Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Pęknięta przednia czołowa szyba a praca karoserii
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Pęknięta przednia czołowa szyba a praca karoserii
Autor Wiadomość
Wikinger 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Ostrów Mazowiecka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:38   [R416] Pęknięta przednia czołowa szyba a praca karoserii
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam serdecznie!
Ostatnio pękła mi przednia szyba w moim aucie. Wydaje mi się, że spowodowane jest to pracą karoserii. Pęknięcie wychodzi spod plastikowej osłony silniczka wycieraczek na dole od strony kierowcy i idzie poziomo na wysokości wycieraczek aż do samego końca szyby od strony pasażera. Czy Wam też kiedyś pękła przednia szyba sama z sie? Od jakiegoś czasu trzęsie mi autem w środku na biegu jałowym. Wydaje mi się, że to poduchy silnika, ale mało się na tym znam.Przynajmniej widzą jedną, którą mogę podejrzeć że ma pękniętą gumę. Czy te wibracje mogły spowodować pęknięcie?
O ile tutaj poczytałem to ciężko jest z tymi poduszkami. W żadnych sklepach internetowych tego nie ma. Na allegro same używki. Czy warto taką używkę założyć? Wydaje mi się że to pewnie taki środek doraźny i pewnie za pół roku znów będzie to samo. W końcu jest to element gumowy, używany, który pewnie leżał jeszcze x czasu w jakiejś stodole :/
Zmieniając trochę temat przyszło mi do głowy coś takiego jak tzw. rozpórka kielichów, czy inaczej zwany górny przedni stabilizator zawieszenia. Ponoć to usztywnia przód auta i może zapobiegać m.in. pękaniu przedniej szyby. Czy ma ktoś namiar może na jakąś firmę, która robi to do roverka??? Napisałem ostatnio do jednej firmy "Staffa" , która robi takie gadżety i mają je do chyba wszystkich civiców, ale póki co brak odpowiedzi. Jakoś mi się wydawało na fotkach, że w civicu silnik tak nie odstaje i chyba w moim roverku filtr oparów paliwa, przepustnica i ta obudowa nad listwą wtryskiwaczy by przeszkadzały.

Ps. Koszt wymiany szyby nie przeraża - nowa z wymianą tu gdzie teraz mieszkam - Poznań - to 430 zł. Tylko boję się, że może się to powtórzyć, wiec wolałbym się jakoś zabezpieczyć.
Ostatnio zmieniony przez Wikinger Sro Kwi 04, 2012 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
micheaszu 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 46
Skąd: Stargard Szczeciński

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 08:59   

Mi pękła od strony pasażera, gdy najechałem prawym kołem na leżacego dzika przy prędkości około 40-50 km/h. Co ciekawe mój roverek musiał mieć już wczesniej jakąś kolizję właśnie w prawy bok bądź w prawy róg z przodu. Podrzeźbiłem trochę słupek prawy bo szyba miała za mało miejsca na 'pracę' i póki co jest wszystko ok, a jeżdżę już 8 miesięcy. Po prostu jak zdejmiesz nakładki z szyby (te dookoła) to będziesz widział jak szyba leży, sprawdź czy nigdzie nie dotyka szkłem karoserii i czy wszędzie trzyma się na kleju.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:10   

Była jz na forum dyskusjana ten temat ZTCP, odkręc plastikow podszybie i zobacz czy w miejscu gdzie szyba jest klejona do budy nie ma rdzy? ZTCP to kolega Camaro17, zakładał ropórkę w r400, miedzy innymi zpowodu pękniętej szyby, i po jakimś czasie szyba znów pękła, po zwaleniu podszybia okazało się że ruda się tam zadomowiła. takich przyadków było wiecej.

pozdrawiam

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2012 10:10 ]
Szybe sukaj od Civika VI genracji bedzie pasować,bote samochody są prawie takie same
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:58   

Tak pęknięcia szyby w R400 to na 90% wina rdzy na podszybiu. Zazwyczaj idzie od strony pasażera, ale to nie reguła. Rdzy należy szukać przy słupku pod gumowymi zakończeniami podszybia wchodzącymi pod błotnik (można je odgiąć) i poświecić latarką.
 
 
Wikinger 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Ostrów Mazowiecka

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 20:44   

Ok. To dzięki za radę. Wstępnie jestem na jutro umówiony na tą wymianę to będe wiedział na co zwrócić uwagę.
Póki co mam sporo wydatków i tak z tym autem związanych więc za Waszą radą oszczędze sobie teraz tą rozpórkę. Ale jak by to kogoś interesowało to firma "Staffa" ma taką w swojej ofercie. Póki co po świętach czeka mnie prawdopodobnie znów (po 1,5 roku) wymiana uszczelki pod głowicą, bo mam drobne, aczkolwiek coraz obfitsze wycieki oleju spod głowicy od strony paska rozrządu. Przy okazji na sam rozrząd też już chyba czas.
Szyba w civicu rzeczywiście jest identyczna, w sumie to takie bliźniaki przecież. Chociaż dzięki temu sporo części jest tańszych wykluczając silnik i jego osprzęt.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 09:58   

I szyba w Civicu tak samo pada od rdzy.
Co do wycieku oleju to jesteś pewien ze to uszczelka pod głowicą?
Moze ciekną Ci simeringi przy wałkach rorządu albo cieknie na rozpołowieniu głowicy w płaszczyźnie wałków rozrządu.

To typowa wada tych silników i tam nie ma żadnej uszczelki - trzeba użyć jakiegoś uszczelniacza. A najczęściej wycieka właśnie w okolicach rozrządu i zalewa alternator.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:14   

Wikinger napisał/a:
Wstępnie jestem na jutro umówiony na tą wymianę to będe wiedział na co zwrócić uwagę.

jeśli będzie rdza to lepiej powiedź żeby ci zrobili te podszybie bo sami się raczej nie domyślą tylko wkleją szybę i nara jak u mnie
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 13:27   

U mnie w zakładzie zalali cały zardzewiały fragment klejem do szyb (powinien zadziałać jak zabezpieczenie)... ale jak długo to wytrzyma nie wiem. Powiedzieli że drugi raz już w tym miejscu nie strzeli, ale i tak wolałbym sam to zrobić...
Natomiast z drugiej strony sprawdzałem i mam chyba czysto (zdejmowałem całe podszybie).

Ale tylko zobaczyli pęknięcie to od razu powiedzieli że rdza i że "R400/Civic tak ma" :???:
U mnie dodatkowo przyczyniły sie padnięte amortyzatory które bez problemu przechodziły coroczny test(!).
 
 
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:26   

Tak się podciągnę pod ten wątek z pytaniem.. ile można jeździć bez tej maskownicy wzdłuż boku szyby czołowej? Nie wygląda to niestety estetycznie ale nie mogę znaleźć tego elementu, a szrotów mam mało w okolicy. Już tak rok jeżdżę i nie wiem czy brak tej maskownicy jakoś wpływa na szybę, której klejona krawędź jest teraz wystawiona na różne warunki pogodowe
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:29   

O ile wiem to tylko element estetyczny.
 
 
Wikinger 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Ostrów Mazowiecka

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 21:05   

Panowie - spodziewałem się najgorszego a tu ani grama rdzy. Widoczne lepiej zabezpieczony rocznik '97 mi się trafił, lub po prostu jak to według starej zasady niemiec dbał :wink: . Chłopaki stwierdzili że to od kamyka pękło, ale ja tam żadnego śladu nie widziałem.

Co do wycieków to już po świętach się okaże.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Pęknięta szyba. Naprawa czy wymiana?
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Wto Sie 07, 2012 07:27
MARQS
Brak nowych postów [R416] Paruje przednia szyba???
bulet4 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Lip 22, 2008 15:46
JohnnyB
Brak nowych postów [R416 Si '97] - maskownica szyba przednia słupek
radek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Paź 15, 2010 15:31
keczu
Brak nowych postów [Rover400]Szyba czołowa
s00wa Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Lip 29, 2015 22:47
iktorn73
Brak nowych postów [R420D]Szyba czołowa
man7 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Czw Lip 07, 2011 19:24
des



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink