Forum Klubu ROVERki.pl :: [freelander TD4 2001r.] dziwne buczenie ...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[freelander TD4 2001r.] dziwne buczenie ...
Autor Wiadomość
GrossLand 



Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:00   [freelander TD4 2001r.] dziwne buczenie ...
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam !! !

Zaobserwowałem w moim aucie dziwny dźwięk - buczenie w komorze silnika, dokładne tak jakby pod akumulatorem.

A teraz po kolei, konkretnie ;D

... więc tak auto obojętnie czy stoi po nocy czy trochę na postoju, efekt taki sam.
tzn. odpalam auto, przez kilkanaście sekund normalnie, i nagle dziwne buczenie dochodzi tak jakby z pod akumulatorem a nadkolem. trwa ok. 30 sekund i przestaje ale w tym samym miejscu od tej pory słychać jakby silniczek albo szumienie łożyska (coś w tym stylu nie umiem dokładnie określić), i z rurki która wystaje na dole zderzaka w tym miejscu (chyba odprowadza wilgoć z kilimy-ale właśnie nie wiem dokładnie czy takie ma zadanie) czuć powiew ciepłego powietrza, wcześniej nie leci a jak zgaszę silnik to hałas silniczka jeszcze z minutę słychać i z rurki leci ciepłe powietrze aż wszystko ustaje (hałas i powiew ciepłego powietrza).

Czy ktoś się z takim czymś spotkał. Dodam że ostatnio nie serwisowałem klimy (bo jej nie używam) sama Klima działa ale słabo chłodzi, wcześniej tez słabo chłodziła (moje zaniedbanie), czy to może być jakiś podzespół kilimy ?? ? Zaznaczę ze cała sytuacja dzieje sie przy nie włączonej klimię (a gdy ją włączę to nie ma żadnej różnicy).

Zaobserwowałem ze chyba całe zajście ma miejsce kiedy po włączeniu silnika zmienię położenie pokrętła zimno/ciepło na panelu sterowania nawiewem, ale może to zbieg okoliczności.

hmm jakieś domysły ?? ?
Co może się w tym miejscu znajdować że tak hałasuje ?? ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:18   

Webasto masz :mrgreen: w instrukcjach opisane jako FBH (Fuel Burning Heater) które działa jako dogrzewacz silnika (samo dodatkowo pobiera paliwo z baku i je spala ogrzewając płyn chłodniczy) - po prostu się odpala i pomaga motorkowi szybciej osiągnąć temperaturę pracy a zarazem ciepło w kabinie. Ta rurka to jego mały wydech .

Buczenie na początku to sekwencja startu dogrzewacza , pobiera paliwo, rozgrzewa płomień itp, potem cichnie i sobie delikatnie szumi.
Szum który słyszysz po zgaszeniu silnika to jego pompa wody która podtrzymuje obieg aż do wystudzenia urządzenia.
Odpala się bodaj poniżej 5 stopni Celsjusza - dlatego też nie słyszysz go od razu tylko po chwili - system musi się 'zorientować' że jest potrzebny.

Objaw normalny. :mrgreen:

Kup sobie zestaw zegarowy i będziesz miał niezależne ogrzewanie postojowe pełną gębą :) (z możliwością zaprogramowania na godziny, ręcznego odpalenia , a nawet pilotem - zależy co kupisz)
Ostatnio zmieniony przez win32 Pon Lis 21, 2011 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GrossLand 



Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:37   

hmm i mam nadzieje że problem mam z głowy... a nawet na plus nigdy bym nie przepuszczał że mam webasto u siebie w aucie;D ach do nie dawna smigałem prostymi autkami co bajer był w nim np. regulacja świateł itp. i człowiek teraz na głupka wychodzi ;P hehe

wielkie dzięki i pozdrawiam !! !
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:44   

Kupił kolega wersje ES to ma :mrgreen: .

do momentu kiedy nie prycha, nie kopci na biało non stop itp to nie ma problemu. Niemniej serwisować trzeba :!:
 
 
GrossLand 



Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Lis 21, 2011 23:55   

A tak okresowy serwiski to podstawa w każdym aucie, chyba że smigamy na sposób aż coś padnie ;D raczej gustuje w pierwszym wariancie... z mojego Freelandera jak narazie jestem zadowolony;] prawie bez awaryjny...jeszcze raz dzieki za wyprowadzenie mnie z błędu;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Buczenie w okolicy mostu
maxximus Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Wto Paź 23, 2007 18:43
przemo285
Brak nowych postów [Freelander 1,8] glosne buczenie przy 3,5-4tys obrotow
nooner Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 17 Pią Cze 22, 2012 14:45
kojotedek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink