Forum Klubu ROVERki.pl :: [r45 1.4] Piszczący silnik krokowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r45 1.4] Piszczący silnik krokowy
Autor Wiadomość
franc172 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: GreenCity



Wysłany: Nie Lut 19, 2012 18:24   [r45 1.4] Piszczący silnik krokowy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Witam. Problem z silnikiem krokowym polega na tym że po wyłączeniu zapłonu on piszczy i to przez kilka minut, nawet jak nie odpale auta tylko przekręcę kluczyk do 2 pozycji i wrócę nim z powrotem to korkowiec piszczy, ostatni nawet zaczęło w nim coś trzaskać, jak odłączę z niego kostkę to przestaje. Po zatym obroty trzyma równo, nie falują. A i nie jest to taki silniczek jaki jest pokazany w FAQ w temacie czyszczenie krokowca. Pytanko ten typ tak ma czy trzeba coś z Tym zrobić??
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 19, 2012 18:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Andrzej_1272 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 16:39   

To że wydaje jakieś dźwięki z siebie to dobrze,to oznaka że działa.A do tego jeszcze obroty nie falują,to tylko się cieszyć.To znakiem tego że działa poprawnie.POZDRAWIAM.
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:22   

Ogólnie pracy silniczka krokowego prawie nie powinno się słyszeć, ale z drugiej strony jeśli pracuje poprawnie to lepiej go nie ruszać bo można przedobrzyć i zaczną się problemy z obrotami i gaśnięciem silnika. Wybór jednak co zrobić należy do Ciebie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
franc172 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: GreenCity



Wysłany: Pon Lut 20, 2012 22:31   

Dobra dziś znów trochę grzebałem i podczas pracy silnika wyjąłem z tego krokowca kostke i silnik nadal pracował równo, po prze gazowaniu wrócił do wolnych obrotów bez problemu więc nie czaje jak on działa. Wyczytałem na forum ze wolne obroty powinien wskazywć obrotomierz po zgrzaniu na drugiej małej kresce u mnie są minimlnie przed 1000 więc jakby za wysokie, a krokowiec nie piszczy w czasie pracy tylko po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyków dlatego mnie to zaciekawiło.
 
 
 
Andrzej_1272 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 17:41   

franc172 nic nie dolega twojemu silniczkowi krokowemu,praca jego jest różna,zależy od pogody.Jeśli obroty Ci nie wariują to lepiej zostaw go w spokoju.Chyba że chcesz zrobić coś z nim.To proponuje:
1)wymontuj go
2)wyczyść benzyną ekstrakcyjną
3)wysusz
4)wmontuj z powrotem
Na pewno to mu nie zaszkodzi,co do zabawy wtyczką lub kostkami na podłączonym akumulatorze nie polecam.
Jeśli bardziej chcesz iść do przodu,wyczyść jeszcze przepustnice.A wtedy REWELACJA.POZDRAWIAM. :mrgreen:
 
 
franc172 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: GreenCity



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 22:54   

Dzięki bardzo, wyczyściłem dzisiaj jedno i drugie, znaczy przepustnicy nie rozbierałem tylko wypsikałem całą od dolotu powietrza:D a krokowy sprawdziłem tak jak gdzieś na forum pisali żeby go lekko przydławić i zobaczyć czy obroty wzrosną i jest OK. A co do kostek przy włączonym aucie to już raz sie zraziłem jak zdjąłem kostke z czujnika temperatury w trakcie pracy i odpalił sie wentylator na chłodnicy, 3 razy gasiłem auto wyłączał sie po jakiś 2 minutach ale po odpaleniu znowu wentylator chodził dopiero jak zdjąłem klemę na pare minut to sie zrestartował:D
 
 
 
Andrzej_1272 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Lut 22, 2012 19:46   

Co do czyszczenia przepustnicy kolego to żeś się nie popisał,odwaliłeś niezły numer.Jeśli chcesz ją na prawdę wyczyścić to musisz się bardziej przyłożyć.Ale to jak chcesz.POZDRO.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Lut 22, 2012 20:09   

http://forum.roverki.eu/v...krokowy+piszczy
http://forum.roverki.eu/v...krokowy+piszczy

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 19:09 ]
franc172 napisał/a:
ostatni nawet zaczęło w nim coś trzaskać

Tak tez zawsze mialem ,od czasu do czasu sie przestawil (pogrzechotal chwile, nie zawsze) w tym okresie jak piszczy. Jak dla mnie to normalne bo nie tylko moje autko tak robi. Poza tym mam porzadne uzadzenie diagnostyczne (nie jakiegos tam ELM-a z allegro) i nie loguje z tego powodu zadnego kodu usterki silnika ,imobilajzera czy samego krokowca. Pozdr.
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Pią Lut 24, 2012 19:55   

Moim zdaniem - piszczy "utrzymywanie napięcia na listwie wtryskiwaczy" , trwa to około 3 minut nawet po wyjęciu kluczyka. Krokowiec co jakiś czas wykonuje swoją pracę (kilka razy terkocze). Było to opisywane na forum (raczej w dwóch osobnych tematach). Zastanawiające jest tylko to, że po wyjęciu wtyczki przestaje piszczeć - możliwe, że komputer odcina wówczas napięcie na listwę wtryskiwaczy (przerywasz "obwód") i przestaje piszczeć. Jak wyżej koledzy pisali, jest to normalne, oczywiście dla 45tki - dwie cewki bezpośrednio na dwóch świecach.
 
 
franc172 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: GreenCity



Wysłany: Nie Lut 26, 2012 22:41   

Dzieki bardzo za wyjaśnienia:D teraz moge szukać następnych "usterek" w moim ROVER-ku oczywiście po dokładnym rozebraniu i wyczyszczeniu przepustnicy :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400] Silnik krokowy
misiekGL88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Sty 10, 2011 21:35
misiekGL88
Brak nowych postów [R45] Silnik krokowy (czyszczenie)
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Maj 09, 2007 20:40
Brt
Brak nowych postów [R420 si] silnik krokowy
kolin17_71 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Kwi 23, 2014 13:52
Micros
Brak nowych postów [R416] Silnik krokowy
dulis1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Kwi 23, 2009 13:08
salam
Brak nowych postów [Rover 416] silnik krokowy?
Matelusz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Wrz 25, 2016 02:12
Heron



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink