Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie odpala na ciepłym silniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie odpala na ciepłym silniku
Autor Wiadomość
ipy 



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 3



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 11:25   [R75] Nie odpala na ciepłym silniku
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam,

widziałem, że temat był poruszany ale nie padło konkretne rozwiązanie. Otóż, mam problem w postaci nie odpalania na ciepłym silniku - co więcej, często gdy samochód stoi zaparkowany pod górkę przodem do góry. W momencie wyzerowania poziomu jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że zapali?! Rozrusznik kręci, co i jakby delikatnie "zaskakuje", czy jak by zaczynał odpalać na 1 sekundę po czym gaśnie i jedzie na rozruszniku. Dłuższe kręcenie rozrusznikiem nie dalej żadnych rezultatów, za to bujanie samochodem na lewo i prawo często przynosi skutek... A na zimnym silniku pali wręcz książkowo. Możliwości jest wiele, więc może ktoś będzie w stanie troszkę uściślić moje poszukiwania wadliwego elementu po przeczytaniu objawów.

Btw. Akumulator sprawny, całą zimę przehulał idealnie bez problemów - problemy zaczęły się wiosną gdy sie ociepliło. Z góry dziękuję za pomoc

Rover 2.0 CDT 2002 rok
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 07, 2012 11:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 11:39   

ipy, masz chyba złożony problem

1. Czujnik impulsów wałka rozrządu - problem z odpalaniem na ciepłym silniku.
2. Pompa paliwa w baku - problem z odpalaniem kiedy samochód jest przechylony.

Wymień najpierw czujnik, a później zobaczysz czy jeszcze pompa do wymiany.
 
 
ipy 



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 3



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:21   

apples, właśnie - tu tez objaw dziwny, bo z pompą w baku podobno jest tak - że w momencie jej uszkodzenia włącza się układ awaryjny który nie pozwala przekroczyć 3 tyś obrotów by ew. dojechać do warsztatu na pompie przy silniku - tutaj nie ma żadnego problemu, ciągnie fajnie i zamyka obrotomierz, co prawda wracałem niedawno z wycieczki - 4 osoby + nabity bagażnik i jakby nie miał mocy ale to chyba normalne przy takim obłożeniu pojazdu.

Czy czujnik impulsów wałka to potocznie zwany "czujnik położenia wałka rozrządu"?
Ktoś wspominał wcześniej, że pasuje od BMW - i pytanie od jakiego modelu? e39, e46?

mam zainstalowaną pompę sprzęgła właśnie od tego modelu więc może i czujnik będzie pasował? Może ktoś sprawdzał?
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:28   

ipy,
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65908
:)
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
ipy 



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 3



Wysłany: Czw Maj 10, 2012 09:14   

Bosch Esi Tronic pokazał wadliwy czujnik położenia wałka rozrządu oraz pompe paliwa - daje za małe ciśnienie... Zobaczymy po wymianie

[ Dodano: Czw Maj 10, 2012 09:14 ]
Witam,

wymiana czujnika położenia wałka rozrządu dała pozytywny skutek, autko pali za każdym razem, co do pompy paliwa - okazało się, że jest dość mocno "obklejona" syfem i wystarczyło wyczyścić by zaczęła podawać paliwko w prawidłowy sposób :)

Pozdrawiam!
 
 
kamilsim 



Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 1



Wysłany: Pon Cze 04, 2018 19:14   

Witam , podepnę się pod temat. pozwólcie ze opisze mój przypadek.

Rover 45 1.8 16v

Znajomy kupił Roverka pojeździł może kilka dni i siadła uszczelka pod głowicą. Objawy brak kompresji na 2,3 cylindrze i stawiało banki w zbiorniczku wyrównawczym. Do tego czasu silnik pracował równo i był zrywny. Zrobiłem Całą górę tj planowanie, zawory itd nowe uszczelki śruby. Silnik poskładałem odpalił. Pochodził chwile zagrzał sie i nie zapalił. Sprawdzałem rozrząd czy czasem nie pomyliłem sie ale jest ok. I po dłuższej chwili próba i zapalił.

I teraz jest tak że jak jest zimny to zapala bez problemu ale jak się zagrzeje to tak jak by zaczynał łapać ale nie odpali. Wymieniłem czujnik położenia wałka na używany ale nie pomogło. Na wolnych obrotach tak jak by przerywał na jeden baniak ale jak się doda gazu to pracuje równo. Silnik ma moc nie jest słaby dobrze sie wkręca na obroty. Czasem mu się zdarzy że zgaśnie na wolnych obrotach i wtedy już kicha nie odpali. Świece są wtedy suche.

czy używany czujnik również może by padnięty ( sprzedawca twierdzi że jest 100% sprawny)
jak sprawdzić czy czujnik działa prawidłowo
na kom wywaliło błądp0313
jak odpale na plaku to działa
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pon Cze 04, 2018 19:46   

Cytat:
Witam , podepnę się pod temat. pozwólcie ze opisze mój przypadek.

Rover 45 1.8 16v


Podpieles się pod temat o Roverze 75, diesel - czyli nie trafiłeś z 5 metrów w stodołę, karabinem.

Przeszukaj forum w poszukiwaniu opisu takiej same usterki, podepnij się pod temat we właściwym dziale albo załóż nowy wątek.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 05, 2018 13:13   

marcin.misek napisał/a:
Cytat:
Witam , podepnę się pod temat. pozwólcie ze opisze mój przypadek.

Rover 45 1.8 16v


Podpieles się pod temat o Roverze 75, diesel - czyli nie trafiłeś z 5 metrów w stodołę, karabinem.

Przeszukaj forum w poszukiwaniu opisu takiej same usterki, podepnij się pod temat we właściwym dziale albo załóż nowy wątek.


marcin.misek :ok: Dokładnie. Robi nam się trochę bałagan na forum :| . Coraz częściej widzę wpisy chyba losowo wpisane w wątku/kilku wątkach trochę zbliżonych do problemu bez próby zapoznania się z rozwiązaniami które już są na Forum. Poszczególne wątki mają służyć w przyszłości kolejnym użytkownikom rozwiązaniu konkretnego problemu w konkretnej konfiguracji/sytuacji.
To nie facebook...
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nie odpala na ciepłym silniku
gagadrago Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Gru 21, 2010 17:59
koza-06
Brak nowych postów [R75] V6 na ciepłym silniku odpala, na zimnym nie
domas Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Lis 19, 2016 21:54
MD
Brak nowych postów [R75] Stuka na ciepłym silniku
Hatson Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Kwi 03, 2008 14:29
Hatson
Brak nowych postów [R75] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku
tomimacko Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Maj 04, 2010 07:32
tomimacko
Brak nowych postów [R75] OBROTY FALUJA NA CIEPŁYM SILNIKU
Maniek Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Wrz 24, 2015 21:42
Maniek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink