Forum Klubu ROVERki.pl :: Kultura jazdy w Polsce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura jazdy w Polsce
Autor Wiadomość
qrpkk 



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 28



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:09   Kultura jazdy w Polsce

ddd
Ostatnio zmieniony przez qrpkk Nie Mar 27, 2016 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Gacor 




Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 156
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:33   

-Notoryczne zajomowanie lewego lub środkowego pasu i jazda z prędkością około 70-80 km np na DTŚ czy A4
-Jazda na przeciwmgłowych zamiast mijania(bo przecież prawie jak do jazdy dziennej są)
-W nocy światła do jazdy dziennej razem z mijania
-Parkowanie tak żeby inny się martwił jak wysiąść lub wsiąść do auta
-Przyspieszanie delikfenta jak go wyprzedzamy <wrrr>
-Wyprzedzanie na trzeciego
-Wjeżdżanie na skrzyżowanie jak ewidentnie widać że będzie czerwone i zablokuje się to skrzyżowanie
-Chiński ksenon świecący prosto w oczy kierowcy auta mijanego
-Jazda na Długich

Oj długo by można było pisać o tym.
Mimo to wiem że pewnie jakieś moje zachowania na drodze mogą wkurr...zać innych.
_________________
Pozdrawiam ;)
Jacek
 
 
 
redcloud 



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 17:01   

dodałbym jeszcze:
- jazda na zderzaku,
- parkowanie na dwóch miejscach postojowych,
- przy wjeździe w osiedle otwieramy szybki i niech wszyscy słyszą jaki mam subwoofer

qrpkk, dlaczego takie rondo się nazywa turbinowe?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 17:10   

A czemu ma służyć ta lista ?
I ile razy jedno z tych wyskoków z listy przytrafiło się nam ;D ?

W tym linku http://www.teksty.jeja.pl/181,typy-kierowcow.html masz spisane to czego szukasz ;D
qrpkk, Skoryguj trochę tekst, bo raz piszesz w jednej osobie, za chwile w tym samym zdaniu w drugiej :) Popracuj trochę nad tym postem, nad interpunkcją, akapitami :)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
redcloud 



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:06   

Myślę, że lista służy tylko i wyłącznie drobnej rozrywce w upalny duszny dzień - jest dla przyjemności.

MaReK, po przecinku nie zaczynamy zdania od wielkiej litery, tak samo jak i zdanie kończymy kropką, jeżeli chcesz zacząć nowe.

Popracuj trochę nad tym postem, nad interpunkcją, akapitami.

:-P
 
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:08   

Co do parkowania jeszcze to dodał bym.

Zastawie a co mi tam zaraz będę.
Środek ulicy włączę awaryjne czyli "zaraz wracam"


Co do jazdy lewym pasem. W grudniu ubiegłego roku jechaliśmy A4 z Krapkowic (Opolskie) do Wrocławia Tir wyprzedzał Tira UWAGA ok 30km... Kolegę targałem, żeby zajechał drogę !@!$#... i już miałem go lać. Tak mi nerwy poszły, że bym zabił gościa....


Pozdrawiam
_________________
Niecierpliwy. To moja Wada ^^
 
 
 
redcloud 



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:16   

pewnie tylko po to żeby jechać TIRolotem 3km/h szybciej.

Może jest tu ktoś kto jeździ zawodowo TIRami - powiedzcie po jaką cholerę wyprzedzacie się nawzajem skoro i tak przelotowa prędkość macie taką samą +/- 3km/h?
 
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:26   

redcloud, zawodowym kierowcą nie jestem ale na moje oko po to że jeśli jadą w grupie to co jakiś czas ktoś inny grupę prowadzi :)
 
 
pelson91 




Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:28   

Cytat:
na moje oko po to że jeśli jadą w grupie to co jakiś czas ktoś inny grupę prowadzi :)

To nie mógłby pojazd wyprzedzany zwolnić np do 90km/h na parę sekund i dać się wyprzedzić? tylko muszą się tak ścigać dwoma pasami?

Co do tematu, to bardzo wkurza mnie sytuacja:

"jest korek. i co z tego. wyładowuję swoją frustrację trąbiąc klaksonem."
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:32   

Dzisiaj jadąc do gliwic drogą 88 nie mogłem wyprzedzić auta które jechało środkiem drogi,czasem zygzakiem - jak się okazało pani pisała smsa i nie mogła utrzymać auta na jednym pasie
 
 
 
Mundekk 




Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 241
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:36   

Właśnie najbardziej denerwujący są idioci którzy nie potrafią używać telefonu w czasie jazdy a, jednak to robią. Zapala sie zielone światło i koleś potrzebuje 5 sec żeby wrzucić bieg a potem jedzie 30km/h i nie używa kierunkowskazów bo nie umie ich obsłużyć jedną ręką. Za rozmawianie przez telefon połączone z utrudnianiem ruchu powinno być przynajmniej 15 punktów i z 800zł mandatu
Ostatnio zmieniony przez Mundekk Pon Kwi 30, 2012 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:39   

dzisiaj na trasie do Olsztyna w moja kobietę najechał przy prędkości około 100km/h facet suvem okazało się że był pod wpływem alkoholu i chciał uciec ale inni kierowcy którzy się zatrzymali pomogli go złapać i przekazać Policji niestety w Passacie B5FL cały tył skasowany ....
Ostatnio zmieniony przez haszczyc Pon Kwi 30, 2012 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qrpkk 



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 28



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:40   

redcloud napisał/a:
dodałbym jeszcze:
- jazda na zderzaku,
- parkowanie na dwóch miejscach postojowych,
- przy wjeździe w osiedle otwieramy szybki i niech wszyscy słyszą jaki mam subwoofer

qrpkk, dlaczego takie rondo się nazywa turbinowe?



Byc moze od gory rondo w czasie duzego ruchu wyglada jak taka turbinka :D



Wlasnie na takim rondzie rozbilem swojego roverka bo pewna pani postanowila nie poczekac na swoja kolej. Nastepnego dnia facet na hama postanowil wjechac i uderzyl w auto przede mna w bok.
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 21:01   

Cytat:
Właśnie najbardziej denerwujący są idioci którzy nie potrafią używać telefonu w czasie jazdy a jednak to robią. Zapala sie zielone światło i koleś potrzebuje 5 sec żeby wrzucić bieg a potem jedzie 30km/h i nie używa kierunkowskazów bo nie umie ich obsłużyć jedną ręką. Za rozmawianie przez telefon połączone z utrudnianiem ruchu powinno być przynajmniej 15 punktów i z 800zł mandatu
Najważniejsze, że ci co potrafią obsłużyć ten telefon, to jakoś sobie radzą, oby takich więcej, wprowadźmy to do egzaminu na prawko ;)
 
 
Gacor 




Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 156
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 21:16   

haszczyc Ale twoja kobieta mam nadzieje wyszła z tego bez szwanku?
_________________
Pozdrawiam ;)
Jacek
 
 
 
haszczyc 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 21:18   

została na obserwacji do Środy w szpitalu porobią jej wszystkie badania
 
 
Gacor 




Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 156
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 23:04   

No to oby nic jej nie było ;) Zdrówka jej Życz ;)
_________________
Pozdrawiam ;)
Jacek
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 00:30   

redcloud napisał/a:
MaReK, po przecinku nie zaczynamy zdania od wielkiej litery

Oczywiście, że tak ;)
Chwilę piszemy także, a nie chwile. Bo chodziło mi o tę chwilę, a nie kilka chwil ;D

redcloud napisał/a:
tak samo jak i zdanie kończymy kropką, jeżeli chcesz zacząć nowe.

Tak. Pewnie gdyby nie emotikon postawiłbym tam kropkę, albo wykrzynik ;)
Ale to głupio wygląda. :) Sam widzisz ;P

redcloud napisał/a:
Popracuj trochę nad tym postem, nad interpunkcją, akapitami.

Mimo wszystko, mój post daje się przeczytać ze zrozumieniem :)
A kolegi, pisany był w pośpiechu... pogubił trochę liter, znaków itp. itd.
Jeśli to ma być na przyszłość, nawet jako forma rozrywki, niech będzie dobrze zrobione :)
Natomiast Ty pierwszego posta po moim dopracowałeś do perfekcji po to, żeby w następnym
redcloud napisał/a:
skoro i tak przelotowa prędkość macie taką samą

nie zastosować polskiego znaku, który zmienia brzmienie zdania :P
I tak się możemy łapać po wątkach ;P

Cytat:
Zastawie a co mi tam zaraz będę.
Środek ulicy włączę awaryjne czyli "zaraz wracam"

Czyli to co nagminnie jest robione u ruskich ;D

NiceMan napisał/a:
Kolegę targałem, żeby zajechał drogę !@!$#... i już miałem go lać. Tak mi nerwy poszły, że bym zabił gościa....

Wykropkowałeś przekleństwo, ale jego pierwszy człon i tak pozostał słowem wulgarnym ;P

Tirowca chciałeś lać?
Lepiej uważać... chyba, że ukrainiec albo jakiś litwin. Polscy kierowcy lubią się jednoczyć i z pomocą radia CB zwołać małą ustawkę, w której mógłbyś nie podołać :) Z drugiej strony, to też domena kierowców u nas :) Nerwowi strasznie, wymierzaliby sami sprawiedliwość - najlepiej przy użyciu kija, albo jakiejś lagi. A już na pewno mnóstwo jest nauczycieli :) Jedziesz lewym pasem 50 km/h? Czekaj, ja Cię wyprzedzę, shamuję do 20km/h, zrozumiesz ;D

redcloud napisał/a:
Może jest tu ktoś kto jeździ zawodowo TIRami - powiedzcie po jaką cholerę wyprzedzacie się nawzajem skoro i tak przelotowa prędkość macie taką samą +/- 3km/h?

Ja się pytałem kiedyś na CB takiego delikwenta :)
Odpowiedź była taka, że on jest napędzony i nie chce hamować, a potem znowu się rozpędzać. Woli zmieni pas, swoim tempem go wyprzedzić i jechać dalej. Czyli jak mniemam tłumaczą to ekonomią... ale czego ;D ?

pelson91 napisał/a:
To nie mógłby pojazd wyprzedzany zwolnić np do 90km/h na parę sekund i dać się wyprzedzić? tylko muszą się tak ścigać dwoma pasami?

Hm... No to poniekąd jest zawarte w moim powyższym akapicie ;D
Z drugiej strony, jeśli nie widzę bezpośredniego zagrożenia swojego lub jakiegoś pacana co mnie wyprzedza, to nie zamierzam zwalniać... Skoro porwał się na wyprzedzanie, niech jedzie. Czemu ja mam zwalniać, potem przyspieszać i wracać do swojego tempa? To czasami może być tak samo niebezpieczne jak przyspieszanie będąc wyprzedzanym ;)

pelson91 napisał/a:
"jest korek. i co z tego. wyładowuję swoją frustrację trąbiąc klaksonem."

U nas? Hmm. Jak jeżdżę nie spotkałem się z takimi praktykami ;) Ot tak sobie potrąbić bo jest zator ;D

Ronda turbinowe, to jedne z fajniejszych rond i dość łatwych w pokonywaniu. Trzeba poznać zasadę jego działania w praktyce i się do niej stosować. Co raz więcej się takich pojawia i chwała im za to.

Co do idiotów ruszających z opóźnieniem ze świateł... wcale nie muszą mieć telefonu. Tacy są. Nie spieszą się. Lajtowo wszystko ;) Co do kierowców nadużywających telefonu podczas jazdy... kto z nas tego nie robi? Podejrzewam, że każdy ;P

haszczyc napisał/a:
dzisiaj na trasie do Olsztyna w moja kobietę najechał przy prędkości około 100km/h facet suvem

Ona była w ruchu czy stała? Dość duża prędkość. Chwała Bogu, że nie leciał Litwin/Ukrainiec Tirem. Oni też tak potrafią. Ostatnio nawet pod Warszawą jeden posłał do Bozi dwie dusze. Po czym zwiał z miejsca zdarzenia. Też był pijany i został złapany 15 min. później.

haszczyc napisał/a:
została na obserwacji do Środy w szpitalu porobią jej wszystkie badania

Niech się kuruje do Zlotu ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:36   

akurat jestem po podrozach autem i najbardziej rzucajacym sie w oczy dla mnie lamaniem zasad i kultury jest nagminne poruszanie sie lewym pasem oraz wyprzedzanie w miejscach zakazanych.

W Niemczech, Holandii , bo tam jezdzilem ostatnio, lamia lekko zakazy predkosci +10-20 km/h. ale jak jest zakaz wyprzedzania badz linia ciagla to zwyczajnie NIKT nie wyprzedza. Parkowanie tez jest bardzo skru[pulatnie przestrzegane, co do miejsca i czasu - oplaty. Widzialem w obu krajach auta odholowywane.

w PL w ostatnim tygodniu widzialem kilka aut jadacych przez podwojna ciagla, na tzreciego, a raz pan z ML-a wyjechal mi z za tira na zakrecie na czolowe O_o

Sam swiety nie jestem, ale podwojnych staram sie nie przekraczac, nie wyprzedzac w miejscach gdzie znaki nie pozwalaja, bo uwazam, ze w ostatnich latach poprawilo sie oznaczenie drog. To ze jadac np, od plonska na Sierpc mamy co chwila wsie i mase wysepek... to ogranicza predkosc , ale moze tez i fantazje co niektorych kierowcow.

Co do parkowania, Zouza, opowiadala ze ostatnio w W-wie pan zaparkowal auto na wysepce przy wjezdzie przy dworcu centralnym tak, ze autobusy nie mogly wjechac = gigantyczny korek w alejach i calym centrum + brak komunikacji, bo autobusy utknely.

Pan przyszedl z dzieckiem po zakupach chyba - mandat 200 czy 250 pln...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:51   

maniaq napisał/a:
Co do parkowania, Zouza, opowiadala ze ostatnio w W-wie pan zaparkowal auto na wysepce przy wjezdzie przy dworcu centralnym tak, ze autobusy nie mogly wjechac = gigantyczny korek w alejach i calym centrum + brak komunikacji, bo autobusy utknely.

Pan przyszedl z dzieckiem po zakupach chyba - mandat 200 czy 250 pln...

Sytuacja byla opisane na Tvn Warszawa.Byly tam zamieszczone komentarze, ze Pani prowadzila autobus i spokojnie by sie zmiescila dlugim przegubowcem.Zdjecia widzialem, ale ciezko mi ocenic czy autobus by sie zmiescil.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Prawo Jazdy - Driving Licence jak to jest w Polsce?
Mombrey Offtopic 5 Wto Lis 16, 2010 10:27
Mombrey
Brak nowych postów MG 6 w Polsce...
szusak Offtopic 2 Nie Lut 16, 2014 01:21
NoPE
Brak nowych postów Bokserzy w Polsce ;P
pajda Offtopic 6 Nie Lis 08, 2009 12:41
Jugol
Brak nowych postów Roewe w Polsce?
PHJOWI Offtopic 78 Pon Sty 17, 2011 08:11
sobrus
Brak nowych postów Roewe w Polsce?
haszczyc Offtopic 11 Pią Wrz 09, 2011 18:32
Rokosz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink