Forum Klubu ROVERki.pl :: Stłuczka z mojej winy,sprawa z ubezpieczeniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczka z mojej winy,sprawa z ubezpieczeniem
Autor Wiadomość
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 14:53   Stłuczka z mojej winy,sprawa z ubezpieczeniem

Witam,temat troszkę może źle napisany ale przedstawię mój problem.
Pracuję jako kierowca i śmigam dostawczym Ducato.W zeszłym tygodniu miało miejsce opisywane zdarzenie,ruszyliśmy ze świateł po przejechaniu może z 200 300metrów zacząłem grzebać w radiu nie zauważając że auto przede mną zatrzymało się by skręcić w lewo i gdy zauważyłem już miałem je przed maską i buuum.No ewidentna moja wina to wiem.Obyło się bez policji i poszkodowany i ja odjechaliśmy o własnych siłach po wcześniejszym spisaniu oświadczenia.Auto było firmowe więc wszystko idzie z ubezpieczenia OC dla poszkodowanego AC na nasze szkody.Ale dzisiaj dostałem pismo z PZU w skrócie "Otrzymaliśmy zgłoszenie szkody i z informacji od osoby poszkodowanej wynika że ponosi Pan cywilną odpowiedzialność za spowodowanie tej szkody".Do tego przysłali mi jakieś formularze gdzie mam poopisywać jak to było co zostało uszkodzone itd i że jeśli nie dostarczę tej dokumentacji to będą mogli uznać że ponoszę odpowiedzialność cywilną za powstanie szkody.
Dodam że nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim bo nigdy nie miałem takich przygód,więc nie wiem czy jest to normalne czy coś nie tak?

I drugie pytanie po paru dniach jechałem tą drogą gdzie się to wydarzyło i zauważyłem że tam gdzie poszkodowany chciał skręcać jest linia ciągła i zakaz skrętu w lewo,pewnie to nic nie zmienia bo uderzyłem w tył i mogłem zachować ostrożność ale czy to jakoś wpłynąć może na odszkodowanie które poszkodowany otrzyma?
Bardzo proszę o odpowiedź i wytłumaczenie moich wątpliwości .
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 14:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 16:02   

szymon1986, no tak to mniej więcej wygląda, ja bym się na tą linię nie patrzył, auto firmowe, zniżki też, a bieganiny mniej jak nie będziesz się wymigiwał :smile: jakby były problemy jakieś dalsze to pisz :smile:
 
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 18:02   

ok dzięki za radę,ale odpisywać im jak to wyglądało pomijając to o tej linii bo wspomnieli że jak nie odpowiem w ciągu 7 dni to zostanę uznany że ponoszę cywilną odpowiedzialność za powstałe szkody... mam nadzieje że ja z tej racji żadnych problemów miał nie będę?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 18:19   

Hm... Może zeskanuj to pismo, zamaż dane i wrzuć tutaj albo zadzwoń do nich i wyjaśnij, bo odpowiadanie na "streszczenie" pisma napisanego przez jakiegoś pseudoprawnika PZU to też trochę wróżenie z fusów i nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Jak dla mnie, to podpisując oświadczenie już stwierdziłeś, że ponosisz odpowiedzialność cywilną, bo to Ty spowodowałeś szkodę i oni teraz kombinują, żebyś się jednak nie przyznał (a raczej odwołał przyznanie), bo Twoje przyznanie, to ich wypłata.

Bo, wg mojego rozumienia, jeśli Ty zostajesz uznany za winnego szkody, to PZU musi na mocy OC przejąć tą odpowiedzialność i zapłacić za Ciebie, a pisząc do Ciebie to pismo PZU tylko daje Ci szansę odwołania oświadczenia i OCALENIA ICH kilku-kilkudzięciu tysięcy. ;)

A piszą to specjalnie tak, żeby Cię nastraszyć, żebyś odwołał i uratował ich kasę. ;)

Tak ja to rozumiem z tego co piszesz, ale to zależy co tam DOKŁADNIE zostało napisane - nie bierz moich wypocin za opinię prawną!!!
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 17:07   

To jest po to aby porównać zeznania Twoje i poszkodowanego. Oby dwoje dostajecie takie pismo ponieważ nie macie notatki policyjnej.
Zniżki traci zarówno firma jak i TY !
Czyli szkoda leci na wszystkie osoby powiązane z samochodem a mianowicie:
-kierowce,
-właściciela
-współwłaściciela
-użytkownika
Nie powiem Ci ile zniżek tracisz (każda firma ma swój sposób taryfikacji), jednak do UFG zostaje wysłana informacja iż posiadasz jedną spowodowaną szkodę.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 17:54   

machi12 napisał/a:
Zniżki traci zarówno firma jak i TY !
Czyli szkoda leci na wszystkie osoby powiązane z samochodem a mianowicie:
-kierowce,
-właściciela
-współwłaściciela
-użytkownika

A o której firmie piszesz?

I na jakiej podstawie ubezpieczyciel może podnieść składkę/obciąć zniżki kierowcy, skoro ubezpieczenie w Polsce jest na auto, a nie na kierowcę?

Bo jak dotąd, to było tak, że tylko właściciel tracił prawo do zniżki po szkodzie.

Wiem, bo w pewnym momencie, po konsultacji z agentką obsługującą Wartę i PZU, po dwóch drobnych szkodach, ale zarejestrowanych z OC, nawet zmienialiśmy "współwłasności" z ojcem i ciotką, tak, żeby się zgadzało i na wszystkie auta było jednak po 60%. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 00:06   

Kiedyś kiedy nie korzystano z baz UFG nie było to rejestrowane. Teraz jest.
Jestem pracownikiem Warty i to zawsze ludzie się dziwią że byli kierowcami.
Wiesz jak jest w polsce, polak znajdzie dziure to łatają, wszyscy na dziadków jeździli. Masz racje OC jest na auto, ale rekalkulujesz na podstawie szkód właścicieli i użytkowników.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 06:54   

machi12, dzięki za informację, tego nie wiedziałem. :)
Tylko kurczę, to jak karanie 2 razy za to samo.
Jeśli jechałem ojca samochodem to po tyłku dostaje i on i ja.
To "trochę" więcej niż łatanie dziur - raczej sposób na wyciągnięcie jeszcze więcej $$$ od kierowców. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 23:41   

no niestety, często się zdarza że ktoś nie miał polis a ma szkodę... z tego względu że albo był kierowcą na firmowym aucie, albo pożyczał od rodziców. Dlatego teraz trzeba uważać jak się podaje w ubezpieczalni która sprawdza w bazie UFG liczbę szkód.
Np w Warcie obowiązek mamy tylko przy promocji 4 lata weryfikację UFG. A reszta na życzenie klienta.
Ale najważniejsze jest oświadczenie, w którym pytanie brzmi:
"liczba szkód w OC przez ostatnie 36 miesięcy jako kierowca/użytkownik/właściciel"
Chociaż czasem szkoda nie pokazuje się u użytkownika z polisy. A więc rejestrują na kierowcę i właściciela (jeśli nie byli użytkownikami)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 00:04   

No w sumie, to z użytkownikami to jeszcze większa heca - może ich być i pięćdziesięciu... ;)
Ech... I wszędzie pod górkę.
"Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch... za moją kasę" ;)
Cytat ze "Strachy na Lachy" i Grabarza, jeśli dobrze pamiętam. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 21:26   

Panowie dzięki za odpowiedzi,mam problemy z netem więc dopiero teraz odpowiadam....gadałem z szefem i też mi powiedział że to jest raz że do porównania a dwa że do tego gdybym miał jakieś ale...moja wina więc nie odpowiedziałem a był zapis że jeśli w ciągu 7 dni nie odpowiem to uznają że to moja wina.
Za to strasznie mnie zmartwiła ta informacja że tracę zniżki :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] stłuczka nie z mojej winy - co mam robić
malagula Prawo i ubezpieczenia 27 Wto Sty 26, 2010 18:12
Mayson
Brak nowych postów Stłuczka nie z mojej winy, a brak przeglądu.
Piter91 Prawo i ubezpieczenia 3 Pią Kwi 13, 2012 08:56
chudson
Brak nowych postów Stłuczka z mojej winy.Inny kierujący pod wpływem alkoholu.
barney79 Prawo i ubezpieczenia 23 Sro Lis 14, 2012 15:01
chudson
Brak nowych postów Słuczka z mojej winy
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 1 Pią Kwi 06, 2012 17:51
maciej
Brak nowych postów [OC] Sprawa z ubezpieczeniem
marek78 Prawo i ubezpieczenia 12 Wto Gru 23, 2008 22:32
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink