Forum Klubu ROVERki.pl :: R216 Coupé Targa '96
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R216 Coupé Targa '96
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 14:54   

fura żyje :D choć jeszcze troche zapasu było ;D super, ze dzielnie smiga ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 18, 2012 14:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 27, 2012 18:55   

Ma ktoś taki wie heiSter? :P


Dziś przyszedł prospekt cabrio, fotka grupowa z częścią prasy do czytania :D
_________________
Roverlution
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 27, 2012 19:00   

Wojtek88 napisał/a:
Ma ktoś taki wie heiSter?
Też chętnie taki bym przytulił. Jak znajdziesz to bierz x2 :błagam:

Wojtek88 napisał/a:
Dziś przyszedł prospekt cabrio, fotka grupowa z częścią prasy do czytania
Extra literatura :brawa:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wron 




Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Chełmno

Rover Tourer

Wysłany: Czw Cze 28, 2012 21:19   

ja u siebie z drzwi kierowcy dzisiaj takie dwa wykręciłem jak skoczę do auta to przyniosę i zrobię fotki bo te odboje mam.
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 03, 2012 23:47   

Dziś trochę wolnego, ale i tak mi się nie chciało, takie upały nie wróżą nic dobrego. Auto wysprzątane w środku, głównie odkurzałem. Dziś dolewka oleju, tym razem 15w40 :shock: . Dlaczego minerał? Mam dość ciągłego dolewania, a może na mineralnym zacznie brać mniej? We'll see.


zdjęcie zrobione jedną z końcówek do odkurzacza.

Kupiłem apc, preparat, który się rozcieńcza i podobno usuwa każdy bród, jeśli użyje się go z głową, może zdziałać cuda, np. w mojej komorze silnika w Coupe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak tylko przyjdzie pocztą, biorę się do roboty! :cool:
_________________
Roverlution
 
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 10:56   

APC też sobie musze kiedyś kupić, tylko coś np 1l duży baniak prędzej wyparuje niż go zużyje ;)
dolałeś minerał do półsyntetyka? Czemu nie wymiana całości na minerał?
 
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 11:08   

farek napisał/a:
APC też sobie musze kiedyś kupić, tylko coś np 1l duży baniak prędzej wyparuje niż go zużyje ;)
dolałeś minerał do półsyntetyka? Czemu nie wymiana całości na minerał?


Ten silnik dogorywa :rotfl:

Wyobraź sobie, że w Twoim aucie nie ma oleju i dowiadujesz się tego na stacji autostradowej, nie ma tzn. na bagnecie, ale po wlaniu litra też nic się nie pojawia na bagnecie, dalej dolewasz 10w40 czy lejesz najgorsze gów*o? :mrgreen: - to taka historyjka, którą sobie wymyśliłem; jeśli wiem, że silnik pije olej to po co mam mu wlewać i wlewać..
_________________
Roverlution
 
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 23:25   

a w sumie ;p kiedy miałem takiego bolida, że ojciec smiał się że to dwusów i powinni promocje dla mnie na stacji benzynowej zrobić, że do pełnego baku litr oleju gratis :)
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lip 06, 2012 16:00   

lej kujawski dopuki bedzie trzymał poziom to nic nie bedzie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 07, 2012 21:32   

Dobryziomie, to jest pomysł :P Od momentu dolewki, minęło jakieś 150-200 km i już ubyło, nie dużo, ale ubyło.. Szukam jakiegoś sohc non-vtec, coś co miałem kiedyś w swojej pierwszej czwartej generacji - d16b2, w miarę świeża jednostka i może trafi się w rozsądnej kasie, osprzęt sam sobie zorganizuję :P

Co dzisiaj? Własnie wracam z garażu, apc w akcji. Pierwszy kontakt z tego typu preparatem, mocne to, ale fajne, następnym razem będzie lepiej!

przed:


po:


inne:




Najbardziej zadowolony jestem z końcówki wydechu, była cała usmolona, sory za jakość fot, jak będzie chłodniej, ogarnę sprzęt kosmetykowy relacja i prace będą na wyższym poziomie, stay tuned :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lip 07, 2012 21:32 ]
Wczoraj jako-tako komora silnika i jakieś inne detale dziś z zewnątrz, jaki upał :O








Kończę z tymi zdjęciami apropo mycia, bo pomyślicie, że nienormalny jestem i z każdego mycia auta robię foto-story :P
_________________
Roverlution
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lip 09, 2012 10:19   

Wojtek88 napisał/a:
Kończę z tymi zdjęciami apropo mycia, bo pomyślicie, że nienormalny jestem i z każdego mycia auta robię foto-story :P


Twój temat, najważniejsze żebyś był szczęśliwy ;)

jak miałem swoje pierwsze "Auto" malucha to też myłem go co chwilę, zawsze był najbardziej wypucowanym pojazdem na ulicy ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Lip 09, 2012 10:32   

jakbys mial k-serie to za 1000 masz "nowy" zdrowy motor, z honda bedzie gorzej, podazy nie ma a remont drogi
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 09, 2012 11:39   

K-seria wchodzi na wszystkie łapy, czy trzeba coś "modzić"??? W ogóle da się tak??? :mrgreen:

Kozik, ja nie myję co chwilę auta, jak się zabrudzi to trzeba, a ponieważ dbam o lakier to trwa to długo - myjka, wycieranie, quik detailer w akcji, szyby, dressing opon :)
_________________
Roverlution
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 09, 2012 11:53   

Wojtek88 napisał/a:
K-seria wchodzi na wszystkie łapy, czy trzeba coś "modzić"???
Trzeba modzić i to konkretnie, bo Honda kręci się w drugą stronę. A oprócz silnika do wymiany skrzynia, półosie, komputer i wiązka. Tak więc pewnie taniej wyjdzie kapitalka tego co masz.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:01   

Nie chce żadnej kapitalki, bo tych silników (DOHC) nie lubię, mają wadę konstrukcyjną - kanały olejowe się zapychają i panewki mówią pa-pa i się obracają, takiego też silnika nie znajdę w dobrej kondycji, więc początkowo myślałem o D16Z6 (VTEC na jednym wałku), ale koszt jest spory, bo trzeba kupić słupek z osprzętem, komputerem, przerobić wiązkę na obd1 (to akurat nie problem). Ostatnio pomyślałem, że jeśli potrzebne mi auto, które w miarę przyśpiesza i ma być ekonomiczne to sohc non-vtec też powinno wystarczyć, czyli do wyboru D16 bez zmiennej fazy z PGM-FI ;)
_________________
Roverlution
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 09, 2012 15:42   

ten sam dylemat, który miałem ;/ nie ma co wsadzić zamiast tego a8 :/

wygląda pięknie :)
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:18   

Wojtek88 napisał/a:

Co dzisiaj? Własnie wracam z garażu, apc w akcji. Pierwszy kontakt z tego typu preparatem, mocne to, ale fajne, następnym razem będzie lepiej!

Mocny pod warunkiem, ze używasz stężenia większego niż zalacene przez producenta inaczej szału jeśli chodzi o komorę silnika nie robi. Natomiast do wnętrza, plastików tapicerki w odpowiednim nie za mocnym stężeniu bardzo fajny. No może ten zielony od Megsa średnio fajny do wnętrza bo strasznie śmierdzi ale np. APC Nielsena czy ten nowy APC od Megsa już mają przyjemniejszy zapach :)

Cytat:
przed:
po:


Słabo u mnie wygląda tak :D

_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:44   

Pływak, masz nowsze auto, widać, że można jeść z dekla zaworowego :cool: Ja z apc mam styczność stosunkową krótką tak jak napisałem wcześniej, wiem o stężeniach i proporcjach, na tą komorę roverkową dałem 1:10, przy czym miałem beznadziejne narzędzia do roboty, muszę kupić 'psikacz :razz: Zdecydowałem się na Nielsen'a, bo jest dobra proporcja cena/jakość i ładnie pachnie, jak będę miał więcej czasu to spróbuję raz jeszcze, aczkolwiek bród u mnie w komorze to smar, olej, który przy ostatniej wymianie oleju powędrował na całość no i jakieś muchy itd. także uwierz mi nie jest źle a specjalnej walki nie zaznałem, spędziłem w garażu trochę czasu po prostu przy furce ;)
_________________
Roverlution
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:59   

U mnie też był usmarowany i uwalony bo auto z francji, a tam sie pierdołami nie przejmują i po kupnie wymieniana była uszczelką pod pokrywą bo była walnieta wiec cała głowica która teraz jest czysta była uwalona. Na sam blok i głowice poszedł specyfik do mycia silników. Spryskałem odczekałem trochę i poszła myjka ciśnieniowa w ruch. Dysza myjki bardzo blisko silnika tak aby nie walić po elementach elektryki i elektroniki. Na resztę poszedł nielsen + pędzelek i później środek Poor Boys World do plastików. Co do psikacza kup sobie opryskiwacz do roślin w lidlu taki mały daje rade, a jak już się raz porządnie ogarnie komorę to później łatwo ją w takim stanie utrzymać :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 20:41   

macie chłopaki cierpliwość :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink