Forum Klubu ROVERki.pl :: [r400] Przeróbka reflektorów na bi-xenon
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adrian
Wto Gru 27, 2011 19:37
[r400] Przeróbka reflektorów na bi-xenon
Autor Wiadomość
brozo 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: zamość



Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:02   [r400] Przeróbka reflektorów na bi-xenon
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam dzisiaj pokaże jak zrobiłem u siebie lampy soczewkowe bi xenonowe być może sie komuś to przyda
do tego potrzebne są :
2 soczewki bixenon ja miałem a audi 35zł sztuka
2 reflektory najlepiej angole
zestaw hid pod żarniki soczewek ja mam 4300 żeby nie kusić losu
spryskiowacze reflektorów ja mam ze skody octavii
spryskiwacz wysokociśnieniowy do lamp z rovera 45
wiertarka szlifierka miniszlifierka klej na gorąco taśma aluminiowa taśma izolacyjna
2 piwka tak na rozładowanie nerwów

przed rozpoczęciem najlepiej zaznaczyć na drzwiach garażu poziom świateł

rozbieramy lampę żeby było tylko to

nastepnie odcinamy tył odbłysnika tak żeby soczewka sie zmieściła a i mocowanie nie wpadło w miarę równo






przykładamy i wstępnie montujemy
potem fajnie by było żeby założyć do auta i sprawdzić czy nie ma za dużego bądź za małego konta świecenia żeby nie oślepiać ludzi, odbłyśnik jest dość kruchy wiec należy uważać wkręcając tam wkręty mocujące






oklejamy soczewkę taśmą aluminiowa żeby żarnik nie dawał światła na odbłyśnik bo wtedy będzie walić po oczach równo i dowód to kwestia czasu zanim zabiorą


po oklejeniu i sprawdzeniu poziomu świateł kleimy wszystko klejem na gorąco w miarę szczelnie


potem oklejamy taśmą od przodu żeby na 100%promienie nie dostawały sie na odbłyśnik i wiercimy dziurke na pozycje



lampe składamy do kupy trzeba też trochę odciąć tył żeby sie wszystko zmieściło i silniczki regulacji nie miały problemu żeby ustawiać lampy
ja miałem soczewki bi xenonowe wiec podpiętą klapke odcięcia mam pod światła drogowe wiec ja zapale długie to się robi dzień
przetwornice mam zamontowaną koło podłużnicy pod zderzakiem

po złożeniu lampa wygląda tak

teraz montujemy spryskiwacze mi pomogła miniszlifierka i frezy



pompke montujemy zamiast pompki tylnej szyby i pod nią też podłączamy spryskiwacze reflektorów można podpiąć też pod spryskiwacze przedniej szyby ale tro tylko strata płynu


a to efekt końcowy nie świeci po oczach ludziom poprawa widoczności o 200% a na długich to nawet o 500% :D









mam nadzieje że komuś pomoge w ten sposób ,co do legalności to każdy wie że tak nie wolno jezdzić z taką rzeźbą ale wole w ten sposób poprawić sobie widoczność niż zakładać hidy do seryjnych kloszy
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gacek 



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Lubsko



Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:49   

Ktoś z forum oddawał lampy na taka usługę i zapłacił z tego co pamiętam chyba 450zł. A tutaj prosty sposób w domku!
Jak dla mnie rewelacja
 
 
brozo 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: zamość



Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:54   

dlatego dałem tu posta bo mi powiedzieli że za 600 zł mam wszystko z moimi lampami a ta przeróbka to :
160 za lampy, 70 za soczewki 4zł za taśmę aluminiową i 2 zł za klej izolacje miałem lutownice też aa i 8zł za piwko:D wiec koszt ok 250zł z piwkiem nie jest taki straszny dodatkowo zestaw hid i spryskiwacze kosztują ale w tych firmach tego nie dają
Ostatnio zmieniony przez brozo Czw Kwi 26, 2012 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 12:29   

bardzo fajny mod, szkoda, że niestety nielegalny :( (brak samopoziomowania i homologacji na kloszu) :( jednak co do samej modyfikacji, ja bym zamiast tej taśmy na odbłyśniku dał troszke szapchli, ładnie to wyrównał i pomalował na czarno ;) wielki plus za własnoręczną robote ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 13:30   

dobra
jaki jest sens bixenonu w R400 skoro na długie w lampie jest osobna żarówka i zasilanie?
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 13:48   

w sumie żaden. i pozycje bym wrzucił w komorę długich. Ale generalnie efekt jest miazga ;) Maluj środek lamp na czarno i będzie urywało suty :D
 
 
brozo 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: zamość



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 16:30   

świecą bi xenony i h1 na raz co daje białe światło z mieszaniną żółtego wiec w każdej pogodzie będzie dobrze widać, pozycji na długie nie było gdzie dać , myślałem o czarnym kloszu ale nie jest to takie proste bo szpachlą by tego nie zabudował trzeba by chyba kilo żeby wyszło , mi sie podoba efekt i nikt jeszcze mi nie mówił że go oślepiam a to że mam soczewkę i spryski to liczę że policjanty nie zwrócą uwagi na poziomowanie i kolosze
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 17:01   

oj kolego ale prawą soczewkę to żeś chyba krzywo zamontował, bo snop światła jest "przekręcony" w prawo a to znaczy że będziesz oślepiał innych kierowców, widać to na fotce z drzwiami od garażu. p drugie jeśli stosowałeś klej na gorąco, taki z pistoletu, to mam obawy ze to się rozklei pod wpływem temperatury. Pokaż jeszcze z czego zrobiłeś maskownice na tył lampy, bo na pewno musiałeś powiększyć otwór z tyłu, i odbłyśnik na pewni bardzo wystaje, ja soczewkę umieściłem głębiej w reflektorze, a i tak wystawało z tylu, trzeba zrobic maskownice bo inaczej za chwile będziesz miał pełno syfu w lampie
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 21:02   

EXTRA robota aby brakuje mi czarnego środka w macie
Ja dałem do przerobienia moje zapłaciłem 450 zł ale warto było nikogo nie oślepiam wszystko w nocy widze 3x lepiej niz na seri i na poboczu moge grzyby zbierać w nocy tak ładnie pobocze oświetlają :) Ale gratuluje wytrwałości i efektu końcowego
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
brozo 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: zamość



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 21:33   

slax, tyłu jeszcze nie zrobiłem i nie mam pomysłu z czego zaadoptować soczewka jest prosto może tak zdj zrobione , nikogo nie oślepiam bo jeżdżę już miesiąc i nikt mi jeszcze nie mrugał a i u kolegi w warsztacie sprawdzaliśmy na przyrządzie do świateł i jest ok klej to tylko wspomagacz nocowanie jest na wkręty z domieszką poxipolu wiec jest na sztywno poza tym wiesz że xenon nie daje temperatury wiec klej nie puści

slax, Firq, pokażcie zdj z waszymi reflektorami
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 17:44   

brozo, W poprzednim aucie jeździłem na takich lampach przez okolo 2 lata - również przerabiałem na soczewkę lampy od anglika z gładkim kloszem. Soczewki miałem od AR 159 , H7.
Jakie spostrzeżenia co do montażu soczewki w odbłyśniku: trzeba bardzo dobrze o ile to możliwe przykręcić ją na sztywno, żaden klej ani szpachla bo to się wykruszy po czasie i wtedy robota na marne( jak u mnie ) , początkowo jeździłem z folią aluminiową owiniętą wokół soczewki ( aby światło nie uciekało ) ale po czasie folia ta oderwała mi się od obudowy soczewki i troche zaburzyła koncepcje, po za tym nie jest ona gładka. Polecam w to miejsce skorzystać z kawałka puszki ( po piwie np. :mrgreen: ), wtedy ładnie soczewka będzie tworzyła jakby "tunel" i nic sie nie wydostanie na zewnątrz.
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Gru 30, 2011 15:51   

Szczelność takiej lampy jest ważna jak zauważył Slax. Kiedyś myślałem nad samopoziomowaniem i w zasadzie można zaadoptować seryjną regulację. W szereg z silnikiem regulacji włączyć czujnik przechyłu i podłączyć niezależnie od regulacji na desce rozdzielczej. Nie będzie reagował szybko ale zawsze jakaś reakcja będzie. No i pytanie, jak długo wytrzyma seryjny mechanizm skoro cały czas będzie musiał korygować położenie odbłyśnika :roll:
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Gru 30, 2011 20:19   

Bartek8508, ale samo poziomowanie nie działa cały czas. Działa to tak samo jak zwykła regulacja tylko automatycznie, chodzi o to ze na przykład jak załadujemy bagażnik po brzegi albo posadzimy z tyłu trzech hardcorowych koksów, to światła nam się same ustawią tak żeby nie oślepiać innych kierowców, równie dobrze można to zrobić ręcznie, ale nie zawsze się o tym pamięta, co w połączeniu ze światłami xenonowymi może być fatalne w skutkach.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Gru 30, 2011 22:13   

O to właśnie mi chodzi. Jak podłączysz to pod czujnik przechyłu to będzie ustawiał sobie automatycznie (przynajmniej ja tak to widzę) :wink: Kwestia czy chcesz żeby działało to podczas jazdy- jeżeli tak to jest ryzyko szybkiego zużycia układu regulacji.
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Gru 31, 2011 17:04   

Bartek8508 napisał/a:
Kwestia czy chcesz żeby działało to podczas jazdy- jeżeli tak to jest ryzyko szybkiego zużycia układu regulacji.
Jezu to nie ma działać w czasie jazdy, tylko przed odpaleniem auta
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 22:24   

Mój błąd, nie zrozumieliśmy się. Masz rację.

brozo, zastosowałeś przetwornicę też z Audi czy uniwersalny zestaw?
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
brozo 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: zamość



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 23:13   

uniwersalny zestaw tylko soczewka z mechanizmem klapki jest audi
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 23:25   

Przesłona jest sterowana bezpośrednio z kabla zasilania żarówki świateł drogowych czy potrzebuje jakiegoś innego sygnału? Lampa do R400 ma szybę rozpraszającą z żeberkami czy bez? Polerowałeś ją na gładko?
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
brozo 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: zamość



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 07:08   

w r400 przedni klosz jest gładki wiec nie polerowałem a klapka jest podpięta pod światła drogowe wiec zapalając drogowe świecą od środka h1 i soczewka w pełni odsłonięta i robi sie widno
 
 
Bartek8508 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 139
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 09:30   

No to w R45 będzie problem bo trzeba polerować szybę :mad: Pokaż jeszcze tył lampy na samochodzie.
_________________
Nigdy nie kupię auta na "F"... miałem więc Fiata a teraz mam Peugeota :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów xenon w R623
bert623si Tuning wizualny 1 Pon Mar 10, 2014 17:22
tomii620si
Brak nowych postów Xenon w Rover 25 /MG ZR
duudii Tuning wizualny 84 Sro Lip 08, 2009 14:53
camaro17
Brak nowych postów [All] Żarówki typu Effect Xenon
Kacpro Tuning wizualny 2 Sro Kwi 29, 2015 19:12
MD
Brak nowych postów [R75] klosze do świateł przednich xenon
immortalneverdi Tuning wizualny 2 Wto Sie 09, 2011 23:33
immortalneverdi
Brak nowych postów [R618 1.8Si 97r] pytanie co do światel xenon
sebos18v Tuning wizualny 60 Wto Kwi 13, 2010 23:06
olek997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink