Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 2.0 CDTi] Rover 75 '04 do oceny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 2.0 CDTi] Rover 75 '04 do oceny
Autor Wiadomość
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 13:51   [R75 2.0 CDTi] Rover 75 '04 do oceny

Pojawilo mi sie pod samym nosem (3km) takie ogloszenie, wiec pomyslalem ze warto wybrac sie obejrzec.
Po rozmowie z handlarzem dowiedzialem sie tylko, ze napewno malowana bylas maska, reszta niby nieruszona.
Auto w swietnym stanie, nic nie kwalifikuje sie do wymiany, oplacone, rejestracja 700zl.
Widac ewidentnie brak zaslepki na przednim zderzaku, co sugeruje ze auto moglo byc z jakiegos powodu holowane.
Cena tez wydaje mi sie dosc niska.

Dajcie znac czy Wy sie czegos dopatrzyliscie:
http://otomoto.pl/rover-7...-C22638056.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 11, 2012 13:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 15:11   

Fajnie by było gdyby było zdjęcie komory silnika.

Wiadomo dlaczego maska była malowana ? Maska była tylko malowana czy też wymieniona od innego R75? A może ma to jakiś związek z brakiem zaślepki w zderzaku...

Ogólnie autko wygląda ładnie, mając 3 km do tego miejsca najpierw pojechałbym oglądnąć a swoje spostrzeżenia napisał na forum.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 16:04   

coś za tanio :) może to anglik? zaślepki brak jak na takie wyposażenie stosunkowo za tanio... coś tam musi być nie tak
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 16:31   

Watpie zeby ktos w Belgii robil przekladke, chociaz kto wie.
Jutro pojade obejrzec i wpytam o wszysko.
Najgorsze ze mamy taki mroz i wszystko w aucie jest sztywne i trzeszczy :/
To nie jest dobra pora na kupowanie auta...
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 16:35   

marcinZG, to ty chyba handlarzy nie znasz, jaka masz pewność że auto jest na 100% z Belgi bo da ci jakieś kwity to jeszcze nic nie znaczy :) handlarz orientuje się w cenach R i jak by historia auta była dobra mógł by spokojnie dać wyższą cenę ja w okazję nie wierzę... szukając przez pół roku R w dobrym stanie... po lifcie
 
 
stazaj88 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Koszęcin



Wysłany: Sob Lut 11, 2012 16:36   

Poduszka pasażera po wystrzale, drzwi przednie lewe nie spasowane z tylnymi u góry
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 11, 2012 18:02   

haszczyc napisał/a:
marcinZG, to ty chyba handlarzy nie znasz, jaka masz pewność że auto jest na 100% z Belgi bo da ci jakieś kwity to jeszcze nic nie znaczy :) handlarz orientuje się w cenach R i jak by historia auta była dobra mógł by spokojnie dać wyższą cenę ja w okazję nie wierzę... szukając przez pół roku R w dobrym stanie... po lifcie

No moglby dac wyzsza cene, tylko wszyscy wiemy, ze Rovery nie sa chodliwe, a watpie zeby handlarz chcial sie wozic ze sprzedaza tego auta pol roku czy dluzej.
Dlatego zazwyczaj sciagaja auta z historia.
Nie napalam sie w ogole, tez zakladam ze cos z tym autem pewnie jest nie tak...
Sam swojego R tez szukalem pol roku i w koncu kupilem od prywatnego uzytkownika ;)
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 833
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:37   

Nigdy, przenigdy nie wierz w to co mówi handlarz, bo zazwyczaj są to kompletne brednie.

Odkształcenie tapicerki nad schowkiem faktycznie sugerowało by dość nieciekawą przeszłość auta.
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 12:28   

moim zdaniem trzeba przyjrzeć sie drzwiom, a w szczególności lewy tylny błotnik. on nie zgrywa z drzwiami. klapa ładnie dolega. ale reszta nie bardzo. handlaż powiedział że maska, bo pewnie lakiernik spierdzielił robotę. jak dla mnie to malowanka, co drugi element.
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 13:41   

Ja nie wiem jak Wy to oceniacie po zdjeciach :)
Oczywiscie sprawdzilbym go na stacji diagnostycznej czujnikiem grugosci lakieru.

Bylem wstepnie obejrzec auto na szybko, wg mnie balcharsko prezentuje sie on super, jest swietnie spasowany, az za ladnie.
Zadnej harmonijki pod wykladzina bagaznika czy pod wykladzina z przodu.
Troche obcierek na zderzakach, zaprawka z przodu na masce.
Silnik niemyty, pracuje ladnie, nie kopci, sprawne webasto. Widac ze delikatnie sie poci, ale w komorze jest tak malo miejsce, ze jest to do lepszego sprawdzenia z latarka na stacji diagnostycznej.
Dzisiaj odpuscilem sobie jazde, bo mialem bardzo malo czasu, a auto jest na letnich oponach i trzeba by sie kawalek przejechac zeby wyjechac na czarna droge i go przycisnac.
W srodku perfekt, wszystko dziala, delikatne slady zuzycia, poducha pasazera delikatnie odstaje, mogla byc wywalona, ale glowy nie dam.
Okazalo sie ze przebieg to nie 170k, tylko 195k, wiec chyba nie byl cofany.
Gosc twierdzi ze wzial go z salonu Audi gdzie ktos go zostawil w rozliczeniu, na razie nie pytalem o papiery wiec jest to do sprawdzenia.
Mysle, ze wybiore sie tam jeszcze raz za kilkanascie dni.

Tak na marginesie okazalo sie ze jego sasiadem jest moj kumpel, ktory kupil od niego przedlifotwe R75 w dieslu pare lat temu ;)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 14:12   

marcinZG napisał/a:
Okazalo sie ze przebieg to nie 170k, tylko 195k, wiec chyba nie byl cofany.
nigdy nie masz pewności do póki nie sprawdzisz tego pod T4
marcinZG napisał/a:
Gosc twierdzi ze wzial go z salonu Audi gdzie ktos go zostawil w rozliczeniu
każda ściema jest dobra, pewnie go holował z tego salonu że brak zaślepki i że poduchy były wystrzelone, a więc jeśli jesteś nim zainteresowany najważniejsze się nie napalać, sprawdź czy są kurtyny łatwo to można sprawdzić, sprawdź czy wiatrak działa na 2 biegach, sprawdź czy nie ma śladów wilgoci pod dywanikiem choć w zimie ciężko to sprawdzić poprosiłeś o nr VIN? pamiętaj że czujnik grubości lakieru nie daje 100% pewności przeszłości auta, dziś jest tyle dostępnych części do R że w łatwością taniej wychodzi kupno nowych drzwi niż szpachlowanie i lakierowanie, sam oglądałem R75 po Lifcie gdzie komplet przednich drzwi były sprzed Liftu.. sprawdź czy przednie lampy nie są z czasem z Anglika, następnym razem zrób więcej zdjęć samochodu np spod maski itp... wyposażenie fajne ale strasznie tani... żeby nie było tak że kupisz i kolejne posty na forum będą proszeniem o pomoc bo coś się zepsuło itp...
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 14:54   

Takie auto we Francji-rocznik,przebieg i wyposazenie ,bez zadnej stluczki to trzeba dac conajmniej 6 do 7 tys euro.Ciekawe skad ci handlarze biora tak tanie auta bo ja sam szukajac R 75 znalazlem oferte za rocznik 2000 przebieg ok 100 tys diesel CDT,czyli ten slabszy to gosc chcial 12 tys euro,troche sie chyba wyglupil z ta cena ale jego problem ze sprzedaza
Patrzac wielokrotnie na ceny aut w Polsce to mysle ze kazdy handlarz to Caritas ,po co jezdzic za granice i szukac auta jak oni w idealnym stanie je przywioza,ocla i sprzedadza taniej jak takie auta kosztuja za granica ,ciekawe to jest
_________________
Stanislaw
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 15:01   

Z tym- strasznie tani- bym nie przesadzał. Wiadomo że to poliftowy, ale rocznik 2000 kosztuje teraz około 16000, a to zaledwie 4 lata różnicy, w przedziale 8-12lat.
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 12, 2012 21:56   

haszczyc napisał/a:
nigdy nie masz pewności do póki nie sprawdzisz tego pod T4

Jasne, dlatego pisze "chyba" :)

haszczyc napisał/a:
jeśli jesteś nim zainteresowany najważniejsze się nie napalać

Nie napalam sie absolutnie, bo mam czym jezdzic i nastawilem sie, ze kupie cos innego, tylko jesli trafi sie fajne auto, blisko domu.
Moj podstawowy dylemat polega na tym czy zmieniac moje R45, ktory ma 177k km na R75 ze 195k km...
Gdyby nie to, ze czeka mnie na wiosne wymiana rozrzadu, pompa wody i kilka uszczelek, oraz akumulator i swiecie, co w dieslu R45 jest dosc kosztowne, w ogole nie myslalbym o zmianie auta.
Nie chcialbym zamieniac tego na R75, w ktorym zachwile bede musial wymieniac dwumase, czy pol zawieszenia.

haszczyc napisał/a:
sprawdź czy nie ma śladów wilgoci pod dywanikiem choć w zimie ciężko to sprawdzić poprosiłeś o nr VIN?

Sprawdzalem pod dywanikami oczywiscie, chociaz tak jak mowisz przy tej temperaturze ciezko spodziewac sie tam wilgoci.
Gosc w srode wyjezdza i wraca dopiero w niedziele, wiec mysle ze wroce tam za tydzien, jak bedzie juz troche cieplej.
VIN sobie spisalem, a jakze.

haszczyc napisał/a:
pamiętaj że czujnik grubości lakieru nie daje 100% pewności przeszłości auta, dziś jest tyle dostępnych części do R że w łatwością taniej wychodzi kupno nowych drzwi niż szpachlowanie i lakierowanie

Pewnie, dlatego wszystkiego nie jest sie w stanie wykryc.
Ogolnie auto jest dosc brudne, wyglada jakby stalo pare miesiecy pod jakimis drzewami, jest zakurzone szczegolnie przy chromowanych listwach, wiec ciezko cokolwiek mowic po odcieniu lakieru.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 13:49   

marcinZG, czekam na telefon :rotfl:
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 14, 2012 00:13   

Jasne, dzieki ;)
Jak sie nie rozmysle, albo auto nie zniknie, to chyba w przyszlym tyg przyatakujemy, bo w tym faceta nie bedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [R75 2.0 CDTi] Dwa Rover-ki do oceny
damianleon Chcę kupić ROVERka 27 Sob Lut 09, 2013 18:36
rowerzysta_117
Brak nowych postów ROVER 45 DO OCENY
wietek30 Chcę kupić ROVERka 0 Czw Wrz 22, 2016 09:43
wietek30
Brak nowych postów ROVER 600 do oceny.
Ariel77 Chcę kupić ROVERka 2 Nie Paź 31, 2010 13:26
zuber84cool
Brak nowych postów Rover 400 do oceny
RRR Chcę kupić ROVERka 9 Pią Kwi 29, 2011 09:19
shilus82



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink