Forum Klubu ROVERki.pl :: Tanie OC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tanie OC
Autor Wiadomość
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:16   Tanie OC

Witam. Kupiłem samochód w sierpniu zeszłego roku. Auto ma wykupioną polisę OC na rok czasu, oczywiście na poprzedniego właściciela, której ważność kończy się 10.07.2011r. Ubezpieczycielem obecnym jest WARTA. Polisa z 60% zniżką - kwota składki rocznej 475,- taka informacja widnieje na polisie.

Teraz do sedna. Jako, że ważność ubezpieczenia dobiega już końca, zacząłem się orientować ile wyniosła by mnie taka składka za polisę, gdybym chciał sobie ją wykupić. Mam 23 lata, prawo jazdy od sierpnia 2010r. i przerażają mnie ceny od 1500,- do 2700,- nie mam zamiaru tyle zapłacić za ubezpieczenie, przecież to jest chyba nieporozumienie...
Nie chcę jakoś zanadto kombinować i nie potrzebuje 60% zniżki, ale nie chcę płacić takiej kolosalnej kwoty za ubezpieczenie. Czy jest cokolwiek co mógłbym zrobić w celu uzyskania/nabycia takich zniżek? Ten prawie rok czasu jeżdżę już bez kolizyjnie, ani razu nie zatrzymała mnie policja, nie mam żadnych punktów czy konfliktów z prawem związanych z prowadzeniem samochodu.
Jest ktoś w stanie mi poradzić? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:18   

najłatwiej dopisać jakiegoś współwłaściciela do dowodu który takie zniżki posiada, jedyny minus to że jak Ty walniesz to on zniżki traci
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:19   

Czy taka osoba musi być członkiem rodziny?
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:20   

pistolet, za 1.4 ? gdzie ty to wyliczasz ;) ja za 2.0 SDi w pierwszym roku 2300 zł , w drugim roku 1850 zobaczmy co w czerwcu zaproponują ;) Chciało sie limuzyne to trzeba płacić . Mi odziwo najtaniej wychodzilo w link4 Aha Miasto Warszawa- Mokotów czyli prawie centrum ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Raptile Sro Maj 11, 2011 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:20   

Może być i sąsiad, któremu odsprzedasz/oddasz np połowę auta ale minus kolejny dla Ciebie, że cokolwiek będziesz chciał zrobić z autem współwłaściciel musi być na umowach, no a jak mu się zamarzy to będzie chciał kasę za swoją część auta jak będziesz chciał sprzedać ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:21   

pistolet napisał/a:
Czy taka osoba musi być członkiem rodziny?


Nie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:36   

Sprawdziłem LINK4 i na obecną chwilę wyszło 1857,50 zł za rok. Chora cena... No nic poszukam kogoś ze zniżką w takim wypadku.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:38   

Lepiej żeby był to ktoś z rodziny i to bliskiej bo po pierwsze nie musi się rozliczać z urzędem skarbowym z otrzymania darowizny od Ciebie, a po drugie taka osoba zawsze pewniejsza. Co do ubezpieczenia pierwszy rok najtaniej wyliczyli mi w PZU niestety teraz na drugi pewnie dowalą sporo więcej więc przenoszę się do mbanku.

To ubezpieczenie w warcie co miał poprzedni właściciel przepisałeś na siebie?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 12:40   

Pływak, nie nie przepisywałem. Dzwoniłem do agenta Warty, który wypisywał tą polisę i powiedział, że mogę jeździć na tym ubezpieczeniu i policja się do tego nie doczepi, pod warunkiem, że będę miał kopię umowy kupna samochodu przy sobie. Dlatego mam taki papierek w schowku i jeżdżę na tej polisie na poprzedniego właściciela.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 13:15   

Najlepiej to dopisać współwłaściciela z pełnymi zniżkami - u mnie w październiku wyszło 381 pln za cały rok w Compensie.
 
 
 
kondzio508 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 400
Skąd: B-stok



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 13:29   

pistolet, a to po kupnie auta nie trzeba na siebie oc przepisywac ? pytam bo tez mam polise wazą na pół roku i nie chce płacic nie potrzebnie kasy jak mozna jezdzic na polise poprzedniego własciciela ? jak to jest prawnie ?

dodam ze mam w MTU tą polisę .
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 13:31   

No mi agent ubezpieczeniowy powiedział, że mogę na niej jeździć pod warunkiem posiadania przy sobie kopii umowy kupna auta. Zadzwoń do agenta od tej polisy to Ci wszystko powie.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 13:32   

pistolet napisał/a:
Dzwoniłem do agenta Warty, który wypisywał tą polisę i powiedział, że mogę jeździć na tym ubezpieczeniu i policja się do tego nie doczepi, pod warunkiem, że będę miał kopię umowy kupna samochodu przy sobie.
Nie byłbym tego taki pewien - z tego co wiem to możesz tak przez miesiąc jeździć góra, po upływie tego czasu musisz mieć przepisane na siebie.
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 13:42   

tak jak bociannielot, pisze przeciez na polisie masz starą rejestracje ! Musisz miec nowy "kwitek" ze swoimi danymi i rejestracką. przepisanie powinieneś zrobić w momencie przerejestrowania go na siebie . tak mi sie wydaje :hmm: Przynajmniej u mnie tak było
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 13:47   

Auto ma zachowane stare blachy, gdyż poprzedni właściciel był również z Krakowa. Zmieniany był tylko dowód. Nie wiem jak jeszcze można sprawdzić wiarygodność tej informacji. Dzwonić na policję i pytać? Myślę, że gdyby agent chciał zarobić i zrobić mnie w przysłowiowego ch*ja, to powiedziałby żebym przyjechał bo trzeba to przepisać.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 14:17   

pistolet napisał/a:
Auto ma zachowane stare blachy, gdyż poprzedni właściciel był również z Krakowa.
Nic to nie zmienia - w dowodzie jesteś Ty, i policja może zrobić Ci jazdę, i TU jeśli broń boże będziesz miał przygodę... Nawet nie chcę się zastanawiać jakie mogło by być stanowisko funduszu gwarancyjnego.
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 15:46   

najlepsze dla mlodych kierowcow bez znizek jest pzu. jak dodasz do tego ze zmieniasz ubezpieczyciela to jakis 1000 Ci wystawia. zadzwon albo sie przejdz. co do wspolwlasciciela jezeli juz kupiles i zarejestrowales to mozesz dokonac darowizny. przy czym nie dawaj 50% komus komu zamierzasz ale podaruj 1% albo 5%. wtedy na podstawie tej ilosci liczy sie wartosc podarowanych dobr i sprawdza czy jest ponizej pewnej kwoty (chyba cos kolo 1000 zl) jak tak to nie placi ta osoba podatku od wzbogacenia czy jakos tak to sie zwalo.
 
 
Torog 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Koszalin



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 20:40   

mi najtaniej wyszło w PZU online 1300zł z szybami, NWW na milion :) i rozszerzone miniAC. To było rok temu zero zniżek miałem.
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 21:07   

Jezeli komus z rodziny oddasz czesc auta to zadnego podatku sie nie placi do 9 tys. :)
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 23:10   

nie wiem ile masz lat prawko. jesli powyzej 3 to dobrze. bo jest taka firma TUW [towarzystwo ubezieczen wzajemnych]. mniej wiecej w krakowie ,to juz tak max wyjsciowa skladka na caly rok za twoje autko,bez znizek to okolo 600zl + zwyzki za wiek,co da okolo 800-900max.
dodam ze poprzednia wlascicielka mojego mercedesa byla kobieta ktora miala 21 lat,zadnych znizek,jedynie zwyzki za wiek,i za to ze krotko prawko i pojemnosc byla 2,0 wychodzilo cos ponad 800zl na rok. region kaliski. takze duzej roznicy nie powinno byc.
nie pchaj sie w drogie firmy typu PZU WARTA LINK4.
a to ze bedziesz mial w znanej firmie to w razie kolizji sprezentujesz poszkodowanemu, a nie sobie. takze gdzie masz ubezpieczone to jest najmniej wazne.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Tanie ubezpieczenie ,prosze o pomoc
Poznań
ziom3159 Prawo i ubezpieczenia 7 Pon Mar 01, 2010 15:10
Joa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink