Forum Klubu ROVERki.pl :: Kalendarz 2013 - dyskusje, propozycje, uwagi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarz 2013 - dyskusje, propozycje, uwagi
Autor Wiadomość
Alexi 




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 11, 2012 21:35   

MaReK napisał/a:
Ja osobiście obawiam się, że jeśli będą podane tematy, to większość zostawi sobie robienie zdjęć na lato/wiosnę. Zima odpadnie i będzie mniej zdjęć.


Ja tam nawet lubię zimą coś pstryknąć. Jeśli w ogóle jest śnieg. Bo jeśli nie to jedyna zima to ustawienie sobie datownika w aparacie :D
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 11, 2012 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 23:16   

Hej!

Takie cos mi do głowy przyszło. Zamiast dzielić fotki miesiącami, to zrobić tak jak gdzieś tutaj było wspominane - porami roku. Wybory zdjęć jeśli miałyby być jednak w ankietach, ale podzielone też porami roku - kazdy ma 3 glosy w danym kwartale. 3 najlepsze zdjecia kwartalu do kalendarza (czy tam na rozkladówke jak kto woli ;))
Tematyka dowolna - wtedy naprawdę będzie z czego wybierać. Dzięki podziałowi kwartalnemu nie będize tez akcji, że we wrześniu wszyscy juz dawno o robieniu zdjec do kalendarza zapomnieli a w listopadzie trzeba wybrac. Jesieni w kalendarzu by nie bylo w ogole ;)

Co Wy na to?

Pozdrawiam
 
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 19, 2012 18:45   

Słuchajcie jak by nie było mamy już druga połowę stycznia, a jakiejś potencjalnej tematyki czy zasad choćby ogólnych, nie ma :???: a w moim przekonaniu powinny już dawno być.

Ja to widzę tak:

Zrobić jakąś obszerna listę tematów, nie tylko na konkretne miesiące, ale tak jak na maturze z polskiego, powiedzmy z 50-60 tematów na cały rok, bez podziału na miesiące.
Uważam, że nie wszyscy muszą mieć od razu 100 pomysłów na dobre zdjęcie, są tez tacy którym wystarczy jakaś polna droga, czy kawałek muru, żeby wymyśleć coś fajnego, ale są tez tacy których trzeba trochę ukierunkować.

Ostateczny wybór fotek do kalendarza zostawił bym, tak jak wcześniej była mowa, zarządowi czy jakiejś kompetentnej komisji. Moim zdaniem żadna ankieta nie ma u nas sensu, bo głosujących u nas było po prostu za mało, a jakoś nie chce mi się wieżyc ze teraz to się zmieni. Wystarczyło się zgadać z kilkoma znajomymi z forum i już zwycięstwo gotowe, wydaje mi się ze widać to było choćby po tym ze wygrywały zdjęcia, nie bójmy się powiedzieć co najmniej kiepskie :/ Oczywiście bez obrazy dla autorów, nie każdy jest mistrzem.
Na koniec roku ów komisja ogłasza zwycięzców, i kalendarz idzie do druku. Myślę tez że dobrze było by gdyby jakiś Nadworny Klubowy Grafik zajął się zwycięskimi zdjęciami, mam na myślę obróbkę to znaczy kolory ewentualnie kadry, bo część zdjęć na pewno będzie tego wymagała, dowodem tego jest obecny kalendarz. No chyba że tak miało być, to zwracam honor.

Mam jeszcze jeden pomysł, ktoś wcześniej wspomniał o nagrodach dla zwycięzców, i o braku ewentualnych sponsorów. myślę że fajnie było by zrobić w kalendarzu np. dodatkową stronę, choćby ostatnią gdzie można by wykupić małą reklamę, jest na stronie klubowej opisanych parę firm ściśle związanych z marka Rover, może oni byli by w stanie przeznaczyć parę złotych (50-100) na nagrody dla autorów zwycięskich zdjęć, w zamian za baner na ostatniej stronie kalendarza.

Chcę jeszcze nadmienić że są to moje subiektywne spostrzeżenia, nie oczekuje że ktoś weźmie je w ogóle pod uwagę i wprowadzi w życie. Temat ten powstał w prawdzie właśnie po to żeby wyrazić swoją opinię.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 19, 2012 19:03   

slax napisał/a:
robić jakąś obszerna listę tematów, nie tylko na konkretne miesiące, ale tak jak na maturze z polskiego, powiedzmy z 50-60 tematów na cały rok, bez podziału na miesiące.


to może być problem z liczbą tematów, ograniczyłbym się tylko do pory roku, może akurat ktoś strzeli fajna fotę której nie będzie mozna dopasować do tematyki i kupa będzie. Mniej ograniczeń, wieksze pole do popisu i pomysłowości. Wstępny przesiew zdjęć przez jakięś jury. W przypadku dużego zainteresowania i wybrania większej ilości zdjęć niż potrzeba, zrobić dużą ankietę z wyborem 12 zdjęć, kolejność w kalendarzu ustalona przez osoby zajmujące się kalendarzem.

nie wiem czy jest jakiś sens dzielenia chętnych na sympatyków i klubowiczów, chyba że to nałożone jakoś z góry.
_________________
75 Red Edition
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 19, 2012 20:38   

Dlaczego problem z tematami, zrobić burze mózgów na SB albo w jakimś oddzielnym temacie i w dwa dni będzie tematów multum, zostaje tylko wybrać najlepsze i jazda, Co do podziału na Klubowiczów i Sympatyków to też uważam że nie powinno go być
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 19, 2012 23:19   

wydaje mi sie mnozenie tematow na sile, bezsensowne... moze po prostu wybierzmy dobre zdjecia ? wiem ze to moze byc malo motywujace, ale jak ktos nie ma pomyslu to i tak nic z tego nie bedzie jak mu go narzucimy... co z tego ze komus narzucimy temat jak go nei bedzie umial zrealizowac...

jestem za owiedzmy podzialem roku na 4 czesci i glosowania w tych okresach przez dluzszy czas, zeby wieksza liczba osob mogla oddac glos,bo tak to sie okazywalo ze w glosowaniach bralo po ledwo kilkadziesiat osob... wiem ze nie jest nas tysiace, ale magiczna liczba 100 glosow nie jest IMHO porblemem przy sprawnej pormocji :) pomysl z reklamami uwazam za wart rozpatrzenia :) bylaby nagroda dla autorow wygrywajacych zdjec i moze zarzad dysponowalby ilomas sztukami w celu pormocji, przy organizacji zlotow itp itd...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 14:37   

to jak z tym kalendarzem, bo niektórzy pewnie chcieli by już robić jakieś fotki, a tu nie wiadomo czy można focic co się chce czy nie, a później to i śniegu może nie być
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Sty 21, 2012 17:00   

fotki mozesz robic ZAWSZE, a czy wejda dokalendarza... tego teraz sie nei dowiesz ;) nikt ci nie oieca ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2012 19:15   

ustalono jakieś konkrety co do kalendarza? bo czas ucieka :wink:
_________________
75 Red Edition
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 17, 2012 23:50   

http://forum.roverki.eu/v...6a2906dd#699880

fffffffffristajlo :D podobają mi się nowe reguły ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:25   

Jak tam kalendarz bo termin był do 15 dziś mamy 20 i prezentacji prac nie ma. Nic nie zostało wysłane czy znów zlewka jak w zeszłym roku? :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:49   

o widzisz, jak to zleciało! ;) zakończył się etap, daj nam chwilkę czasu na przygotowanie tegoż w wersji przyswajalnej i strawnej :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 11:04   

Ok spoko ;) Pewnie tyle fotek nadesłali, ze nie można przerobić w tydzień :mrgreen:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 13:15   

Pływak, bez szans ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 20:13   

... a jednak zlewka :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 20:40   

Pływak napisał/a:
... a jednak zlewka
Dokładnie, z resztą większość ważnych spraw jest załatwiana na ostatnią chwilę. Byle szybko, byle było, a spróbuj tylko skrytykować...
Jak tak dalej pójdzie to z kalendarzem będzie tak jak w tej komedii: http://www.youtube.com/watch?v=7CNI-Q7c80w
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 22:47   

a krytykujcie, tylko z argumentami a nie ot tak ;)

Termin minal, ale nie ma zdjec jeszcze, bo byly dosylane. Czesc osob na mailing sie obudzila i nawet po terminie pytala o mozliwosc doslania - takze nie tylko ci co robia cos przy kalendarzu , ale tez ci co wysylaja maja inne rzeczy na glowie niz tylko kalendarz ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 09, 2012 07:21   

A jakie tu argumenty dawać? Prawie miesiąc po terminie dwukrotnie przypominałem i ZLEWKA totalna. Standardowo też żadnej informacji dla szarego użytkownika. Przyszło za mało fotek? Termin został wydłużony? Nie przyszło nic co spełniało wymagania? To dlaczego nie pojawiła się żadna informacja tylko jak zwykle wychodzi się z założenie, ze wszyscy wszystko wiedzą, a na pytanie o ilośc nadesłanych fotek dostałem odpowiedz od walkie "nie chce na razie nic zdradzać" :lol: Jakiś czas temu dostałem maila czy nie zgodził bym się cyknąć fotek tym co mają fajne auto a sami nie potrafią, nawet chciałem zaproponować friq, ze zrobię mu kilka fotek jego ZR'a dlatego też się zainteresowałem tą edycją ale skoro ze strony organizacji jest taka zlewka to tym bardziej z mojej strony będzie. Powodzenia życzę bo z takim podejściem na pewno się przyda :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 09, 2012 09:48   

Plywak, no to wybacz, ze nikt cie pisemnie , listem pocztowym, z pieczecia woskowa nie poprosil :D

Mam wrazenie ze w kazdej dyskusji jestes strona narzekajaca O_o mimo, ze konkurs foto jest otwarty i stara sie zarzad robic tak by przyciagac wieksza ilosc osob do dzialania, to nadal czujesz sie olany...

To prosze napisz tutaj ILE ZDJEC wyslales, ze czujesz sie tu olewany, ile sesji innych aut zrobiles >? DZIEKUJE ;) IMHO koniec OT, bo nie mamy o czym gadac, bo jak kazdy by wykazywal taka postawe, to zdjec byloby ZERO :)

przedostatnie zdanie obrazuje najlepiej twoja postawe, chcialem, ale mi sie nie chce... ZLEWKA :)

Pozdrawiam i moze w 2014 zachce ci sie COS zrobic, a nie tylko sie uzalac i miec roszczenia :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 09, 2012 10:07   

maniaq napisał/a:
Plywak, no to wybacz, ze nikt cie pisemnie , listem pocztowym, z pieczecia woskowa nie poprosil :D

Ale o co mnie ktoś miał prosić? Dostałem maila od Owna i się zgodziłem później temat ucichł. Czy podanie informacji o opóźnieniu i powodach jest aż tak trudne? Wielostronicowe dyskusje potrafisz prowadzić, a napisać jedno zdanie o tym co się dzieje z konkursem to widzę, ze Ci bardzo trudno, a może też podpisałeś cyrograf o tajemnicy tak jak walkie i nic nie możesz zdradzić? :lol: Pytałem ile zdjęć zostało nadesłanych to tajemnica, opóźnienie podobno spowodowane tym, że trzeba wszystko przygotować w wersji przyswajalnej dla użytkowników więc wnioskowac można, ze tyle prac przyszło, ze nie można przerobić :]

Cytat:
Mam wrazenie ze w kazdej dyskusji jestes strona narzekajaca O_o

A ja mam wrażenie, ze w każdej dyskusji grasz adwokata...

Cytat:
mimo, ze konkurs foto jest otwarty i stara sie zarzad robic tak by przyciagac wieksza ilosc osob do dzialania, to nadal czujesz sie olany...

O konkursie można napisać tylko tyle, ze jest bo jest. Ani żadnego banera zachęcającego do wysyłania zdjęc, ani prezentacji prac po miesiącu od zakończenia pierwszej edycji, a co sie z nim dzieje to wie pewnie Tylko kilka osób "zaangażowanych" w konkurs..

Cytat:
To prosze napisz tutaj ILE ZDJEC wyslales, ze czujesz sie tu olewany, ile sesji innych aut zrobiles >? DZIEKUJE ;)

Dlatego pytałem co z konkursem i ile zdjęć zostało nadesłanych żeby ewentualnie móc coś działać zgadać się z kimś z okolicy kto ma R/MG ale jeśli oczywiście nie było żadnego info, że fotek mało i termin nadsyłania został przedłużony to wybacz ja zgadywał nie będę, a sesji to ostatnio kilka zrobiłem niestety nie wiem czy np BMW, VW i Alfa by się załapały do kalendarza Roverkowego ;]

Cytat:
IMHO koniec OT, bo nie mamy o czym gadac, bo jak kazdy by wykazywal taka postawe, to zdjec byloby ZERO :)

Gdyby każdy miał taką postawę jak organizatorzy to nikt by też nic nie wysłał, bo wszyscy odkładali by wysłanie zdjęc na później i tak aż do końca roku :lol:

Cytat:
przedostatnie zdanie obrazuje najlepiej twoja postawe, chcialem, ale mi sie nie chce... ZLEWKA :)

Raczej chciałem ale nie widzę sensu :]

Cytat:
Pozdrawiam i moze w 2014 zachce ci sie COS zrobic, a nie tylko sie uzalac i miec roszczenia :)

Jakie roszczenia? Jak byś choć raz przeczytał wątek w którym bierzesz udział ze zrozumieniem to zauważył bys, ze nie załatwiam tu swoich prywatnych spraw, a po prostu pisze to aby każdy z nas mógł dostać lepszy kalendarz i żebym znów nie pisał "a nie mówiłem" :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink