Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 All] Wyposażenie R75 i MGZT
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 All] Wyposażenie R75 i MGZT
Autor Wiadomość
domellooo 



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 61
Skąd: Stratford-upon-Avon



Wysłany: Czw Lis 03, 2011 00:53   [R75 All] Wyposażenie R75 i MGZT
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam znalazłem coś co bardzo mi pomogło w znależieniu całego wyposażenia mojego nowego roverka 75 2.0 CDTi 2005 r , spędziłem pół dnia na szukaniu .ale się opłacało napewno komuś pomoże LINK DO FORUM
_________________
MÓJ ROVEREK ZAPRASZAM
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Lut 18, 2012 16:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 03, 2011 00:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Sob Gru 23, 2017 17:31   

W związku z bardzo dużym zafascynowaniem się Roverem 75, przeglądaniem wielu ofert zakupu, wielu różnych fotek tych aut w internecie, oraz chęci rozgryzienia co było na wyposażeniu standardowo, a co jako opcja dodatkowo płatna, długo analizowałem głównie stronę z powyższego linku.
Ostatecznie postanowiłem na podstawie tej strony, ale i jeszcze dwóch innych oraz oryginalnej Instrukcji obsługi stworzyć zestawienie wyposażenia w formie tabeli. Ponieważ zajęło mi to kilka dni pracy, to aby nie służyło to tylko mnie, tabelę wstawiłem do internetu, a poniżej podaję linka.

http://www.cocu.vxp.pl/rover75/wyposazenie.htm

Uwagi:
- Do części wyposażenia są zdjęcia, jakie można zobaczyć po kliknięciu opisu danego wyposażenia. Fotki pochodzą ze strony do jakiej link podano we wcześniejszym wpisie, oraz są to wycinki innych zdjęć ogólnodostępnych w sieci.
- Ponieważ interesuje mnie tylko wersja przed faceliftem, toteż tylko taką opracowałem. Nie przewiduję opracowania wersji po lifcie, ale i nie wykluczam.
- Zrobiłem podział na trzy wersje wyposażeniowe. Nie robiłem dodatkowych podziałów na ich wersje SE, by nie zmniejszać przejrzystości zestawienia. Kolorami rozróżniłem co jest dodatkowo w wersji SE, względem podstawowej wersji (nie SE).
- Kolor biały oznacza, że danego wyposażenia nie było w ogóle, znaczy ani w standardzie, ani jako opcja dodatkowo płatna.
- Kolor zielony oznacza, że dane wyposażenie było w danej wersji (podstawowej, nie SE).
- Kolor żółty oznacza wyposażenie dodatkowe jakie zawarte zostało w wersji SE.
- Kolor niebieski oznacza wyposażenie jakie było oferowane jako opcja, za dodatkową opłatą.
- Prostokąt dwukolorowy żółto-niebieski oznacza, że dane wyposażenie występowało w wersji SE, ale jednocześnie było opcją dla wersji zwykłej (nie SE), w jakiej nie występowało.
- Dodałem układ ESP, mimo iż w tym samochodzie nie występuje. Zrobiłem to celowo, właśnie po to, by ukazać (także wbrew opisom w ofertach tych samochodów), że układ ten nie występował w żadnej wersji, ani też jako opcja.
- Użyte nazewnictwo oraz kolejność podania wyposażenia zaczerpnąłem z oryginalnej Instrukcji obsługi. Zrobiłem to celowo, by zachować analogię i tym sposobem lepsze zrozumienie przy porównywaniu danych z mojego zestawienia do Instrukcji obsługi.
- Ponieważ linki na forum prowadzące do skanów Instrukcji obsługi (PDF wykonany przez kolegę Kris'a) nie działają, to także wrzuciłem to na serwer i można ją pobrać po kliknięciu jej nazwy pod tabelą.

Starałem się dokładnie przenieść do tego zestawienia informacje zawarte na podlinkowanej stronie i innych jakie odwiedziłem, ale oczywiście nie można wykluczyć błędów. Zapraszam zatem do ewentualnych poprawek i uzupełnień, szczególnie w kwestii zdjęć.

Zapraszam do korzystania i porównywania z posiadanymi przez siebie samochodami.
 
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Nie Gru 24, 2017 00:49   

Fajne zestawienie ... :)
Cytat:
napędzana tylna osłona przeciwsłoneczna

Moze by to inaczej nazwac.
Cytat:
ogrzewanie tylnej szyby

Zaznacz który to guzik
Cytat:
reflektory halogenowe przednie (dostępne od 2002 r.)

Cytat:
przednie światła przeciwmgielne


Czy nie chodzi o to samo ?

Cytat:
ESP – elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy

Ja bym to wywalił, skoro nie bylo to nie było. jeszcze ktos pomysli ze za jakas super extra dopłata montowali takie coś.
Cytat:
składający się z:


podgrzewane spryskiwacze reflektorów czołowych


może się myle, ale one nie są podgrzewane.
Cytat:
reflektory przednie wyładowcze ksenonowe

No jakos tak nie po polsku to napisane...
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Nie Gru 24, 2017 13:49   

Jak pisałem, opierałem się na nazewnictwie z oryginalnej Instrukcji obsługi. Stąd niektóre elementy mogą być nazwane nieco inaczej niż powszechnie się mówi.

- "Tylna osłona przeciwsłoneczna" to właśnie nazwa zaczerpnięta z instrukcji. Powszechnie zwana roletą.
- Nie zaznaczałem który guzik to ogrzewanie tylnej szyby, gdyż wydaje mi się że każdy kierowca wie jaki piktogram to oznacza, a tylko chciałem ukazać iż guzik ten występuje w obu typach paneli ogrzewania/wentylacji.
- "Reflektory halogenowe przednie (dostępne od 2002 r.)" oraz "przednie światła przeciwmgielne" to nie to samo, co widać chociażby po tym, w której wersji auta które z tych świateł występowały. Co do świateł przednich przeciwmgielnych, to nie wszystkie samochody je miały, w przeciwieństwie do tylnych. Stąd też na panelu świateł w kabinie jest albo jeden podłużny przycisk tylnych świateł tego typu, albo też dzielony ten sam przycisk, na przednie i tylne światła przeciwmgielne. A co do tych halogenowych, to tutaj nie wiem jak było dokładnie, ale chyba standardowo oświetlenie było na zwykłych żarówkach, albo właśnie na halogenowych. Plus opcjonalnie xenony mogły być.
- Nie potrafię potwierdzić, że spryskiwacze reflektorów były podgrzewane, jednakże opisy na to wskazywały, tym bardziej że spryskiwacze te zawierały się w pakiecie 'Heated Wash', co jednoznacznie wskazuje na to. A może było tak, że standardowo spryskiwacze nie miały ogrzewania, ale samochód wyposażony w ten pakiet miał ogrzewanie.
- "Reflektory przednie wyładowcze ksenonowe" poprawiłem na normalniejsze określenie.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Gru 24, 2017 13:57   

Ogrzewane były, ale ZTCW dysze na masce, a nie do reflektorów.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Nie Gru 24, 2017 16:32   

Na razie zostawię to tak jak jest, skoro istniało coś takiego jak "Heated Wash Pack", a w nim rzekomo ogrzewane spryskiwacze szyb i reflektorów.
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 24, 2017 21:57   

Fajne. Lubię takie zestawienia :ok2:
Spryskiwacze reflektorów nie były podgrzewane w R75.
W R75 była za to opcja podgrzewanych spryskiwaczy szyby.

Chciałem nawet przerabiać w moim Roverze spryskiwacze reflektorów żeby miały podgrzewanie ale na razie mi się odechciało. Trochę dużo rzeźbienia i za zimno na majsterkowanie :neutral:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Ozi546 



Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 54

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 25, 2017 21:32   

A czy w każdej wersji były podgrzewane lusterka boczne? Bo w moim roverku (R75 2.0 V6 2001r) nie zauważyłem żeby one były, chyba, że mam to zepsute
 
 
CoCu 



Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 62
Skąd: tunel



Wysłany: Pon Gru 25, 2017 23:13   

Instrukcja wskazuje że każda wersja miała ogrzewanie lusterek w standardzie.
Działanie (cytat z instrukcji):
"Ogrzewanie lusterek działa nieustannie, gdy kluczyk zapłonu jest w pozycji drugiej."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGZT-T]
Waldeczek Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Wrz 23, 2017 09:16
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Wyposażenie
KRIS75 Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Sty 12, 2011 18:54
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Wyposażenie dodatkowe
Kizashi Rover serii 75, MG ZT 53 Pią Sty 16, 2009 00:34
Kizashi
Brak nowych postów [R75/MGZT] Drewniana kierownica
lagi Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Mar 20, 2014 22:38
Punx
Brak nowych postów [R75/MGZT] Usunięcie immobilizera EWS-3
Markzo Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Lis 12, 2011 23:58
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink