Forum Klubu ROVERki.pl :: Ubezpieczenie OC - wypłata za nowe części - WYROK SN !!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC - wypłata za nowe części - WYROK SN !!
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 19:17   Ubezpieczenie OC - wypłata za nowe części - WYROK SN !!

http://wyborcza.biz/finan...el_zaplaci.html

Zobaczymy, jak z egzekucją tego wyroku w praktyce będzie...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 19:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 22:13   

W praktyce TU podniosą składki i za te oryginalne części zapłacą i tak kierowcy ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 09:32   

Czy zakaz doliczania amortyzacji dotyczy również opon ? I czy w przypadku uszkodzenia jednej opony ubezpieczyciel nie powinien oddać za dwie ? Bo przecież musimy wymienić dwie a ideą OC jest to aby poszkodowany nie poniósł żadnych wydatków z powodu kolizji.

Zdziwiło mnie jak ostatnio przy naprawie motoru usłyszałem ,że towarzystwa naliczają aż 70% na opony.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 22:06   

Nowe oryginalne czy nowe zamienniki?
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 22:11   

ORGINALNE to ORGINALNE ;)

Choć jest to troche dziwne bo ludzie walczą z jednej strony aby pozwalano im montować zamienniki bez utraty gwarancji ( tłumacząc ,że są jednakowej jakości tylko tańsze )
( głośno było swojego czasu o tym i wywalczono ,ze zamienniki bez utraty gwarancji można montować )
Z drugiej strony walczy się aby ubezpieczalnie oddawały kase za orginalne częsci a przecież wywalczyliśmy sobie ,że zamienniki są równie dobrze i bezpieczne ;)

Ciekawe czy jak mialem zamiennik to i tak oddadzą za orginał ?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 12:15   

chudson napisał/a:
Choć jest to troche dziwne bo ludzie walczą z jednej strony aby pozwalano im montować zamienniki bez utraty gwarancji ( tłumacząc ,że są jednakowej jakości tylko tańsze )
( głośno było swojego czasu o tym i wywalczono ,ze zamienniki bez utraty gwarancji można montować )
Z drugiej strony walczy się aby ubezpieczalnie oddawały kase za orginalne częsci a przecież wywalczyliśmy sobie ,że zamienniki są równie dobrze i bezpieczne

Masz mieć płacone za oryginały bo nie jest sprawa ubezpieczalni oceniać sposób naprawy auta, TU ma go przywrócić do stanu z przed zdarzenia i samochód ma być tak samo funkcjonalny i sprawny jak nowy a to gwarantują tylko oryginalne części. Oni ci dają kasę a ty z ta kasa zrobisz co zechcesz, nie musisz przecież naprawiać auta. I ty możesz sobie na własne ryzyko włożyć zamiennik ale jak spowodujesz kolizję z powodu zamiennika to TU może po zlikwidowaniu szkody od ciebie dochodzić zadośćuczynienia a ty możesz dochodzić swoich praw od producenta zamiennika.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 13:55   

sknerko, ale to ciągle wynika z KC, i zgadzam się, że tak powinno być, bo wcześniej miałeś w aucie oryginał, a nie zamiennik, ale ubezpieczyciele swoje (bo tu niechcący z pomocą przyszła im UE robiąc "dobrze" właścicielom, tak, jak napisał chudson), więc w wakacje będzie kolejny wyrok:
http://wyborcza.biz/finan...nia__Mogly.html
Wcześniej, bo już w wakacje, Sąd Najwyższy ogłosi kolejny wyrok. Rzecznik ubezpieczonych zwrócił się do niego z pytaniem, czy ubezpieczyciele mogą zmuszać poszkodowanych do naprawy samochodów z użyciem tańszych zamienników oryginalnych części. Jeżeli Sąd uzna argumenty rzecznika, ubezpieczyciele będą musieli płacić kierowcom za oryginały. Ubezpieczyciele nie zgadzają się z wyliczeniami rzecznika. - Nie wiem na czym opiera swoje wyliczenia rzecznik - mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, reprezentującej firmy tej branży. Za przykład podaje wyrok nakazujący zwrot kosztów samochodu zastępczego. Jego zdaniem nic on nie zmienił. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu PIU szacowała, że wyrok będzie kosztował towarzystwa 1 mld zł rocznie.

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2012 13:55 ]
Cytat:
Ciekawe czy jak mialem zamiennik to i tak oddadzą za orginał ?

Nie, bo obowiązek jest "doprowadzenia do stanu sprzed zdarzenia". :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:53   

maciej napisał/a:
Nie, bo obowiązek jest "doprowadzenia do stanu sprzed zdarzenia".

Muszą udowodnić, że miał zamiennik i nikt się w to nie bawi tylko płaci za oryginał (mówimy o OC)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 09:34   

Cytat:
Muszą udowodnić, że miał zamiennik i nikt się w to nie bawi tylko płaci za oryginał (mówimy o OC)

Oczywiście.
Ja pisałem jak to powinno być "co do zasady", ale też nie byłbym takim optymistą - likwidatorzy z ramienia ubezpieczyciela akurat takie rzeczy widzą - mi kiedyś potrącili 500 zł, bo gość zauważył, że zderzak i błotnik był już naprawiany i lakierowany.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 12:55   

Oni chyba na prowizjach lecą od zrobienia w ch... poszkodowanego dlatego tak dociekliwie opisują i zaniżają koszta :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 13:46   

maciej napisał/a:
mi kiedyś potrącili 500 zł, bo gość zauważył, że zderzak i błotnik był już naprawiany i lakierowany.
To zostałes oszukany. Jak mi łupneli w R200 to trzasnął w błotnik który był szpachlowany i oczywiście nie policzyli go odwołałem się i w odpowiedzi uznali nowy błotnik oryginalny plus malowanie. Rozmawiałem z kumplem co sie zajmuje tymi sprawami i on mi powiedział ze musza z a szpachlowany płacic jak za nowy bo to nie jest kasa za część tylko kasa za doprowadzenie do stanu sprzed zdarzenia i tylko wymiana to gwarantuje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 17:20   

Tak, tylko dla tych 500 zł nie chciało mi się dyskutować, bo przy szkodzie z AC uznali pełną kwotę ubezpieczenia sprzed 10 miesięcy, a nie kombinowali z "aktualną wartością rynkową", która była sporo niższa, więc te 500 zł odpuściłem sobie. ;)

Bo zapomniałem dodać - to była szkoda całkowita z AC (moje pierwsze 623) i wypłacili 24500 z 25000 na które auto było ubezpieczone, a wg "mądrej książki" w dniu zdarzenia, to już chyba nawet 23000 nie było warte - chodziło mi tylko o to, że likwidatorzy doszukują się takich rzeczy i prawdopodobnie, jeśli zauważą, że to był zamiennik, to też policzą za zamiennik i to będzie zgodne z tym wyrokiem i z Kodeksem Cywilnym.

"Wrak" Warta przejęła, a potem jeździł nim Tata Markzo, i stąd jego miłość do marki, a ja z ubezpieczenia kupiłem 827 od ArturaT, i jeszcze zostało, także nie najgorzej wyszło, choć bardzo żałuję tamtego 623 - w sumie do tej pory. ;)

Ale "co do zasady" - jeśli błotnik byłby zamiennikiem, to "doprowadzenie do stanu sprzed zdarzenia" to też może być wymiana na zamiennik + lakierowanie i montaż - stan ma być "nie gorszy", więc może być lepszy - czyli wymiana na oryginał też wchodzi w grę, ale to już będzie tylko decyzja likwidatora, jako przedstawiciela TU. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 14:19   

maciej, Przez te kilka lat i ileś tam dyskusji z Tobą chyba pierwszy raz się zgadzamy :mrgreen: no jest jakiś postęp wreszcie, bo zwykle nie miałem na Ciebie siły :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Ubezpieczenie OC] Kolizja drogowa, wyrok sądowy
Homi Prawo i ubezpieczenia 1 Pią Lut 11, 2011 15:59
magneto
Brak nowych postów Nowe rejestracje, stare ubezpieczenie
podobno wazne OC
marcin8c Prawo i ubezpieczenia 3 Czw Lut 26, 2009 23:20
SeevS
Brak nowych postów [OC] Wypłata odszkodowania dla współwłaścicieli.
ndd89 Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Maj 22, 2010 10:03
ndd89
Brak nowych postów [R45]Kolizja i wypłata odszkodowania
seed Prawo i ubezpieczenia 7 Czw Cze 02, 2011 19:39
seed
Brak nowych postów Problemy z wypłatą odszkodowania przez ubezpieczyciela.
rovero Prawo i ubezpieczenia 12 Sro Kwi 16, 2008 22:48
rovero



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink