Forum Klubu ROVERki.pl :: Auto do 55tyś zł.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Auto do 55tyś zł.
Autor Wiadomość
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 01, 2012 16:48   

Rowan, jak pisałeś ten temat.. to pierwsza odpowiedź na ten twój temat to była propozycja Jaguara S type....
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 01, 2012 16:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 01, 2012 17:56   

haszczyc, podoba się mnie :wink: Ale ojcu nie. Ojcu się podobał X-Type. Ale jak wiadomo to nie jest dobre auto.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 10:28   

Rowan, Jak sprawa wygląda? Co prowadzi w rankingu?

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 14:52   

U ojca jak było tak jest. Lex i BMW wchodzi najbardziej w grę. Lex się bardzo podoba, a BMW, to tak powiedziałbym "z rozwagi". Jednak prawdopodobnie zakup auta na ten moment troszkę zostanie odłożony w czasie. Prawdopodobnie w okolice września, października.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
dukat11 




Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 17:35   

Rowan napisał/a:
U ojca jak było tak jest. Lex i BMW wchodzi najbardziej w grę. Lex się bardzo podoba, a BMW, to tak powiedziałbym "z rozwagi". Jednak prawdopodobnie zakup auta na ten moment troszkę zostanie odłożony w czasie. Prawdopodobnie w okolice września, października.


Kumpel z pracy miał przez rok BMW E90 kombi z 2007 które sam przywózł z Niemiec bezwypadkowe. I jak ja narzekałem na skrzypiące plastiki w R75 to po przejechaniu się 3 letnim jego autem to przestałem narzekać. W R75 jest cisza tam skrzypiało dużo więcej. Poza tym on miał podwójny szyberdach który potrafił szumieć powyżej 130km/h. Jak zaczął szukać rozwiązania to się dowiedział że ten typ tak ma. Ja bym wybrał Lexusa.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 18:35   

dukat11, dzięki :wink: Kolejna konkretna wypowiedź. Na takich mi najbardziej zależy :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 18:46   

Miałem okazję jechać Volvo S60 i byłem pod dużym wrażeniem tego auta. W środku przestronnie, wygodnie i cichutko podczas jazdy. Nic nie skrzypiało, trzeszczało, stukało. Silnik diesla bardzo elastyczny. Skrzynia 6 biegowa. Jak dla mnie auto warte uwagi. Sam przed zakupem R75 rozglądałem się za Volvo lub Saabem.
Co do Saaba. Większość 9-3 miały powycierane przyciski na kokpicie - podobno ten typ tak ma.
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 23:30   

Podobno też materiały w środku nie są najwyższej jakości i spasowanie też nie jest zachwycające. Ogólnie lubi też skrzypieć w środku. Tak czytałem... :roll:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 14:02   

Rowan napisał/a:
Podobno też materiały w środku nie są najwyższej jakości i spasowanie też nie jest zachwycające. Ogólnie lubi też skrzypieć w środku. Tak czytałem...
W sumie gadałem kiedyś z gościem co miał Saab'a od nowości. Narzekał że tandeta straszna w środku i wnętrze niby jak w vectrze ale jeszcze gorzej wykonane. Generalnie narzekał tez na serwis, no ale nie wiem czy wy byście autko koniecznie w ASO serwisowali.
 
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 06, 2012 10:57   

mój ojciec rok temu stał przed podobnym wyborem na celowniku były bmw e60, audi a6 (c6), lexus wspomniany już tutaj i volvo też wspomniane tutaj , oraz w ostateczności miała być alfa 159, po podróży do niemiec wrócił jednak czymś czego w ogóle nie uwzględnialiśmy a jest to Suzuki Grand Vitara, wzięty został głownie przez przebieg oraz stan, pewnie tamte które uwzględnialiśmy byłyby lepiej wyposażone ale mój ojciec jest pomimo to zadowolony, wiem wiem jest tam silnik z renault jednak z autopsji forum suzuki wynika że nie psuje się wcale bardziej niz np. diesle z bmw a tym bardziej felerne z audi... a u nas przez rok odpukać spokój z jakimi kolwiek usterkami
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 06, 2012 12:18   

dafit napisał/a:
mój ojciec rok temu stał przed podobnym wyborem na celowniku były bmw e60, audi a6 (c6), lexus wspomniany już tutaj i volvo też wspomniane tutaj , oraz w ostateczności miała być alfa 159, po podróży do niemiec wrócił jednak czymś czego w ogóle nie uwzględnialiśmy a jest to Suzuki Grand Vitara, wzięty został głownie przez przebieg oraz stan, pewnie tamte które uwzględnialiśmy byłyby lepiej wyposażone ale mój ojciec jest pomimo to zadowolony, wiem wiem jest tam silnik z renault jednak z autopsji forum suzuki wynika że nie psuje się wcale bardziej niz np. diesle z bmw a tym bardziej felerne z audi... a u nas przez rok odpukać spokój z jakimi kolwiek usterkami


Podobno w kwestii niezawodności Hyundai i KIA biją w tej chwili Suzuki na głowę.
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 06, 2012 12:48   

I co chyba o więcej niż tylko jedną głowę :) DDiS w Suzuki to dramat, padające skrzynie, sprzęgła.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 06, 2012 13:53   

Tomi napisał/a:
Podobno

no właśnie... choć nic nie mówie może i tak jest
kzrr napisał/a:
padające skrzynie, sprzęgła.

generalnie pierwsze słyszę bo na forum suzuki nie zaobserwowałem takich usterek, jedyne co to problemy z filtrem cząsteczek stałych i wtryskami jeśli sie zwleka z wymianą filtra to są raczej takie poważniejsze, natomiast o skrzyni(chyba że automat to nie wnikałem) i sprzęgle nic nie słyszałem, ja chciałem głównie pokazać że tak to jest z tym wybieraniem że w końcu może wyjść tak ze sie kupuje co innego , a nie wychwalać jakoś specjalnie suzuki choć ze swojej strony polecam
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 06, 2012 14:58   

dafit napisał/a:
Tomi napisał/a:
Podobno

no właśnie... choć nic nie mówie może i tak jest


Informacja z ASO Suzuki/Huyndai. Skoro to informacja z jednej firmy serwisującej obie marki, to porównanie niezawodności obu jest chyba wiarygodne :P
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sty 06, 2012 22:29   

Co do Suzuki, to nie wiem jak z silnikami i tym co piszecie, ale ja o blachach słyszałem, że marne ma. Ogólnie GV jest ładna, ale to SUV, a gdy jeszcze taki typ wchodził w grę, to brane były po uwagę Kuga i CR-V od 2007r.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Sty 07, 2012 12:57   

Rowan napisał/a:
to brane były po uwagę Kuga
byłem kiedyś w Fordzie i sprzedawca(znajomy) powiedział że to najgorsze co można u nich kupić, nie wnikałem dlaczego, ale fakt że tak powiedział gość który je sprzedaje daje do myślenia.
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Sty 07, 2012 13:44   

bociannielot, wiem, że Ford, gó*no "wort". Dlatego bym nie dopuścił do tego, żeby ojciec to kupił, ale szczerze mówiąc, to jest to SUV, który mi się najbardziej podoba z zewnątrz, bo środek to dla mnie porażka. No i do silnika TDCI nigdy nie miałem zaufania, chociaż nawet na piezoelektrycznych wtryskiwaczach, ale i tak nie ufam Delphi. No i cena Kugi jest niesamowicie wysoka. Dlatego myślałem, że to może akurat jedyny dobry Ford i dlatego mają taką cenę :grin:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Sty 07, 2012 13:58   

Rowan napisał/a:
wiem, że Ford, gó*no "wort". Dlatego bym nie dopuścił do tego, żeby ojciec to kupił
spoko mój kumpel kupił wtedy Rangera(to dopiero błąd wart 100k), boże jakie to tandetne w środku, już bym wolał ze 3 fiesty w tej cenie wtedy wybrać :smile: . Mi się wtedy galaxy spodobał, najfajniejszy z całego salony był moim zdaniem, ale nie, pickupa trza było wybrać coby się na mieście pokazać :lol: ...
 
 
 
kpt 




Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sty 19, 2012 22:16   

bociannielot napisał/a:
spoko mój kumpel kupił wtedy Rangera(to dopiero błąd wart 100k), boże jakie to tandetne w środku

to raczej niepoważne od aut pokroju Ranger czy L200 oczekiwać eleganckiej tapicerki i stylowych plastików w środku, wygody itp. i używać ich jako auta miejskie...
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 10:27   

Tak, wydając 100tysięcy nie należy oczekiwać eleganckiej tapicerki? To gdzie mam jjej oczekiwać, w aucie za 200 tysięcy dopiero? Fotele skórzane ma, a obok plastiki które wyglądają nędzniej niż w nowym clio. Poza tym auto miało już problemy z silnikiem przy przebiegu mniejszym niż 50kkm(coś go zatykało - tak fachowo określili koledzy :lol: ) a znajomy mechanik mówi że już od dłuższego czasu coś skrzypi w zawieszeniu. Chromowane orurowanie zaczęło w nim rdzewieć szybciej niż po pół roku... mogę tak długo jeszcze wymieniać hehe ale po co? Puenta jest taka że można nieźle się przejechać na fordach, a kuga(czy wspomniany ranger) to jedna z tych opcji w której kupujący wychodzi najgorzej. Fajnie to wygląda, dopóki nie staniesz się właścicielem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Auto do 10 tyś.
takanchi Offtopic 112 Nie Lut 07, 2016 18:38
takanchi
Brak nowych postów Zgadnijcie co to za auto?
kqba Offtopic 9 Nie Sty 27, 2008 14:35
Brt
Brak nowych postów Auto-zapłon
kzrr Offtopic 5 Sob Cze 13, 2009 12:14
Wojtek88
Brak nowych postów Auto do ślubu..
najko Offtopic 1 Nie Lut 26, 2012 22:06
borek88
Brak nowych postów Uwaga na to auto
Gość Offtopic 4 Pią Mar 20, 2009 23:02
DJAUGUST



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink