Forum Klubu ROVERki.pl :: Zatrzymane prawo jazdy za.....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zatrzymane prawo jazdy za.....
Autor Wiadomość
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Maj 16, 2012 08:16   

maciej napisał/a:
Można ich posadzić do więzienia, ale to też raczej nie pomoże, bo jak wyjdą, to zrobią to samo.

taaa najpierw muszą trafić do tego więzienia, a z tym u nas cięzko bo nie ma miejsca w pudle :]
maciej napisał/a:
To chyba tylko rękę obciąć jak to kiedyś w Skandynawii za kradzież robili

jakiejkolwiek by kary ustawodawca nie przewidział za dane wykroczenie to i tak to nic nie da jeżeli będzie to martwy przepis,
podstawa to nieuchronność kary
maciej napisał/a:
Mandaty w tej chwili, to nawet dla kogoś zarabiającego średnią krajową są bolesne, ale do przełknięcia, ale punktów chyba każdy się boi, bo odebranie, to 2-3 miesiące bez prawa jazdy.

nooo u mnie jest odwrotnie :) mam w :dupa: punkty za to boli mnie bardzo kara pieniężna (choć jest do przełknięcia)
maciej napisał/a:
Ja uważam, że powinno się podnieść mandaty tak 3-krotnie, to naprawdę ludzie zaczęli by mieć wyobraźnię.

ostatnio nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że x5 :D wtedy każdy by sie zastanowił kilka razy co robi na drodze
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 16, 2012 08:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 08:35   

Czyli teoretycznie po zatrzymaniu tego prawka na terenie innych państw mogę poruszać się z tym kwitkiem który otrzymałem?? Dodam że prawka jeszcze nie odzyskałem, dostałem tylko pismo że sprawa ma się wyjaśnić do 13 czerwca więc ciągle czekam.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 11:08   

chudson napisał/a:
Konfiskata trudna bo nie zawsze auto jest na kierującego. Albo współwłaścicielem żona i czemu ją karać za piractwo męża.

Dlatego napisałem, że w takich przypadkach zatrzymanie auta w depozycie - jak raz żona, czy kolega nie pojeździ przez 3 miesiące, to już się zastanowi, czy da mężowi kluczyki, a kolega, to więcej takiemu "koledze" nie pożyczy. ;)
W końcu to właściciel rozporządza samochodem.

Skoro jest przepis, że trzeba podawać dane kierującego w danym momencie Policji, to znaczy, że właściciel powinien wiedzieć, czy taka osoba ma prawko, czy nie, a jeśli wie, że nie ma, to tak naprawdę jest w świetle prawa współwinnym, bo nie zapobiegła, a wręcz pomogła w popełnieniu wykroczenia/przestępstwa wiedząc, że do niego dojdzie.

Bo przecież nie pożycza się kluczyków, żeby ktoś posiedział w aucie na parkingu.
chudson napisał/a:
Mandaty od pensji trudne bo połowa przedsiębiorców w super furach wykazuje straty co roku aby uniknąć podatków więc trzeba by im dopłacać

No właśnie - to jest w Polsce trudne do przeprowadzenia.
chudson napisał/a:
Powinny być kary jak przy braku OC ( choć i te zmalały jeśli dobrze się orientuje ) to może ludzie by sie bardziej bali utraty tego dokumentu.

Ale te kary za brak OC i tak są spore (powyżej 14 dni bez OC 3000 zł za każdy rok) i pewnie by pomogły.
Cytat:
jakiejkolwiek by kary ustawodawca nie przewidział za dane wykroczenie to i tak to nic nie da jeżeli będzie to martwy przepis,
podstawa to nieuchronność kary

Tak, to jest najważniejsze. A u nas z tym kiepsko... :(
Ciufa napisał/a:

nooo u mnie jest odwrotnie :) mam w :dupa: punkty za to boli mnie bardzo kara pieniężna (choć jest do przełknięcia)

Pytanie ile jeździsz i do czego jest Ci prawko potrzebne.
Jak do pracy albo mieszkasz poza rozsądnym zasięgiem komunikacji publicznej, to punkty bolą bardziej. ;)
PawelSki99 napisał/a:
Czyli teoretycznie po zatrzymaniu tego prawka na terenie innych państw mogę poruszać się z tym kwitkiem który otrzymałem?? Dodam że prawka jeszcze nie odzyskałem, dostałem tylko pismo że sprawa ma się wyjaśnić do 13 czerwca więc ciągle czekam.

Pytanie co jest na tym papierku napisane.
Jeśli to zakaz tylko na terenie Holandii, to pewnie tak, ale jeśli to zakaz ogólny, to obawiam się, że jest honorowany na terenie całej Unii.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 14:04   

maciej napisał/a:

No i kolejny absurd - kasowanie punktów za pieniądze, bo przecież o to chodzi w tych kursach "doszkalających", czy jak to się tam nazywa. :(


Od 1 stycznie 2013r wchodzą w życie nowe przepisy i nie będzie już kursów zmniejszających liczbę punktów o 6 sztuk ;) Po uzbieraniu 24 pkt zostajemy przez policje wysłani na kurs redukujący liczbę punktów z tym, że taka opcja będzie mozliwa tylko raz na 5 lat przy nastepnym uzbieraniu kompletu punktów czeka nas ponowny egzamin. Czyli troche w tej materii się poprawi bo nie będzie tak jak teraz, ze teoretycznie mamy 24pkt ale praktycznie 30pkt.

Ciufa napisał/a:

taaa najpierw muszą trafić do tego więzienia, a z tym u nas cięzko bo nie ma miejsca w pudle :]

Nie ma miejsca bo pozamykali pijanych rowerzystów ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów Prawo jazdy B1
Gość Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Mar 18, 2024 12:39
birkl
Brak nowych postów [Inne] prawo jazdy
zgubione/skradzione
witgut Prawo i ubezpieczenia 4 Czw Paź 08, 2009 21:59
zetes
Brak nowych postów przeterminowane prawo jazdy
tolik Prawo i ubezpieczenia 37 Pią Lut 01, 2013 19:04
tolik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink