Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Opony na zimę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Opony na zimę
Autor Wiadomość
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Paź 11, 2011 10:30   [MGF] Opony na zimę
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam, wiem, że temat już gdzieś był ale że zbliża się sezon zimowy może warto go odświeżyć ;) Przymierzam się do zakupu opon zimowych (niestety mój MGF będzie musiał w tą okropną porę roku cały czas jeździć) i chciałem uzyskać jakiekolwiek porady jakie oponki warto kupić na 15-sto calowe felgi. W związku z tym, że to moja pierwsza zima w posiadaniu MGF więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady poza tematem wyboru opon to będe bardzo wdzięczny ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 11, 2011 10:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 17:29   

zakładasz na alusy czy stalówki?
Kup o jakieś 10-20 mm węższe zachowując proporcje - ja bym brał jakoś 165(175)/X/R15 na przód i 185/55/R15 na tył

X trzeba by wyliczyć z kalkulatora opon jakiegoś. w zimówki warto zaiwestować - używki mijają się z celem bo 4mm na zimówce to już łyso :)
warto przejrzeć zeszłoroczne testy opon i poszukać jakichś z wyższych miejsc rankingów w granicach 200-250 zł. potem popatrz czy ew. minimalnie nie zmieniając wstępnie założonych wymiarów opony nie znajdziesz danej opony dużo taniej, bo akurat będzie to popularny wymiar.

zakonserwuj dach na zimę, sprawdź zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, w razie potrzeby połóż nowego "baranka", sprawdź osłony gumowe przegubów i drążków kierowniczych. wiadomo zmień już płyn do spryskiwaczy na zimowy, bo np. u mnie już wczoraj było poniżej 0, do tego niech Ci sprawdzą gdzieś płyn chłodniczy.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Maciek 



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 36
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 16:08   

Czy jeździcie z soft topami w zimie? Osobiście posiadam wersję hard dachu ale co do konserwacji practicator piszesz o sofcie?
_________________
Maciek Sandomierz
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 00:35   

no jasne. ja mam softa, a przez zjechane sprzęgło+wysprzęglik+brak zimówek+inne przyjemności nie wystarczy mi kasy na to żeby dokupić hardtopa...
Jak masz harda to go ściągnij i wszystkie uszczelki (od strony dachu i od samochodu) potraktuj smarem do uszczelek samochodowych.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Dilligaf 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: www



Wysłany: Pon Lis 14, 2011 16:18   

Polecam Dunlop SP Winter Sport M3 w standardowym dla MGF wymiarze, zalozylem w zeszlym roku, przejezdzilem cala zime i ani razu sie nie zakopalem. Do tego sprawdzalem jak sie zachowuja na pustej, rownej, pokrytej ubitym sniegiem drodze, dopiero w okolicach 110km/h zaczynalo sie czuc lekki brak kontroli nad autem :)
Na miejskich, zasniezonych parkingach, auto wjezdzalo/wyjezdzalo z kazdej zaspy. Ogolnie rewelka. Nie sa tanie ale uwazam, ze przy tak lekkim aucie warto zainwestowac.
Co do jezdzenia z soft topem,tez nie ma problemu. MGF ma wydajne ogrzewanie, a kabina mala, wiec zapalasz auto i zanim odsniezysz, w srodku cieplo a i szyby bez lodu.
A najleprze, ze sa zdecydowanie cichsze o kilka decybeli od moich letnich firestonow i przyjemniejsze w prowadzeniu :)
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 14, 2011 17:13   

Dilligaf, M3 to już ponad 10-letni stary kapeć, wycofany z oferty w większości rozmiarów...
Teraz jak Dunlop, to najlepiej 4D ;)
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Czw Lis 17, 2011 09:26   

practicator napisał/a:
zakładasz na alusy czy stalówki?
Kup o jakieś 10-20 mm węższe zachowując proporcje - ja bym brał jakoś 165(175)/X/R15 na przód i 185/55/R15 na tył.


Witam,

co do zimówek to nie eksperymentowałbym z róznymi szerokościami na przodzie i tyle, tylko założyłbym po prostu 4x 185/55 R15.

Wiadomo jak nasze drogi są odśnieżane.
A jazda w lodowych/śniegowych koleinach z róznymi szerokościami opon tymbardziej autem z silnikiem centralnie nie należy do przyjemności.

Pozdrawiam,
Marcin
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] koła na zimę
Maciek MGF i MG TF 4 Czw Paź 20, 2011 00:38
practicator
Brak nowych postów [MGF] [TF] KOŁA OPONY
nilden MGF i MG TF 6 Czw Mar 05, 2009 23:41
Brt
Brak nowych postów [MGF] Dobre opony na deszcz
mg1989sos MGF i MG TF 19 Pią Cze 10, 2011 09:46
Gość
Brak nowych postów [MGF] Opony w MGF - Jaki rozmiar/wymiar macie ?
SebJaw MGF i MG TF 31 Wto Maj 19, 2015 10:08
Tinuviel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink