Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200vi] Woda w kabinie pod nogami kierowcy. Pomocy!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:54
[R200vi] Woda w kabinie pod nogami kierowcy. Pomocy!
Autor Wiadomość
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



  Wysłany: Nie Maj 30, 2010 20:18   [R200vi] Woda w kabinie pod nogami kierowcy. Pomocy!

Witam!

Pod nogami kierowcy zaczęło chlupać. Podniosłem tapicerkę, a tam makro. Gąbki nasiąknięte, nawet te pod fotelem.
Odsączyłem wodę, ściągnąłem podszybie i założyłem raz jeszcze (bo przy wymianie szyby założyli tylko na kilka spinek). Dzisiaj pierwszy deszczyk, samochód stoi pod blokiem i niestety, znowu powódź ;( .
Dodam, że zdażyło mi się jechać w duużym deszczu i sądzę, że wtedy nie zalało wnętrza. A przynajmniej nie tak jak teraz.
Woda *prawdopodobnie* dostaje się od strony kanału środkowego, z okolic lewarka zmiany biegów.

Miał ktoś takie doświadczenia albo wie skąd tam może dostawać się woda, deszczowa, podczas postoju samochodu?

Szykuje się deszczowy tydzień, a takim tempem rano będę miał wody po kostki i tak codziennie ;) .

z góry dzięki za wszelkie sugestie gdzie szukać rozwiązania.
Na water test i szukanie wycieku przy kontrolowanym deszczy potrzebuję przynajmniej dzień słonecznej pogody..

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 30, 2010 20:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 20:43   

A moze kanaliki od szyberdachu
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Nie Maj 30, 2010 20:50   

bizon napisał/a:
A moze kanaliki od szyberdachu

To może być dobry trop. Rozumiem że chodzi o dwa kanaliki z przodu szyberdachu, po prawej i lewej stronie? W ich okolicy jest mokro.
Czy to oznacza że jedynym problemem jest przeciekający szyberdach?
To nie są kanaliki odprowadzające wodę, wody tam nie powinno być?

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Maj 30, 2010 21:20   

Nie wiem jak u Ciebie w dwu setce ale w 75 jak masz niedrożne odpływy to i potrafi się basen zrobić w kabinie. Poszukaj dokładnie gdzie masz wszystkie odpływy i dokładnie je przeczyść. Ja u siebie czyściłem myjką pod ciśnieniem i naprawdę dużo syfu potrafi wypłynąć....
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 21:46   

Uszczelka przy szyberdachu raczej zawsze jest nieszczelna i zawsze tam jest woda ale powinna swobodnie splywac kanalikami odplywowymi. mozna je przetkac np drucikiem lub najlepiej sprezonym powietrzem.
Warto tez przeczyscic odplywy pod podszybiem.
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Nie Maj 30, 2010 21:50   

owcze napisał/a:
Nie wiem jak u Ciebie w dwu setce ale w 75 jak masz niedrożne odpływy to i potrafi się basen zrobić w kabinie. Poszukaj dokładnie gdzie masz wszystkie odpływy i dokładnie je przeczyść. Ja u siebie czyściłem myjką pod ciśnieniem i naprawdę dużo syfu potrafi wypłynąć....


W Rave widzę że są 4 odpływy (drain tubes) z których to ostatecznie woda spływa wężykiem do nadkola.
Mówiąc o czyszczeniu masz na myśli przedmuchanie od strony szyberdachu?

Na razie, jako środek tamujący zakleiłem szyberdach taśmą, bo wciąż pada ;) . Mam nadzieje że to jest przyczyna przecieków... chociaż, póki co nie wiem skąd z przeciekającego szyberdachu woda pod nogami kierowcy od strony konsoli środkowej ;) .

Dzięki za pomoc,
Mariusz
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 21:53   

Sprawdz odplywy przy podszybiu czy nie sa zapchane
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Nie Maj 30, 2010 23:03   

bizon napisał/a:
Sprawdz odplywy przy podszybiu czy nie sa zapchane

Rozbierałem podszybie, nie widziałem żadnych zapchanych odpływów ale może nie przyglądałem się zbyt dokładnie. Wyglądało to tak jakby woda miała wpływać po rynienkach do nadkoli i przy teście tak się właśnie działo.
Podejrzanym miejscem przecieku była woda przedostająca się do komory silnika... niestety, nie było to słuszne podejrzenie.
Jeśli pomimo zaklejenia szyberdachu przecieki wciąż będą, przyjrzę się raz jeszcze podszybiu.

Czy ktoś ma zdjęcie rozebranego podszybia, albo wie czy jest gdzieś w RAVE schemat kanałów odpływowych w R200?

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 23:25   

Kanały przy podszybiu sa po bokach. Jak odkrecisz podszybie polej sobie tam woda i zobacz czy leci przy nadkolach i czy woda od razu splywa i czy nie stoi za dlugo przy podszybiu.
Jesli masz mokro w samochodzie po tym jak samochod stal na deszczu to woda nie powinna raczej sie dostawac od dolu od lewarka.

[ Dodano: Nie Maj 30, 2010 23:25 ]
Mozesz dodatkowo zalozyc sobie uszczelke miedzy podszybiem a szyba (przednia)
 
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Maj 30, 2010 23:40   

woda zbiera się w kabinie bo kanaliki lecą w 'słupkach' (r75) dlatego jak jest przytkany to przelewa się i leci do kabiny i robi sie basenik. Tak jest w r75 ale mysle, że analogicznie w 200 ;)
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Cze 05, 2010 21:49   

Na wstępie dzięki bizon i owcze za sugestie z szyberdachem, bo, mam nadzieje, że okaże się, że to była *jedyna* przyczyna ;-) .
Dla potomnych. Rzeczywiście, ciekło w miejscu gdzie wężyk odpływowy z szyberdachu wchodzi do nadkola. Przyczyny były w zasadzie trzy: bezpośrednia - zabrudzony odpływ od strony nadkola oraz pośrednie: słabo wsadzony wężyk w kolanko wchodzące w otwór nadkola (nie na całym obwodzie) oraz prawie już wypadający wężyk wchodzący do nadkola. Skoro nie było odpływu, woda wypływała w dwóch wymienionych miejscach - nieszczelnościach. Dla lokalizowania miejsca - patrz foto.

Dodatkową przyczyną, która mogłaby wystąpić i została zidentyfikowana do potencjalnych to rynienka spływowa w szyberdachu. Pod przednim i bocznymi obrysami szyberdachu są kanały wpływowe. Pod tylna jest ruchoma rynienka. U mnie, zaczepy do rynienki są urwane. Skutek jest taki że po otworzeniu szyberdachu, szyba chowa się do tyły, cofając w/w rynienką. Podczas powrotu nie ciągnie jej za sobą. Na szczęście wystarczy zamknąć maskownicę szyberdachu i tym sposobem ręcznie ustawić rynienkę na swojej pozycji.

Pytanie dodatkowe w tym temacie. Czy ktoś próbował się dostać w w/w kanałów spływowych w pozostałych nadkolach (2xtył, lewy przód) od strony kabiny i może napisać jak się za to najefektywniej zabrać?
 
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Cze 06, 2010 15:41   

secio, cieszę się, że mogłem jakoś pomóc. ;) niestety na Twoje pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Nawet nie wiem jak się dobrać porządnie do moich kanalików ;)
 
 
tomo63 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 240
Skąd: Lipie/Warszawa



Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:51   

Do tylnych kanalików łatwiej się dostać niz do przednich, wystarczy zdjąć boczną tapicerkę bagażnika i będzie je widać (takie kolanka jak z przodu) na wysokości podłogi. Zwykle to właśnie kolanka się zapychają albo wypadają.

Jeśli nadal masz wodę po sprawdzeniu odpływów dachu to czas na uszczelnienie tylnich lamp, bo nimi woda wlewa się na potęgę.

W ubiegłym roku rozebrałem cały samochód aby go wysuszyć na słońcu :)
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 15:39   

Dzięki za informację. Zaraz jutro sprawdze te kanaliki, bo już jestem po 2 dniach suszenia.

Cytat:
Jeśli nadal masz wodę po sprawdzeniu odpływów dachu to czas na uszczelnienie tylnich lamp, bo nimi woda wlewa się na potęgę.


Możesz napisać coś bliżej? Jak uszczelniać, gdzie się leje?
Może nawet jak jeszcze się nie leje, uszczelnić prewencyjnie?
 
 
 
tomo63 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 240
Skąd: Lipie/Warszawa



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:13   

Hmm..

Jedyny sposób żeby uszczelnić tylne lampy, to (według mnie i sam tak zrobiłem) zdemontować lampy wraz z ich piankowymi uszczelniaczami, wyczyścić i przykleić na silikon uszczelki do lamp a potem jeszcze na sylikon lampy z uszczelkami do karoserii.

Ja tak zrobiłem i mam święty spokój z wodą a w aucie.

Secio
Byłem dziś w twoich okolicach :grin:
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Cze 12, 2010 20:55   

Sprawdziłem kanaliki, zrobiłem test wodny ze ściągniętymi boczkami i wygląda OK więc zostawię lampy w spokoju ;) .


tomo63 napisał/a:
Secio
Byłem dziś w twoich okolicach :grin:


Trzeba było dać znać i wpaść pokazać to co napisałeś osobiście ;-) ,
 
 
 
tomo63 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 240
Skąd: Lipie/Warszawa



Wysłany: Pon Cze 14, 2010 18:37   

Szkoda, że wtedy o tym nie pomyślałem.
_________________
... muszę czuć ten piach ;)
 
 
 
slav-kiler 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 09:04   

witam a mi się leje woda z ulicy w czasie jazdy w deszczu po obydwu stronach auta jak tu na zdjęciu. a jak leję wodę na podszybie to także , co z tym zrobić?
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 15:00   

Nie wiem czy to pomoże, ale w golfie kiedyś była podobna akcja to wtedy wzięliśmy gałązki od wierzby. Poobrywaliśmy liście i nimi przepchnęliśmy syf na wylot.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Woda w kabinie
toxx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lis 06, 2013 19:25
BlackD
Brak nowych postów [R25] Woda w kabinie - odpływy pod podszybiem ?
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Sty 02, 2014 20:17
djboo
Brak nowych postów [MG ZR] woda pod dywanikiem kierowcy
maldini Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Lip 04, 2014 12:52
maldini
Brak nowych postów [R 200 SDI '99] Woda pod siedzeniem kierowcy
Paul Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Gru 07, 2007 23:02
Przemek_Docent
Brak nowych postów [R25] Woda za siedzeniem pasazera ( kierowcy ) .
kloon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Paź 13, 2012 01:51
brkzzz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink