Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620Ti] blow-off
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Wto Gru 27, 2011 16:32
[R620Ti] blow-off
Autor Wiadomość
edi06 



Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Bobolice



  Wysłany: Nie Gru 25, 2011 09:17   [R620Ti] blow-off
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam mam mały problem chcę założyć blow offa ale nie wiem co zrobić z oryginalnym zaworem upustowym przy turbinie,. Może ktoś spotkał się z tą sytuacją. Proszę o pomoc z góry dzięki :grin:
Ostatnio zmieniony przez Adrian Wto Gru 27, 2011 16:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 25, 2011 09:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
roiven 



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd: K-ce



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 01:31   

fabryczny zawór przy turbinie nosi nazwę DUMP VALVE (DV)
zagadnienie rzadko poruszane bo z tego co wiem to w większości aut z turbo zawór DV po prostu się demontuje a w naszych T16 jest on w jednym odlewie razem z turbina zrobiony więc pozostaje go tylko zatkać, spotkałem sie kiedyś że gościu gwoździem na kropelce go zatkał,
ale ja zrobiłem inaczej - uciąłem wężyk z DV tak żeby tylko troche wystawał i nie fruwał pod maską i ten węzyk zatkałem małym plastikowym grzybkiem na kleju - to daje mozliwość powrotu do dawnej konfiguracji w każdej chwili, bo w kazdym momencie możesz zdjąć zatkany węzyk, wstawić nowy węzyk i DV jest znów odetkany i dmucha

ja mam trójnik pod zawór upustowy 63mm
http://www.re5pect.pl/tro...ov-a-63-mm.html
przetłoczenia zapobiegające zsuwaniu sie węzy są grubsze niż na zdjęciu bo teraz mają lepsze te trójniki a nie tam chińczyk który jest na zdjęciu
105zł - taniej sie nie da, zwykle 150zł, spaw jest ładniutki minusem tego za 105 jest ze od wewnątrz krawędź tego krućca 25mm nie jest zeszlifowana (dwie na prosto ucięte rurki zespawane) wiec musiałem zeszlifować tak jak jest łuk wewnętrzny czyli 63mm (żeby oporu powietrza nie było żadnego
a te trójniki za ok. 150zł w innych sklepach może też tak maja przyciete na rowno nie wiem

zobacz na jakiej wysokosci ja mam trójnik wstawiony - jest takie miejsce gdzie rura idąca z IC do przepustnicy jest prosta i trójnik ładnie tam weszedł

http://fotografmikolow.prv.pl/ zakładka "limuzyna"
albo w poscie tez są dwa zdjecia
http://forum.roverki.eu/v...p=673227#673227

ale na stronce jedno wiecej

gdyby srednica trójnika była mniejsza nie namordowałbym sie zeby ten trójnik wsadzić ale za to wiem ze sobie nie zmiejszyłem srednicy wew. dolotu i jest git

jak bedziesz rozcinał rure (nozyk do owoców lub do tapet - miekka guma) to najpierw odepnij ją od przepustnicy i nałoż na rure dwie obejmy i zjedź nimi do miejsca gdzie bedziesz rozcinał, obejmy cie poprowadzą gdzie masz ciąć, obejmy sobie ustaw w odległości ok 1-2mm od siebie i tnij tą luke miedzy nimi to bedziesz miec w miare prosto przyciętą rure

przy okazji zobaczysz czy jest jakies zaolejenie w rurze, zawsze cos sie znajdzie to przy okazji sobie przetrzesz

jak bedziesz rozcinał rure to uważaj zeby nic nie wpadło do środka żadne wiury z tej gumy

do DV wstawiłem kawałek węzyka z tego od blow offa
a oryginalny węzyk zostawiłem nie odpinałem od przepustnicy bo oryginalny jest wiele lepszy mocniejszy grubszy wytrzymalszy a ten co dostałem do blow offa to pasci teraz takie robią, jedynie ten oryginalny wezyk ciezko było nałożyc na blow offa ale juz nie musiałem sie meczyc z podpinaniem pod przepustnice

miłej zabawy życze
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d6ziN8BIqRs
Sprint
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Blow Off r45
Kasa313 Tuning mechaniczny 4 Nie Lis 07, 2010 22:09
Pływak
Brak nowych postów [R75] 2.0 CDT Blow Off
Kasa313 Tuning mechaniczny 7 Sro Kwi 16, 2014 20:57
greg-si
Brak nowych postów Rover 620 Ti blow off
Yamrozic Tuning mechaniczny 2 Wto Gru 21, 2010 15:34
Yamrozic
Brak nowych postów Blow off- co o tym myslicie?
DANTE79R Tuning mechaniczny 6 Nie Mar 21, 2010 22:47
DANTE79R
Brak nowych postów [R200 98r 1,4 v8] BLOW-OFF BOV
bula21 Tuning mechaniczny 4 Czw Wrz 06, 2007 12:41
Owsik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink