Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] 1. Urwany przewód 2. problem z odpalaniem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] 1. Urwany przewód 2. problem z odpalaniem.
Autor Wiadomość
majek823 



Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 23:23   [R416] 1. Urwany przewód 2. problem z odpalaniem.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam. Z góry przepraszam, że będę się wyrażał niefachowo, ale jeśli chodzi o znajomość samochodów na razie jestem laikiem.

Otóż mój problem polega na tym, że urwał mi się przewód powietrza łączący silnik z nieznanym mi elementem (po godzinach spędzonych we wszelkiego rodzaju wyszukiwarkach doszedłem do wniosku, że to może być filtr węglowy). Załączam fotografie silnika (nie mojego), na której krzyżykiem zaznaczyłem miejsce w którym przewód się zerwał i kółkiem element, który chciałbym poznać.

[/URL]

Przewód ten był dużo wcześniej naderwany lekko, ale niestety zlekceważyłem ten problem.

Teraz zauważyłem, że całkowicie jest urwany gdy samochód mnie zawiódł. otóż w sylwestra gdy zawoziłem siostrę na autobus, bo zgaszeniu silnika w mieście i kilkunastominutowym oczekiwaniu na robiącą zakupy matkę nie mogłem odpalić silnika. Samochód kompletnie nie reagował. przekręcałem kluczyk i cisza. wszystkie kontrolki się świeciły. przy przekręcaniu kluczyka nie migały, a jedynie zapalała się na chwilę lampka ABS. rozpaczliwie próbując znaleźć problem zauważyłem ten kabel. może mieć on jakiś związek? samochód udało mi się odpalić z popychu (od razu załapał).

hmm... co więcej. zauważyłem także ze silnik zasysa z tego przewodu powietrze, a także to że gdy go docisnę samochód zaczyna wolniej pracować. więc zaświeciła mi się lampka w głowie, że pewnie przez to samochód więcej spala. jutro zadzwonię do mechanika, ale chciałbym się wcześniej dowiedzieć na czym stoję, jakie zagrożenia niesie ta usterka i czy ma ona związek z tym odpalaniem silnika? czy raczej zapalanie to wina stacyjki? dziś z ciekawości zapalałem samochód i prawie zawsze zapalał choć był moment, ze znów odpowiadała mi tylko cisza.

jeszcze tysiące pytań kłębi mi się w głowie, ale i tak już tu strasznie namąciłem. mam nadzieję ze ktoś mnie zrozumie.

poza tym jestem strasznie głodny wiedzy, bo na prawdę wstyd mi, że tak mało wiem o moim samochodzie. :oops:

serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi życzliwych osób.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 02, 2012 23:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 00:00   

http://forum.roverki.eu/v...=filtr+opar%F3w
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 00:02   

ten element to filtr oparow paliwa a silnik dostaje lewe powietrze za przepustnica a kiedy dojscie zatykasz to normalnie zaczyna wolniej pracowac (dusi się).
 
 
majek823 



Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 19:27   

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat mojego problemu? czy mogę np z takim urwanym przewodem bez obaw pojechać 15km do mechanika? czy istnieje prawdopodobieństwo, że poważnie uszkodzę przez to samochód?
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Wto Sty 03, 2012 20:38   

mozesz jechac smialo. a rozrusznik Ci chodzi? pompe paliwa slychac? jezeli wezyk pekl w tamtym miejscu to i tak jest to ujscie z filtru wiec nie ma co sie bac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Brak iskry - urwany przewód z cewki
miniex Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sob Lis 12, 2016 16:48
miniex
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
Artu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 38 Czw Maj 02, 2013 09:06
kalosze
Brak nowych postów [R416 1.6 16V] Problem z odpalaniem
wolft1234 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Maj 05, 2010 19:42
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
Majdan Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Pon Lis 25, 2013 21:37
dawidd
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
robert.luczka Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Gru 12, 2012 20:52
Spid



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink