Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Paliwomierz szwankuje. Zapach benzyny.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Paliwomierz szwankuje. Zapach benzyny.
Autor Wiadomość
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 18:57   [R416] Paliwomierz szwankuje. Zapach benzyny.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam

Mam być może problem. Sam nie wiem. Może po kolei. Rover 416 Si rocznik 98. Benzyna + gaz. Jeden wtrysk od LPG zepsuty od początku, więc jeżdżę tylko na benzynie i naprawiał instalacji gazowej nie będę. Od początku także specjalnie był odłączony paliwomierz to znaczy sama ta wskazówka. Podobno odłączona , choć ja i „moi” mechanicy tego nie robili. Gdy zbliżała się rezerwa kontrolka zaczynała migać na pomarańczowo, po czym ciągłym podświetleniem mnie informowała. Tydzień temu zatankowałem prawie 45 litrów. Na drugi dzień wskazówka paliwomierza nagle zaczęła stopniowo się podnosić. Dłuższą chwilę stała po środku aż nagle wystrzeliła do końca. Mija już 7 dni i wskazówka jak wryta jest na samej górze. Nawet po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków nie opada. Podobno niektóre samochody tak mają, że zapamiętują stan paliwa, ale nie wiem czy Rover też. Przejechałem już 410 km na tych 45-ciu litrach i nadal kontrolka rezerwy mi nie miga. I tutaj jest moje pierwsze pytanko. Czy przypadkiem nie jest tak, że jak wskazówka nie zejdzie na sam dół to kontrolka nie będzie mrugać?

Teraz mam jeszcze jeden chyba problem i to jak najbardziej powiązany. Otóż od wczoraj po jeździe czuć spod maski zapach benzyny. Wydaje mi się, że od strony kierowcy gdzieś w okolicach akumulatora. Nigdy wcześniej nie było czuć. Nie wiem czy wysokie temperatury mają na to jakiś wpływ? Samochód mam od stycznia. Niby sprawdzałem i wycieków nie znalazłem.


Czy możecie mi coś poradzić? Chciałbym to jak najszybciej rozwiązać gdyż samochód dałem dziewczynie i powiem szczerze boję się o nią. Nie wiem czy Roverek naprawdę mocno „zachorował”. Nawet nie wiem, co mam szukać i jak rozmawiać z mechanikiem. Jak pozna, że taki zielony jestem to zedrze ze mnie nie wiadomo ile. Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 18:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 19:59   

Warto wspomnieć o kilku rzeczach.

Po pierwsze - wskazówka paliwa po wyłączeniu silnika i wyciagnięciu kluczyków ze stacyjki nie opada.
Po drugie - wskaźnik paliwa w Roverze jest bardzo nieprecyzyjny - w trakcie jazdy potrafi się nawet podnosić, niemniej Twój przypadek wskazuje na uszkodzenie bądź zawieszenie pływaka bądź też problem leżący we wskazówce. Być może przetarły się kable idące od pływaka do zegarów i jest jakieś zwarcie niemniej to traktujmy jako ostateczność.

Co do zapachu benzyny - od strony kierowcy przy podszybiu jest filtr paliwa. Włącz silnik, otwórz maskę i spróbuj lekko poruszać przewody paliwowe - być może gdzieś jest nieszczelność.
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 20:18   

Artu napisał/a:
Po pierwsze - wskazówka paliwa po wyłączeniu silnika i wyciagnięciu kluczyków ze stacyjki nie opada.

Czyli jednak nie opada w Roverze. W Fordach jest to samo.
Artu napisał/a:
Po drugie - wskaźnik paliwa w Roverze jest bardzo nieprecyzyjny - w trakcie jazdy potrafi się nawet podnosić, niemniej Twój przypadek wskazuje na uszkodzenie bądź zawieszenie pływaka bądź też problem leżący we wskazówce. Być może przetarły się kable idące od pływaka do zegarów i jest jakieś zwarcie niemniej to traktujmy jako ostateczność.

Może wiesz czy mimo wszystko kontrolka powinna dawać sygnał, że jest rezerwa?
Artu napisał/a:
Co do zapachu benzyny - od strony kierowcy przy podszybiu jest filtr paliwa. Włącz silnik, otwórz maskę i spróbuj lekko poruszać przewody paliwowe - być może gdzieś jest nieszczelność.

Filtr paliwa był wymieniany w styczniu. Może coś spierniczyli bo właśnie od strony kierowcy gdzieś pod wycieraczką czuć benzynę. Jutro sam sobie sprawdzę tak jak piszesz a w poniedziałek do mechanika. Z tego, co mi pisze na fakturze to filtr PP942. Google podpowiedziało, że stosowany w Roverach.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 14:55   

Może być nie dokładnie dokręcony. Generalnie fajnie że udało im się go wymienić, ogólnie dość ciężko się go odkręca od rurek ;) A i sprawdź jeszcze czy nie masz nieszczelności przy listwie wtryskowej :wink:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 18:07   

No, więc tak. Nie ma nigdzie przecieku. Silnik suchy. Benzyną czuć tylko tak jakby mniej. Gdy otworzyłem korek wlewu po jeździe buchnęło ciśnienie. Czy jest coś takiego ja przewód wysokiego ciśnienia? Rozmawiałem ze znajomym i mówił, że może gdzieś na tym przewodzie jest dziurka bądź gdzieś jest poluzowany. Wycieku może nie być a zapach benzyny będzie. To możliwe?

Dalej nie wiem czy kontrolka rezerwy będzie sygnalizowała, mimo że wskazówka poziomu jest na samej górze. Nikt nie wie?

I jeszcze jedno pytanko. Ile taki Rover może spalić benzyny na 100 km? Zatankowałem prawie 50 litrów. 320 Przejechane w trasie. Średnia prędkość 70 km/h. Bieg IV czasem V. 110 po mieście w korkach. Czy możliwe jest, że jeszcze nie świeci się rezerwa?
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 19:30   

KOlego, to takie syknięcie po odkręceniu korka to normalna rzecz, są to opary paliwa. Tak ma być i tyle, zwłaszcza gdy jest gorąco. :wink:
Co do wskazówki i rezerwy, to jeszcze nie widziałem roverowego pływaka, ale ogólnie jest tak że jak upadnie do odpowiedniego poziomu to łączy obwód rezerwy. A jeśli masz wskazówkę na pion to reczej nie zapali się rezerwa.
Co do spalania to mnie na benzynie wyszło jakieś 7,7 litra. A gazu 8,8l. :>
Woź w bagażniku piątkę benzyny i jeździj. :cool:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:42   

Dziękuję wszystkim za pomoc :) Wydaje się jednak, że nie obejdzie się bez sprawdzenia całego układu paliwowego. Zdaje się, że ładnie beknę za taką „przyjemność” no, ale to chodzi o bezpieczeństwo. Jutro jadę do serwisu Renaulta gdyż tylko tam znają się na Roverach.

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2012 16:41 ]
Byłem w serwisie. Samochód niestety musiał zostać. Nie pozwolili już wrócić do domu. Jest drobny wyciek niedaleko wtrysków. Jakiś przewód czy coś w tym rodzaju. Prawdopodobnie też będzie do wymiany pompa paliwa razem z pływakiem. To jeszcze się okaże w środę.
Zdaje się, że ładnie zapłacę :sad: Ile może kosztować pompa i pływak? Orientuje się ktoś?
 
 
Tomi1 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: KROSNO/okolice



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 21:55   

a co ma pompa do pływaka :roll:
niech usuną wyciek ewentualnie pływak od wskazówki jeżeli to wogóle jego wina :/
jeszcze dojdzie za chwile bak i silnik :shock:
być może regulator ciśnienia paliwa zastrajkował :wink:
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 23:51   

No i gitara :mrgreen: Właśnie zaczynałem popijać piwko i telefon. Samochód zrobiony. Pękł oring, taśma opaskowa popękana. Uszczelka na listwie wtryskowej zużyta. Styki w paliwomierzu zaśniedziałe, to samo w zbiorniku. Teraz wszystko działa. Kosztowała mnie ta przyjemność 350 zł, ale warto było. Samochód już stoi pod domem :)
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Wto Maj 01, 2012 11:37   

fredii napisał/a:
Artu napisał/a:
Po pierwsze - wskazówka paliwa po wyłączeniu silnika i wyciagnięciu kluczyków ze stacyjki nie opada.

Czyli jednak nie opada w Roverze. W Fordach jest to samo.


A jednak u mnie opada;) a stało się to po tym jak wyjąłem kiedyś licznik wymienić zarówke i przypadkowo ruszyłem wskaźnikiem, teraz opada do podpórki a jak zapłon włącze to idzie w góre;)
 
 
 
Tomi1 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: KROSNO/okolice



Wysłany: Wto Maj 01, 2012 21:33   

to może chcesz sie pozbyć tej instalki gazowej :wink:
z tego co piszesz wynika że jakaś sekwencja
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 04, 2012 20:49   

Na razie się nie pozbywam. Podobno wystarczy wymienić tylko listwę wtryskową i będzie działać. Kiedyś się chyba zrobi, bo litr benzyny coraz droższy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R414] Zapach benzyny...
kileros2 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Mar 13, 2009 17:54
kileros2
Brak nowych postów [45 1,4 z 2001 r.] zapach benzyny w oleju
IROLA Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Wto Lis 24, 2009 21:07
keczu
Brak nowych postów [R45] nierówna praca silnika, biały dym, zapach benzyny
Przem Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Gru 18, 2015 13:32
Przem
Brak nowych postów [R416] Zapach paliwa w oleju silnikowym
greg_szczytno Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lis 02, 2007 07:37
greg_szczytno
Brak nowych postów [R416] Zapach spalenizny w środku Pomocy
dziaraxc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Mar 13, 2009 08:51
Alan4523



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink