Forum Klubu ROVERki.pl :: Sprowadzenie MG ZS i związana z tym akcyza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Sprowadzenie MG ZS i związana z tym akcyza
Autor Wiadomość
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 14:30   Sprowadzenie MG ZS i związana z tym akcyza

Witam,
jestem nowy na forum a mam poważny dylemat. Chciałbym sprowadzić MG ZS z 2001r. z silnikiem 2.5 V6. Można znaleźć niedrogie egzemplarze, ale pojawia się problem akcyzy. Silnik ponad 2L więc akcyza 16%. Chciałbym przeliczyć sobie ile ta przyjemność w UC mnie wyniesie, ale nigdzie nie mogę znaleźć wartości rynkowej tego pojazdu! Na stronie AXA Direct jest MG ZS ale roczniki 02-04 ( wnioskuje, że dotyczy to wersji po lifcie ) i jego wartość rynkowa wynosi 27 000 zł. (czyli akcyza 4200 zł - połowa wartości sprowadzonego samochodu o.O ) Dzwoniłem do UC, aby uzyskać taką informację, ale oczywiście nie mogą takowej udzielić. Czy orientuje się ktoś ile wynosi wartość tego MG ZS 2001 (sprzed liftu)? Albo gdzie mogę dostać info, aby przeliczyć czy okazja na rynku rzeczywiście będzie okazją po doliczeniu akcyzy?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 14, 2012 14:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 17:46   

Mam złą dla Ciebie informację, akcyza nie 16%, ale wg art. 105. ustawy:
-18,6 % podstawy opodatkowania - dla samochodów osobowych o pojemności silnika powyżej 2.000 centymetrów sześciennych;
-3,1 % podstawy opodatkowania - dla pozostałych samochodów osobowych.

Cenę "urzędową" biorą z "http://eurotax.pl/P/index.php". Nie wiem jakim prawem coś takiego funkcjonuje :/
Jeżeli wartość Twojego pojazdu różni (jest mniejsza) się o 30% to biorą z "automatu" tą urzędową. Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii - niech poprawi mnie osoba bardziej wtajemniczona.
Powodzenia.
 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 18:02   

Najlepiej w takiej sytuacji wziąć sobie rzeczoznawcę zapłacić za jego usługę 300zł, a i tak się zwróci przy akcyzie. W urzędzie będą musieli wziąć cenę taka na jaką wyceni rzeczoznawca i na 1000% będzie ona mniejsza niż ta która byłaby podana przez urzędnika w celnym.
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 18:42   

mike-l napisał/a:
Cenę "urzędową" biorą z "http://eurotax.pl/P/index.php".

Nie maja marki MG oraz wszystkich modeli R
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 19:51   

Rozmawiałem ze znajomym który sprowadza auta od kilkunastu lat i powiedział, że w małopolsce UC honoruje ekspertyzę rzeczoznawcy, ale nie jest to ich obowiązkiem i prawdopodobnie na dolnym śląsku oraz wielkopolsce może być z tym problem. I tak ci przywalą z urzędu. Nie było by to straszne gdybym wiedział jak one stoją; /
 
 
chmielu 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 116
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 20:56   

ja jak rejestrowalem swojego to za bardzo zanizylem wartosc auta na umowie, no i poszla wycena z eurotaxu. cła bylo co prawda niewiele wiecej do zaplacenia i nie bylo sensu, aby odkrecac papiery, aby odzyskac 70zl. mowil mi facet w urzedzie, ze jesli mam watpliwosci co do wyceny to moge powolac rzeczoznawce, i z opinia rzeczoznawcy uznaja mi nizsza wartosc auta bez problemu. mowa o UC we wroclawiu.
 
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:33   

Pawkaz napisał/a:
mike-l napisał/a:
Cenę "urzędową" biorą z "http://eurotax.pl/P/index.php".

Nie maja marki MG oraz wszystkich modeli R


za darmo to wszystkich informacji się nie udostępnia :P
za odpowiednią opłatą, dostaniesz bardzo dużo informacji np. wartość pojazdu konkretnej serii, wyposażenia, przebiegu w konkretnych latach. Jakiś czas temu widziałem taką "próbkę" danych - ciekawa lektura. Ale podstawą była jedna rzecz: średnia cena, a jak wiemy na średnią składa się wiele czynników.
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:35   

Zawsze biorą wartość z eurotaxu w urzędzie skarbowym , na umowie można pisać wszystko , nie pamiętam dokładnie ale moich opłat było za samochód sprowadzony około 2500 zł.
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 22:23   

mzas napisał/a:
Zawsze biorą wartość z eurotaxu w urzędzie skarbowym , na umowie można pisać wszystko , nie pamiętam dokładnie ale moich opłat było za samochód sprowadzony około 2500 zł.

Super! Dziękuje za informację. Znaczy że sama akcyza na pewno nie przekroczy 1500zł. Spróbuje pokombinować z jakimiś uszkodzeniami, faktycznie 300 zł na rzeczoznawcę i zawsze to jeszcze kilka stów do przodu. W środę będę wiedział czy warto. Jak zakupię to na pewno pochwalę się na forum: )
Pozdrawiam!
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 23:12   

Tylko uważaj na umowy bo ja napisałem że samochód jest porysowany z uszkodzeniami lakieru czy cos podobnego i miałem problem potem przy rejestracji. Kazali mi napisać oświadczenie że z pojazdu nie wystają żadne ostre nieregularne elementy które mogłyby zagrażać innym użytkownikom drogi :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 07:55   

mzas napisał/a:
Tylko uważaj na umowy bo ja napisałem że samochód jest porysowany z uszkodzeniami lakieru czy cos podobnego i miałem problem potem przy rejestracji. Kazali mi napisać oświadczenie że z pojazdu nie wystają żadne ostre nieregularne elementy które mogłyby zagrażać innym użytkownikom drogi :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hehe.. takie jaja tylko w Polsce; )
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 10:18   

mzas napisał/a:
Kazali mi napisać oświadczenie że z pojazdu nie wystają żadne ostre nieregularne elementy które mogłyby zagrażać innym użytkownikom drogi

Jeśli przeszło przegląd znaczy wszystko było ok więc wydział komunikacji ma gó@#o do tego.

dawidsass, jak sprowadzałem auto to korzystałem z agencji która wypełniała za mnie wszystkie celne papiery. Trafiłem na fajną babkę która sama zaniżyła mi wartość. Nie wpisała mi jakiegoś wyposażenia i zrobiła mi dwóch właścicieli co też obniża wartość.
(auto faktycznie miało 1 właściciela, ale kupował je na swoją firmę, po roku przepisał na siebie prywatnie)Pytałem ją czy nie będzie z tym kiedyś problemu.Powiedziała mi że w polsce są takie luki w prawie że wszystko można wykorzystać, Dopisała jeszcze jakieś uszkodzenia i akcyza poleciała w dół
 
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 11:00   

Kolejna świetna informacja. Tamten miał 3 właścicieli, ale w jednej rodzinie.Też to wykorzystam.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Maj 15, 2012 16:24   

Cytat:
Tamten miał 3 właścicieli, ale w jednej rodzinie.

Oni byli kolejnymi właścicielami czy jednocześnie jako współwłasność?
Jeśli opcja pierwsza to to jak najbardziej, w drugim to nie wiem czy przejdzie.
U mnie było w briefie tak 1 wlaściciel: Firma franz milier
2 właściciel: franz miler.

Musisz tez pamiętać że to nie będą jakieś kolosalne różnice w kwocie za akcyzę.
Ja zyskałem trochę ponad 50 pln od wartości 5tyś euro przy akcyzie 3.1%
 
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 21:46   

Cytat:
że to nie będą jakieś kolosalne różnice w kwocie za akcyzę.

nawet nie biorę takiej opcji pod uwagę.. Chyba że wartość rynkowa pojazdu jest mniejsza niż 8 tys. zł.. Jeżeli w katalogu będą mieli 16-18 tys. to zrobię wszystko, żeby tym złodziejom zapłacić max 1000 zł; )
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 11:12   

dawidsass napisał/a:
żeby tym złodziejom zapłacić max 1000 zł; )


a Ty jak sie okreslisz jezeli okradasz swoje panstwo >? i na jakiej podtsawie wyliczyles sobie ten max 1000 pln >? Troche mnie to zadziwia, bo wykorzystywanie obowiazujacych przepisow stalo sie norma i kazdy korzysta z ulg , odpisow itp itd, ale pisanie jak tu oszukac, to juz przesada IMHO.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dawidsass 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 26

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 13:44   

Cytat:
Ty jak sie okreslisz jezeli okradasz swoje panstwo >?

Skąd ta interpretacja? WYKORZYSTAM WSZELKIE DOSTĘPNE ŚRODKI PRAWNE (LEGALNE) ABY ZAPŁACIĆ ZŁODZIEJOM JAK NAJMNIEJ.
Niczego nie liczyłem.. Widzisz gdzieś jakieś działania arytmetyczne?
1000 ponieważ kolega wyżej stwierdził, że sprowadzenie kosztowało go około 2500zł. Szacując to za koszty akcyzy może wyszło z 1500. Powołam rzeczoznawcę i nie zapłacę im więcej niż samochód rzeczywiście jest wart. Rozjaśniło Panu umysł choć troszeczkę?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 14:32   

Rzeczoznawca załatwi sprawę ;) tak rejestrowaliśmy naszą 75 2,5l V6 (ten sam motor co w zs) i ubyło sporo kasy dzięki takiemu zagraniu ;) przesada, zeby za 10 letnie auto placic ok 4k oplat a za 3 letnie mondeo 2.0tdci polowe tego...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Maj 16, 2012 15:49   

w UC nie maja wszystkich MG. Miałem problem z opłaceniem ZR'a to Pan przyjął wartość rynkową Rovera 25.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Dubler2 




Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 5

MG ZR

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 17:31   

dawidsass napisał/a:
Cytat:
że to nie będą jakieś kolosalne różnice w kwocie za akcyzę.

nawet nie biorę takiej opcji pod uwagę.. Chyba że wartość rynkowa pojazdu jest mniejsza niż 8 tys. zł.. Jeżeli w katalogu będą mieli 16-18 tys. to zrobię wszystko, żeby tym złodziejom zapłacić max 1000 zł; )


Jesli wartosc katalogowa bedzie 16-18, to napewno nie zaplacisz mniej niz 1000 a nawet mniej niz 1500zl. Mozesz obnizyc wartosc o 40% zato ze samochod sprowadzony, niezarejestrowany. I nato tez musisz miec jakas podkladke. Najlepiej zbic te 40% przebiegiem. Podajesz ze ma 350 tys i nie powinni robic problemu.
Jesli chcesz wiecej niz 40% to rzeczoznawca, ktorym tez moze obnizyc do 50%. Wiec 10% za zabawe z rzeczoznawca nieoplacalne. Jesli rzeczoznawca obnizy wartosc ponad 50% to moge przekazac sprawe do pewnym organow ze sprowadziles odpad. Zgodnie z prawem samochod uszkodzony ponad 50% to juz odpad i za sprowadzenie takiego czegos kary dwukrotnie wieksze niz wartosc pojazdu.
Dlatego najprosciej sprawdzic wartosc w eutoaxie, odjac od tego 40%. Taka kwtoe wpisac i duzy przebieg bez straty 300zl na rzeczoznawce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink