Forum Klubu ROVERki.pl :: Szlakiem ciekawych Dolnośląskich gór :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Szlakiem ciekawych Dolnośląskich gór :)
Autor Wiadomość
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Nie Mar 18, 2012 09:34   Szlakiem ciekawych Dolnośląskich gór :)

Witam
Jako, że w górach to ja kompletnie nie bywam a chciał bym zawitać poszukuje osób które bywają często w górach i mogą coś polecić ciekawego oczywiście niedaleko od Wrocka miejsca. Interesują mnie proste szlaki które można przebyć z 3 letnim brzdącem na karku ;)

W zamian mogę polecić ciekawe mało znane miejsca na mazurach oraz nad morzem :)


PS. Trzeba założyć jakiś dział Podróże z R ^^

Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 18, 2012 09:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domann 




Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 25
Skąd: Ząbki



Wysłany: Nie Mar 18, 2012 20:56   Re: Szlakiem ciekawych Dolnośląskich gór :)

NiceMan napisał/a:
Witam
Jako, że w górach to ja kompletnie nie bywam a chciał bym zawitać poszukuje osób które bywają często w górach i mogą coś polecić ciekawego oczywiście niedaleko od Wrocka miejsca. Interesują mnie proste szlaki które można przebyć z 3 letnim brzdącem na karku ;)


Może Góry Izerskie? Okolice Świeradowa Zdroju - Polana Izerska, Stóg Izerski.
W razie czego rzut beretem do Szklarskiej
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Mar 18, 2012 21:10   

ja polecam Szczeliniec, fajna opcja na jednodniową wycieczkę :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Mar 18, 2012 22:20   

Na wycieczki znajdziesz wiele ciekawych miejsc. Na krótkie wycieczki polecam Góry Sowie - nie są wymagające, więc z dzieckiem bez problemu. Nieco trudniej, ale nadal w miarę płasko i w miarę łatwo - Góry Stołowe - wybierajcie proste szlaki, dasz radę z dzieckiem bez problemu.
Konkretne miejsca, jakie Wam polecam - fort w Srebrnej Górze i okolice - to na 1 dzień. W samym forcie są też atrakcje - jest przewodnik, podczas zwiedzania podaje ciekawe informacje na temat fortu i regionu bogatego w zagadki historii, strzał z historycznego karabinu, są też duchy w lochach ;) Nie napiszę o co chodzi, ale zabawa naprawdę niezła :) Złoty Stok i kopalnia złota - też wycieczka na 1 dzień. Można zwiedzić kopalnię złota, wybrać się na wycieczkę po sztolniach. Trzeba pamiętać, żeby zabrać ciepłe ubrania, bo jest naprawdę zimno, a jednak zwiedzanie zajmuje sporo czasu. Błędne Skały - w zależności od możliwości, można wjechać samochodem na samą górę lub wejść szlakiem - nie jest specjalnie trudny, ciekawa przeprawa. Warto połączyć z np. fortem Karola (jest w okolicach Karłowa - tam gdzie Strzeliniec), zwiedzaniem bazyliki w Wambierzycach. Nie polecam łączyć z wyprawą na Szczeliniec, bo wejść tam z dzieckiem na plecach może nie być męczące - ale to zależy od Twoich możliwości :) Świeradów Zdrój - dobra baza na wycieczki rowerowe po Górach Izerskich - bogatych w szlaki do narciarstwa biegowego, które na wiosnę zmieniają się w ścieżki rowerowe - szerokie, płaskie, utwardzone, w większości bez ekstremalnych podjazdów i zjazdów - polecam, jeżeli interesuje Cię rekreacyjna jazda na rowerze.

Mogę polecić jeszcze kilka ciekawych miejsc, ale te powyżej dobrałem jako w miarę proste, fajne i przyjemne - uwzględniając, że zabierasz dziecko w wieku 3 lat :)
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Mar 18, 2012 23:13   

Na jednodniową wycieczkę zapraszam do Głogowa :) Jeżeli chodzi o historię, to na bogato jest:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zabytki_Głogowa

...a jeżeli byśmy się np. zgadali na dwa auta ( mogę porobić za przewodnika ) , w bliskich okolicach Głogowa jest naprawdę kawał historii do obejrzenia, kościółki, sanktuaria, umocnienia nadodrzańskie, Wzgórza Dalkowskie. Jednodniowa wycieczka byłaby na 100% wypełniona i na bank byłoby co pokazać np. przy następnej okazji ;) :ok:
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 08:09   

Jugol, Trzymajmy się tematu. Przecież NiceMan, wyrażnie napisał, że interesuje go wycieczka w góry - Sudety.
NiceMan, Polecam w Sudetach - Góry Stołowe z wejściem na Szczeliniec, bardzo ładne pasmo stanowią Rudawy Janowickie, okolice Dusznik Zdroju- pasmo Gór Orlickich.
Powiem Ci, że warto się wybrać. Ja już jeżdzę chociaż raz w roku w Sudety. W tym roku po raz XXVIII. Jadę zawsze w ten pierwszy dłuższy weeken majowy / 4-5dni/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 10:00   

Ogólnie mam w planie jak się dobrze ciepło zrobi tez sobie pojeżdzić od czasu do czasu po dolnośląskich górkach :) Może w kwietniu się z kuzynem i młodą na snieżkę wybierzemy :)
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
mcjg 




Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 19, 2012 10:30   

Jak polecali wyżej Szczeliniec lub Błędne Skały na piechotę z Dusznik Zdroju przez Czerną i Kaplicę Czaszek.
A druga to moje rodzinne strony. Szklarska Poręba wyciągiem na Szrenicę i dalej na Łabski Szczyt i nad Śnieżne Kotły (samego zejścia do kotłów nie polecam - trudny szlak i można nogi sobie połamać). Po drodze można pójść do Czech na źródło Łaby. Potem powrót na wyciąg lub zejście do Szklarskiej Poręby przez Halę Szrenicką i wodospad Kamieńczyk. Można jeszcze mając cały dzień iść od Śnieżnych Kotłów do Śnieżki i stamtąd zjechać wyciągiem do Karpacza ale jest dość długa wycieczka.
Wszystkie te szlaki są prawie po prostym tylko zejście ze Szrenicy jest dość strome ale wygodne.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Mar 19, 2012 10:46   

emes napisał/a:
Na krótkie wycieczki polecam Góry Sowie
też polecam, level easy - każdy praktycznie powinien dać sobie radę z wejściem na wielką sowę, a widok z wieży niesamowity :wink: . Choć osobiście polecam bardziej kalenicę mniej znany szczyt także z wieżą i fajnym widokiem ;-) . Choć szlak nawet mi teraz było by może ciężko znaleźć bo od dzieciństwa tam nie byłem. Z Wrocka masz godzinkę drogi więc w każdy weekend bez problemu i bez stresu spokojnie dojedziesz :smile: . Jakbyś potrzebował więcej info to wal śmiało do mnie , mieszkam praktycznie w tych górach :grin: .

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 10:46 ]
mcjg, a idź z ta kaplicą czaszek skatować się idzie - same czaszki, a potem jeszcze pojechałem do muzeum zabawek i sobie uświadomiłem że te dzieci już dawno nie żyją i już nikt nigdy nie będzie bawił się tym zabawkami... parę godzin skatowany potem chodziłem heh
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Mar 19, 2012 18:44   

zetes, ale NiceMan nigdzie nie wspomniał o Sudetach, tylko górach w woj. dolnośląskim. A w moim poście są wymienione Wzgórza Dalkowskie- piękne zresztą :ok:

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 18:44 ]
Dodam jeszcze, że do przebycia z 3 letnim brzdącem na plecach :taa:
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 20, 2012 19:46   

Dzięki za info. Na pewno z większości skorzystamy. Rozglądnę się po necie po waszych propozycjach i pomału będzie się jeździć. Przynajmniej raz w miesiącu jakiś wypadzik trzeba zrobić ;)


PS. Ja chętnie na klubowe wojaże się pisze ;) Tylko nie wiem czy zawsze mi podpasuje. Na razie w pracy luz. Ale zbliżają się terminy oddania śluz u nas i może być praca 12h przez 7 dni w tygodniu :D Od taka praca.


Dzięki za propozycje. I czekam na następne. Oby więcej hehe ;)


Pozdro
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Asfalt o bardzo ciekawych właściwościach
NoPE Offtopic 2 Czw Paź 15, 2015 13:25
michalsky
Brak nowych postów Fajna galeryjka ciekawych propozycji Land Rovera
kumilek23 Offtopic 1 Czw Maj 20, 2010 08:41
staf
Brak nowych postów Coś dla wielbicieli starych fabryk, ruin i ciekawych miejsc.
takich jak ja :)
xROnx Offtopic 38 Czw Lut 12, 2009 16:10
Mayson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink