Forum Klubu ROVERki.pl :: Pomoc przy doborze zestawu Car Audio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy doborze zestawu Car Audio
Autor Wiadomość
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Nie Paź 09, 2011 18:52   Pomoc przy doborze zestawu Car Audio

Witam chciałem prosić o pomoc w wyborze głośników, tzn. w całym zestawie. Mam już radio Pioneer DEH-2300UB. A teraz chce zrobić przód w moim autku, wygłuszenie i zestaw na przód. Interesują mnie głośniki 16-17cm+syki+zwrotnice. W przyszłości na pewno będzie wzmak gdzieś pod siedzeniem no i kondensator i coś na tył. Teraz pod tym radiem grają 13cm Blaupunkta 2-drożne i wypada to nieźle.
Takie Pionki mnie interesują: http://www.audiopioneer.pl/pioneer-ts-h1703.html
http://www.audiopioneer.p...1ci-nowosc.html
które głośniki byłyby lepsze. Wydajniejsze, mocniejsze i lepiej by brzmiały. Podkreślam że interesują mnie tylko Pionki. A może ktoś ma jakieś propozycje własne. No i jakiś wzmak może ktoś poleci. Myślę że te Blaupunkty zamienię na jakieś dobre Pionki 3 drożne 13cm. ale nie wiem czy jest sens pakować w to kasę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 09, 2011 18:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 09, 2011 19:07   

Coś Ty się tak na tego Pioneera uparł?
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Nie Paź 09, 2011 19:20   

A bo kiedyś jak tylko samochodem zacząłem się interesować Car-Audio to radyjko i głośniki były pionka no i na dodatek wszystko gra do teraz. A już minęło z 7 lat i nadal wszystko chodzi bez zarzutu. Zresztą kumpel ma takie radio w swoim Roverku i głośniki z przodu pionka z sykami skrzynke i wzmaka i bardzo ładnie to gra. Po prostu dobra i uznana firma. Nie robią badziewa albo jakis podróbek. Płacimy za jakość i brzmienie dobrych głośników.


Coś czuje że nikt do wątku nic ciekawego nie dopisz. Szkoda.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Paź 11, 2011 23:50   

AdrianWWL napisał/a:
Coś Ty się tak na tego Pioneera uparł?

Moze w zestawie jest duza naklejka na tylna szybe? :mrgreen:
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 12, 2011 19:29   

He he. Nie w takie bajery się nie bawię. Po prostu słyszałem trochę różnych głośników. Blaupunkta, Helixy, Pająki(Peying), Sony. No ale Pionki zawsze grały najlepiej. Ostatnio jak byłem na uczelni to kumpel sprawił sobie jeszcze skrzynie Pionka, przód wygłuszony z zestawem też Pionki, wszystko pod wzmakiem kondensator jest equalizer. I wszystko daje ekstra aż przyjemnie się słucha.

Więc może ktoś podrzuci jakiś zestaw Pionka na przód może ktoś ma takie głosniki i jest zadowolony.

A co osoby znające się dobrze na Car audio myślą o tych wzmakach?
http://allegro.pl/carpowe...1859727126.html
http://allegro.pl/wzmacni...1870424674.html
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Paź 13, 2011 20:44   

Lukasz08, Magnata odpuść. Car Power ciut lepszy... Ja bym polecał coś z HiFonicsa lub Alpinki, ew jakiś Blaupunkcik :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 17:37   

A może jakieś propozycje żeby wszystko grało dobrze. Tzn. głośniki na przód z sykami. Preferuje Pionki. No i wzmak do tego. Preferuje wzmaka z 4 kanałami. Muszę sobie dużo pomyśleć. No a chyba nie ma najważniejszej informacji od początku na głośniki chciałbym wydać 300zł no i na niezły wzmacniacz też około 350zł. Wzmak nie będzie ciągnął skrzyni.
 
 
gwidon1701 




Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 66
Skąd: Połczyn Zdrój



Wysłany: Sob Paź 15, 2011 11:24   

To po co ci 4 kanałówka , skoro wzmacniacz nie będzie ciągnął skrzyni ?
Chcesz tylko nówkę czy używki też ?
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 22:02   

Bo z tyłu też są dwa głośniki no i je też bym podłączył. Po prostu zaczynam od zera i wszystko chcę zrobić tak że jak muza będzie lecieć to żeby nic nie pukało i nic nie brzęczało. No i zależy mi na 4 kanałowym bo jak dozbieram kasy to może jakoś w bagażniku zabudowę zrobię. Ale to pewnie na wiosnę będę kombinował.
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 00:10   

Ja Ci proponuje:
Jeżeli chcesz głośniki z gwizdkami to nie kupuj 2 drożnych ani 3 drożnych.
Przód Średnie + gwizdki + zwrotnica
tył jak możesz też rodziel a jak nie 2-drożne...
i skrzyneczka bas niski miękki :)
do 300 zł kupisz heartze na pionkach się nie znam.
Jeśli chodzi o wygłuszenie. Nie kupuj nigdy wygłuszenia: maty bitumiczne.
Kup maty wygłuszające z kauczukiem... im go więcej tym lepiej. z mieszanką bitumiczną są tańszą ja zastosowałem 2 maty 40% kauczuku i 50% kauczuku. Jest fajnie i 150 zł na dwoje drzwi.
 
 
Lukasz08 



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 57
Skąd: Sokołów Podlaski

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 20:06   

To wiem jak powinno to wyglądać. Po prostu chodzi mi tutaj o wasze opinie o różnych zestawach na przód. Myślałem i Pionki ciężko zdobyć za przyzwoitą cenę. A tysiaka pln nie wywalę na Car audio bo mnie kobieta zatłucze. A robię to stopniowo no i chcę trochę lepszy sprzęt żeby super mi grało nie lubię kupować czegoś bo jest tanie. Więc proszę o konkretne zestawy głośników na przód wraz ze wzmakiem.
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 21:27   

ja moge polecic HERTZ HSK HV165 , ostatnio zakupiłem i jestem bardzo zadowolony ,tylko wytlum drzwi bo bez tego bedzie lipa
_________________
....special stereo system ....
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 16:37   

Wzmacniacz - ja mialem przyjemnosc miec duzo wzmacniaczy na system takze w twoim przedziale cenowym polecam JBL GTO 75.2 lub skoro sie upierasz na 4 kanały to taki sam model tylko 4 kanałowy lub jakiegos Signata.

Głośniki - proponuje Rainbow SLX 265 zagraja o niebo lepiej niż hertz czy pajoniery . a cena nie wiele wieksza bo juz taki zestaw idzie kupic za 400 zl lub ewentualnie jakies PowerBassy np PowerBass L-60 C lub PowerBass S- 6C.

takie jest moje zdanie. pozdro
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 16:52   

wojtekb19 napisał/a:
PowerBassy np PowerBass L-60 C lub PowerBass S- 6C

Jak te dwa zestawy są lepsze od HSK to sorry.
Dlaczego wzmacniacz 4ch?
Jak musi być 4kanałowy to Sony 4040, u-Dimension Jr4.300, starsze Sounstrem`y ostatecznie Ground Zero 4.120.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
rustus 




Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Kąkolewnica



Wysłany: Sob Paź 22, 2011 22:51   

kolego przody najlepiej min 15' http://www.u-dimension.pl...info.php?pid=46 piękne brzmienie w rozsądnej cenie czysto i naprawde pięknie grają tyły http://www.kicx.pl/aln693.html wytrzymałe ładne wsparcie basu a bagażnik proponował bym aktywny też z seri kicx tylko do czystego brzmienia potrzeba jest oczywiście jednostka sterująca dobre przewody audio ekranowane położenie odseparowane od przewodów napięciowych :oops: sory ale ten pionier to podstawa bez możliwości musisz znaleść coś mocniejszego najlepiej z przetwornicą 24bit lub kodekami audio z tego radia szalu nie będzie niestety :wink:

[ Dodano: Sob Paź 22, 2011 22:51 ]
dla mnie jednostka sterująca to podstawa sam długo szukałem fakt kosztował mnie nie mało kenwood i jest już ze mną 3 samochód podstawa to przetwornica 24 bity to tego doszły głośniki q_dimension z seri com6 było już wspaniale a jak doszły tyły oparte na kicx zrobło się potężnie warto było około 6 mies kompletować a teraz jest w dużej budzie r620 i czuje się tą nie widoczną moc zero wioski czyste bardzo dokładne brzmienie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R75] Pomoc w doborze car audio
kazi55 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Paź 03, 2012 13:29
kazi55
Brak nowych postów Pomoc przy doborze sprzętu :)
kilka pytan mnie dreczacych...
Resacro Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sro Wrz 16, 2009 08:59
PopaY
Brak nowych postów [R75] Zmiana fabrycznego zestawu Car-audio
majkrosoft Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Czw Lis 05, 2009 17:38
majkrosoft



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink