Forum Klubu ROVERki.pl :: Duża liczba R??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Duża liczba R??
Autor Wiadomość
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 21:02   Duża liczba R??

Witam
Może to moje złudzenie oraz kolegów z pracy. Ale zwróciłem uwagę z chłopakami z tyrki, że jakoś więcej R kręci się po naszych drogach. Przed zakupem R nie widywałem za dużo tych aut. A powiem szczerze kompletnie nie znałem marki... A autami jakoś interesowałem się od Gimnazjum. Masa branżówek. czytanie różnych for na temat aut silników i wiele wiele innych rzeczy. Ale marka Rover nie przemknęła mi przez oko. A teraz na spacerek idę z synkiem a on O tata patrz Rover. Jadę autem patrzymy Rover jedzie. Gdzie się nie oglądnę to Rover.
Czy nasza marka przestaje być egzotyczna?
Czekam na wasze opinie :) Szczególnie starych użytkowników którzy długo użytkują swoje rumaki :)



Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 21:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 21:09   

NiceMan, Trochę to jest tez złudzenie bo jak ty tym śmigasz to umiesz to lepiej odróżnić w ruchu :wink: Ale w PL teraz raz bardzo dużo R i MG jest bo zostało tyle naściągane wiec sie musi to w koncu przemieszczać. Nawet tutaj po Strzyżowie widzę co pamiętam jak kupiłem swojego 220 to była tylko 620 co gość ma jeszcze na czarnych tablicach i różowa 214 :wink: Teraz to już dużo 75 na blachach z naszego miejsca widzę :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 21:15   

Nawet teraz sąsiad kupił R45 bo widział moją bryczkę i mu się spodobała :D No i jego kolega z pracy też ma R i zaryzykował i kupił Rovera.
A na osiedlu stoją dwie 25 :) I widuje niemal codziennie 75 koło Hali Targowej Tęcza nr rej GD.. Pozdrawiam GO :P


Pozdro
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:37   

w moich okolicach też jakoś podejrzanie ich dużo. w samym Pruszkowie widuję cyklicznie 2 srebrne 200, czerwoną i granatową 25, kilka zielonych 75 i granatową i zieloną 400 ;) 600 rzadziej, ale też czasami przemknie. w Nadarzynie ostatnio przylukałem srebrną 200 na naszych blachach ;) Coś tam się w narodzie dzieje ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:53   

Przecież to bardzo proste...

Ceny marki która nie istnieje nie mogą być wygórowane.
Jeżeli R200 można kupić w skórze z elektrycznymi szybami, lusterkami, szyberdachem, klimą i kilkoma jeszcze rzeczami za max 5000-6000 pln to wiadomo że ludzie to kupować będą. Jeżeli 75 z pełnym wypasem można kupić za 22000-25000 a czasem i mniej to wiadomo że jest świetna alternatywa dla nowych passatów, toyot, opli itp.
Sam jak kupiłem dwusete prawie 4 lata temu to może w mnie jedna jeszcze była, a teraz jest ich co najmniej 8-10... nie mówiąc już o innych R.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
tomura83 



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 46
Skąd: Krynica- Zdrój



Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 01:21   

Przyłącze się do dyskusji :P

U mnie w Krynicy gdy na poczatku 2004 roku kupilismy Roverka (kanciaka) to jeździły z tego co przyobserwowalem dwie 600-setki na starych blachach i jednego R800
Okrąglaków w ogóle nie było widać a co dopiero R75 :)

Po dwoch latach widywalem takiego samego kanciaka tylko ze w zielonym kolorze (i tak jak nasz odpukac jezdzi az do dzisiejszego dnia, tylko tamten jest w dieslu a nasz benz)
Teraz na ulicach pelno Roverow 200 okraglakow, zielone, niebieskie, wisniowe, oraz streetwise sie trafi czasem :)

czterysetek tez kilka i kilka R75

Zgadzam się z kolegą Kzrr że te auta są bardzo dobrze wyposażone jak na tamte czasy i konkurencje, oraz mocne silniki np Golf III 1.4 60KM wtedy mielismy takiego brać a trafił się Roverek 1.4 103KM, dodajmy ze o tej marce nic nie wiedzielismy wiec zakup praktycznie w ciemno ;)
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 09:00   

Macie rację, że Rover to świetny wybór patrząc przez pryzmat cena
= wyposażenie

Moje spostrzeżenia:

Co do 200, jest tania, popularna, dalej trzyma linię i ma większego kopa od śmietników golfów... Często jezdzą nimi młodzi ludzie, albo starsze Panie :razz:

400 widzę mniej, są bardziej rodzinne i raczej przegrywają z bardziej popularnymi markami... czasami widzę kanciaki w rękach kierowców 50+, a szkoda bo fajny klasyk

600 widzę dużo, kupują go ludzie, którzy wierzą, ze mają Hondę i traktują go jak niezawodny, trwały samochód

75 kilka jest, jak to mi kiedyś powiedzieli, to taki mini Jaguar :grin: Wybierają ludzie, którzy chcą się wyróżnić, a mają już dosyc po tym, jak dali się naciąć na niemieckie badziewie..

Osobiście to nie mam problemu z wyróżnianiem się z tłumu w 800 :mrgreen:
W Gdańsku znalazłem jak na razie tylko 2

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 09:13   

Vigoslaw napisał/a:
Co do 200, jest tania, popularna, dalej trzyma linię i ma większego kopa od śmietników golfów... Często jezdzą nimi młodzi ludzie, albo starsze Panie


I dlatego jak pewnie za niedługi czas R200,25 zastąpi Golfa III, IV....
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 09:37   

kzrr napisał/a:
I dlatego jak pewnie za niedługi czas R200,25 zastąpi Golfa III, IV....

zaczną je kraść a Rover stanie się ludoVWozem, mam nadzieję że to nigdy nie nastąpi :wink:
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 09:50   

szoso napisał/a:
zaczną je kraść a Rover stanie się ludoVWozem, mam nadzieję że to nigdy nie nastąpi


Pomału juz zaczyna się tak dziać.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
leszczu 




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:34   

U mnie też sporo Roverków/Mg się pojawia na mieście. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:40   

To tak jak z chińszczyzną, jest tania to ludzie kupują, nie ukrywam że nie było mnie stać po rozbiciu na np następne volvo więc wybór padł na R.
 
 
 
tomura83 



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 46
Skąd: Krynica- Zdrój



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 03:41   

leszczu napisał/a:
U mnie też sporo Roverków/Mg się pojawia na mieście. :grin:


U nas MG jak na lekarstwo, jeden MG ZR niebieski jeździ i kiedyś żółty ale od dłuższego czasu go nie widać...

MGF srebrne z czerwonym dachem z Nowego- Sącza często odwiedza moje rejony :P może klubowicz ? :)
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 07:45   

u mnie ani jednego MG, nawet w okolicy :wink:
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 11:23   

szoso napisał/a:
u mnie ani jednego MG, nawet w okolicy :wink:
u mnie dziadek jeden nawet MG ZR czerwonym jeździ - ostatnio moją nawet zaczepił jak ze mną przez telefon gadała i pytał czy mamy europejskie lampy lol, biedaczek ma angielskie i nie może nigdzie euroejczyków kupić :grin:
 
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 20:10   

W mojej wiosce jest troche roverów, a w sąsiednim bytomiu to na każdym rogu jakiś stoi.A najwięcej to r200 jest. Myślę że uwarunkowane jest o tym że był tu kiedyś salon Rover/MG.Dzisiaj jest tam aso seat'a ale reklama rover/MG nadal wisi na słupie :smile: No i komputer diagnostyczny do roverów ciągle mają w posiadaniu, ale nie potrafią pomóc bo jedyny pracownik co umiał go obsługiwać zwolnił się
 
 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 21:39   

Do póki nie kupiliśmy Rover'ka, to o tej marce wiedziałem jedynie to, że w ogóle jest taka :shock: , że jest to angielska myśl techniczna, która może być droga w utrzymaniu, a samochody jako takie, najczęściej widziałem w TV :roll:
Dopiero po zakupie zaczęliśmy zwracać uwagę na samochody tej marki. I wtedy okazało się, że jednak po Polsce jeździ trochę Rover'ków, których przed tym nie widzieliśmy :???:
_________________
rover forever
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 23:11   

bo jak chce sie jezdzic R egzotykiem, to jeszcze trzeba sobie odpowiedni model kupic

Vigoslaw napisał/a:
W Gdańsku znalazłem jak na razie tylko 2


no u mnie tez jest 2 chyba ze liczyc jeszcze Senn'a to 3
a Puławy troche mniejsze od Gdańska :wink:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 08:04   

Ja o marce R dowiedzialem sie w 2008 roku jak bylem posiadaczem Civica V.Mialem podejrzenia o HGF i wtedy na jakims forum ( byc moze tym ) przeczytalem informacje o trudnosciach z uszczelka wystepujaca w Roverkach.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 21:35   

Gdyby nie moje napalenie na merca w124, to zapewne jeździłbym dziś Peugotem, ale poszliśmy z tatą zobaczyć merca a francuz już poszedł :razz: Było to na giełdzie.
A trochę później w komisie natknęliśmy się na opla vectrę i roverka właśnie. Opel powycierany i ogólnie ble, a Roverek zielony, błyszczący z elektryką i wogóle :wink:
Wtedy w moich okolicach było ich jak na lekarsteo, a teraz w samym Busku są 2 75ki, pare 200, kilka 400 i chyba z 2 800ki :mrgreen:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Liczba wyprodukowanych Roverow i MG
Pawkaz Offtopic 2 Sob Sty 15, 2011 12:27
Pawkaz
Brak nowych postów Zdolnego z dużą dawką wrodzonego talentu szukam
Speedup Offtopic 0 Sob Maj 29, 2010 10:18
Speedup



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink