Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Stluczka oslony wiatraka z chlodnica
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R827] Stluczka oslony wiatraka z chlodnica
Autor Wiadomość
Filips 




Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Polska



  Wysłany: Sob Paź 22, 2011 01:06   [R827] Stluczka oslony wiatraka z chlodnica
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1993

Witam! Zblizajaca sie zima znow pechowo przynosi mi problem z ukladem chlodzenia. Najpierw byla chlodnica, pozniej pompa wody, a teraz... znow chlodnica. Jakims pechem pekla czy poluzowala sie oslona jednego z wiatrakow, patrzac na samochod to lewego i jej dolna czesc przez pewien nieokreslony czas tlukla sie o chlodnice i musiala lekko nadszarpnac jej kanaliki bo pojawil sie wyciek. Chodnica jest praktycznie nowa, zalozona zaledwie 2,5 roku temu, przejechalem na niej okolo 50000km i szczerze mowiac nie usmiecha mi sie ponownie wydawac £250 na jej wymiane tymbardziej, ze ostatnio nalozylo sie kilka wydatkow(olej, swiece, wydech, opony,zacisk) Mechanik za jej poklejenie klejem typu poxipol chce £100, a przy tym dodaje ze nie daje zadnej gwarancji, ze to sie nie rozszczelni za chwile i jego robota, a moje pieniadze pojda w bloto. Nowa kosztuje £170 + wymiana wiec okolo 250.Gdyby to byla stara sypiaca sie chlodnica to bym sie chwili nie zastanawial nad nowa ale na tej nie ma sladu rdzy czy wycieku poza tym spowodowanym przez ta cholerna oslone... Wyciek wydaje sie nie wielki, trudno powiedziec ile ucieka, po nocy jest plama +- wielkosci reki. Jedyne co mi przychodzi do glowy do sprobowac pokleic to na wlasna reke bez ruszania chlodnicy, co moze byc trudne do zrobienia bo dostep jest prawie zaden od strony silnika reka przez wiatraki lub sprobowac wlac srodek do uszczelniania chlodnic. Wiem, ze te silniki nie toleruja tego typu rzeczy ze wzgledu na waskie kanaliki w ukladzie ale doczytalem sie, ze jest cos do uszczelniania marki wynn's. Jest to ponoc jakas nowa technologia, ze nie blokuje ukladu i pomaga utrzymac go w stanie czystosci, chroni przed korozja itp. http://wynns.pl/top/do%20...STOP%20LEAK.php Chcialbym zasiegnac waszej opinii, moze laliscie to kiedys do siebie? Prosze o porady, zima i takie czy inne mrozy za pasem, a dolewac co chwile plyn to tez nie rozwiazanie. Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 22, 2011 01:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sob Paź 22, 2011 09:06   

Nie aktualizowałem mojego tematu o nowej chłodnicy >>link bo jakoś ostatnio bardzo mało mam czasu, ale ta nowa 'cienka' chłodnica sprawuje się bardzo dobrze, płyn G12 również, zero wycieków, a nawet pocenia się wokół gumowej rurki przy zbiorniczku jak to było z borygiem alu.

Może robocizna w UK kosztuje £100 /hr , ale z tego co widzę to nowa aluminiowa chłodnica na ebay kosztuje £62.00.

Tylko jak będziesz kupował to zwróć uwagę na mocowanie dwóch czujników temperatury bo są różne systemy.
Oryginalna chłodnica (ta z ebay chyba też!) ma plastikowe tulejki mocujące: >>fotki

Inne zamienniki chłodnic (np valeo), ma zawleczki w kształcie litery C. jeśli masz takie przy obecnej chłodnicy to ok, a jeśli nie to musisz dopytać sprzedawcę czy są w komplecie z chłodnicą.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Paź 23, 2011 23:44   

Wymiana chłodnicy w tym modelu to nie jest skomplikowana czynność i można to zrobić nawet na dworze bez użycia żadnych specjalistycznych narzędzi, więc radziłbym ci kupić nową chłodnicę i zmienić ją samemu. Prawdopodobnie tę pękniętą chłodnice można trwale naprawić poprzez lutowanie, jednak na wyspach może to być trudne. Wszelkiej maści uszczelniacze darowałbym sobie, głównie ze względu na nagrzewnicę.
 
 
 
Filips 




Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Lis 29, 2011 17:31   

Witam! Problem rozwiazany po wlaniu tego specyfiku do chlodnic. Wyszedlem z zalozenia, ze skoro i tak chlodnica do wymiany to nic nie mam do stracenia i to wlalem. Przestalo leciec, uklad pracuje jak trzeba i stan plynu utrzymuje sie teraz jak nigdy przedtem. Takze jak cos to polecam :) Oslone wiatraka odsunalem gumka do scierania. Oslona jest teraz odsunieta z 2-3cm od chlodnicy. Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r800] Chlodnica
noah. Rover serii 800 12 Pon Sty 21, 2019 01:00
AndrewS
Brak nowych postów [R827] Klimatyzacja R827
soprano Rover serii 800 31 Nie Lip 18, 2010 10:54
soprano
Brak nowych postów [R827] S4 w 827 Si
[R827Si92]
bd Rover serii 800 20 Wto Maj 29, 2007 11:41
maciej
Brak nowych postów [R827] LPG..za i przeciw..
LPG..założyc czy nie ?..oto jest pytanie !
lestat192 Rover serii 800 9 Sob Sty 30, 2010 16:06
maciej
Brak nowych postów [R827] Kod błędu
saib_78 Rover serii 800 13 Nie Sie 22, 2010 11:17
blue827



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink