ja próbowałem sposobu 180 stopni z termoobiegiem do góry białym plastikiem do góry niby nagrzane ale bardzo ciężko schodziło i dalej nie ruszałem tego bo jakieś te są zakręcone :/ i nie chciałem całkiem uszkodzić. Zakleiłem szczeliny między uchwytami bo były popękane i już tyle nie parują.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 20, 2015 23:29   

lepiej punktowo z opalarki potraktować po obwodzie
_________________
75 Red Edition
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Wto Sty 20, 2015 23:48   

różne tu sposoby są opisywane to wrzuce coś od siebie...
Niejednokrotnie rozklejałem plastikowe reflektory i zawsze robiłem to tak że ściągałem blaszane zaczepy a potem do piekarnika na ok 20 minut i temp 80-85 stopni, potem w koło delikatnie szpachelką i schodziło elegancko. Jak trzeba było je potem poskladać to znów obydwie połówki do piekarnika, potem je składałem, zakładałem zaczepy i pozostawiłem do ostygnięcia. Nigdy potem nic nie parowało ani nie przeciekało i nie korzystałem z żadnych silikonów, klejów ani innych mazideł...
 
 
mentos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
Skąd: Elbląg



Wysłany: Sro Sty 21, 2015 08:39   

Wydaje mi się ze ten temperaturowy patent nie działa z R25. Chyba ze były rożne wersje klejenia. Te do których chce przełożyć szybkę wydaja się mieć silikon, a te co próbowałem otworzyć jakiś gumowaty klej.

tomi_zog, będę wdzięczny za fotki, może zastosuje ten patent u siebie, chociaż chodzi mi jeszcze polerka po głowie.

Najważniejsze to teraz dysponując 3 sztukami zrobić jedna maksymalnie zbliżoną do ideału.
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
 
tomi_zog 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 153
Skąd: Lędziny



Wysłany: Sob Sty 24, 2015 21:25   

jak oddawalem lampe do regeneracji fachman sprawdzil tylko czy klej miedzy kloszem a lampa jest kruchy, jak kruchy to powiedzial ze rozetnie lapmpe po obwodzie jak miekki to da sie rozkleic lampe
fotki postaram sie zrobic w przyszlym tygodniu chyba ze nie trzeba bedzie zderzaka zrzucac to wczesniej
 
 
 
gwidon1701 




Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Połczyn Zdrój



Wysłany: Sro Sty 28, 2015 17:55   

I jak udało się komuś rozkleić lampy od R25 ?
 
 
Kamila_S. 



Dołączyła: 22 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lut 21, 2015 17:05   

A ja mam takie pytanie
jak się dowiedzieć czy mam angielskie czy europejskie lampy?
bo wyjęłam lewą lampę ze względu na to że poprzedni właściciel zaoszczędził i po wypadku zamiast wymienić lampę, pokleił ją i zamontował ponownie. A że nie mogłam jej ustawić bo świeciła w cały świat to ją wyjęłam no i trochę się zdziwiłam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214 r98] Regulacja przednich lamp
siejson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Lut 05, 2017 21:53
dajkam2
Brak nowych postów [R25 1.6 '00r] Żarówki lamp przednich
KL Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lis 06, 2008 15:51
Brt
Brak nowych postów [R200 1.6Si 97r] Rozbiórka lamp przednich
krzycho1702 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 09, 2009 08:34
szoso
Brak nowych postów [R200 2,0SD 98r] Dziwny dźwięk z lamp przednich
zywy30 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Paź 13, 2009 23:16
filo
Brak nowych postów [MG ZR160] oznaczenie homologacji lamp przednich
dawidd Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Cze 12, 2020 09:48
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink