Forum Klubu ROVERki.pl :: Komornik i jego prawa.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Komornik i jego prawa.
Autor Wiadomość
Lisus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

  Wysłany: Czw Lis 17, 2011 19:43   Komornik i jego prawa.

Miałem jeden niezapłacony mandat, w sumie to płaciłem im po trochu w ratach, bo myślałem że tak można. Okazało się, że jednak nie i po 3 miesiącach mój dom odwiedził komornik. W czasie jego wizyty nie było mnie w domu i rozmawiał z moją mamą. Kase dostanie jutro, ale mniejsza z tym, nie o to mi chodzi.

Mianowicie, moje pytanie brzmi: Czy komornik, mając na mnie "zlecenie" może informować o moich sprawach/zadłużeniach, jeżeli mnie nie było w domu moją mamę?

Matka oczywiści o wszystkim wiedziała, ale chodzi mi czysto teoretycznie, czy może wszystkim rozpowiadać o moich prywatnych sprawach, jeżeli jestem pełnoletni i sam odpowiadam za siebie?
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 17, 2011 19:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 21:48   

Wykonywanie przez komornika czynności, których się od niego oczekuje, byłoby niemożliwe, gdyby nie informował np. domowników o dłużniku, w którego sprawie składa wizytę :)
Lisus napisał/a:
czy może wszystkim rozpowiadać o moich prywatnych sprawach, jeżeli jestem pełnoletni i sam odpowiadam za siebie?

Wszystkim nie - ale osobom zamieszkującym pod adresem, gdzie spodziewa się zastać dłużnika :arrow: jak najbardziej, taki jest sens jego pracy. I to nie tylko może, ale wręcz musi. Inaczej mielibyśmy sytuację, w której do domu wchodzi komornik, zabiera przysłowiowy telewizor, a na pytania domowników odpowiada "jestem komornikiem i to nie wasza sprawa" :mrg: Rozumiesz absurd sytuacji, prawda? ;)
Podobnie prowadząc egzekucję z rachunku bankowego - musi poinformować bank i wykazać się tytułem wykonawczym. A prowadząc egzekucję z wynagrodzenia - musi poinformować pracodawcę.

To i tak dobrze, że uprzedziłeś mamę o długu. Gorzej byłoby, gdyby o zadłużeniu dowiedziała się od komornika podczas czynności egzekucyjnych ;) a on z kolei nie ma innego wyjścia jak powiedzieć któż on jest, w czyjej sprawie przychodzi i ile musi zgarnąć...
_________________
It's all right...
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Lis 20, 2011 16:58   

A jak to jest z wynoszeniem przysłowiowego "telewizora" z domu. Jeżeli mieszkam u mamy to jak udowodni czy to mój telewizor czy rodziców ?? Mieszkanie na rodziców więc można by przypuszczać ,że wszystko w domu również.
Tak samo przy wynajmowaniu lokalu - jeżeli wynajmuję lokal umeblowany z telewizorem to co komornik zakosi telewizor właściciela ?

jedynie jak się ma auto na siebie to można to udowodnić , lub pensje mogą zając.
 
 
Kocyk 



Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 26
Skąd: WWA



Wysłany: Czw Lis 24, 2011 12:46   

Możnaby się czepiać, że komornik złamał tu ustawę o ochronie danych osobowych, o ile masz ukończone 18 lat. Komornik jest urzędnikiem państwowym i powinien wiedzieć, że o długu rozmawia się tylko z dłużnikiem, że osób trzecich nie powinno informować się o Twoich sprawach, a egzekucji komorniczej dokonuje się pod obecność dłużnika, lub jeżeli takowy się nie pojawia w obecności funkcjonariuszy policji, która spisuje stosowny protokół i w obecności świadka (np sąsiada).

Sprawa wygląda inaczej w przypadku firmy windykacyjnej :wink: I podejrzewam, że właśnie ktoś z takiej firmy u Ciebie się pojawił. Windykatorzy bardzo często łamią prawo nawet o tym nie wiedząc, a biedni ludzie niczego nieświadomi tracą na nieznajomości prawa...

[ Dodano: Czw Lis 24, 2011 12:46 ]
Warto jeszcze pamiętać, że firma windykacyjna nie może naliczać odsetek karnych wyższych niż 20% w skali roku. Nie może też żądać horrendalnych opłat za wysyłane monity (np list polecony za 40zł), ponieważ nie godziłeś się na takie warunki (chodzi o nie podpisanie umowy na spłatę długu z taką firmą). Ogólnie takie firmy mają małe prawa. Najgorszą rzeczą jaką może dla nich być to oddanie sprawy do sądu, bo często to kosztuje więcej niż ten dług jest wart, a długu nie odzyskają - dlatego, tak czy siak finalnie długi trafiają do komornika Państwowego :)

Windykator nie ma prawa do jakiejkolwiek egzekucji!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zakup samochodu + wypowiedzenie OC, a jego ważność
Gulag Prawo i ubezpieczenia 1 Czw Mar 15, 2012 20:01
machi12
Brak nowych postów [Inne] Bez prawa rejestracji
escatox Prawo i ubezpieczenia 20 Wto Lut 17, 2009 16:05
michone
Brak nowych postów Wymiana prawa jazdy
Wojtek Prawo i ubezpieczenia 2 Sob Lut 02, 2008 21:59
piotrek79
Brak nowych postów Prawa autorskie do zdjęcia i ich wykorzystywanie ich.
Gość Prawo i ubezpieczenia 4 Czw Paź 07, 2010 09:43
maniaq
Brak nowych postów Wstrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości na 3 mies
daniello Prawo i ubezpieczenia 54 Nie Sty 17, 2016 11:33
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink