Forum Klubu ROVERki.pl :: Kosztorys szkód OC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kosztorys szkód OC
Autor Wiadomość
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 19:39   Kosztorys szkód OC

Witam, niedawno Pani rozwaliła mi samochód, tzn prawy przedni bok, ubezpieczyciel przyznał wymianę lampy i zderzaka + naprawa błotnika, za zderzak policzyli 317zł, za lampe 379zł, z tego co widzę to w tomateam zderzak prawie 500zł w intercars jeszcze więcej, lampy nowej nie widzialem ale za 379zł to chodzą używki w dobrym stanie. Do tego policyzli mi 523zł za lakierowanie zderzaka i błotnika, to chyba też troszkę mało. Myślicie, że da się coś jeszcze ugrać?

Przesyłam pełny kosztorys w załączniku.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 19:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 14:08   

Zamienniki Ci policzyli. Poproś o wycenę na częściach orginalnych :) dostaniesz 100% więcej. Masz prawo z OC :)
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 14:14   

Tak i dopisz do prośby ,że "zgodnie z wyrokiem sądu najwyższego ..... "( o którym pisał tu niedawno kolega ) powinno podziałać ;) jeśli nie chcesz się w przepychanki bawić to od razu możesz dorzucić choćby skany czy linki z stron internetowych ile te części nowe kosztują. W kosztorysie powinna być wycena nie tylko kosztów lakierowania ale również demontażu i montażu części podczas naprawy .
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 14:21   

za demontaż policzyli 120zł, tylko, ze gdzie ja znajdę teraz oryginalny zderzak i lampę?
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 21:57   

Oni mają ceny nowych części orginalnych. Ty nie musisz kupować nowych, mogą być używki i nie orginalne.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 09:36   

Staniol napisał/a:
za demontaż policzyli 120zł, tylko, ze gdzie ja znajdę teraz oryginalny zderzak i lampę?


Oryginalny zderzak - akurat jest promocja.
Oryginalny reflektor.

;)
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Turc 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 83
Skąd: Sulechów



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:25   

Odwołuj się od zaraz, a co do części to:

TomaTeam:
Zderzak przedni: 480 zł
Błotnik przód - prawy: 405 zł

InterCars:
Zderzak przedni: 522 zł
Błotnik przód - prawy: 445 zł

Co do malowania:
To policz sobie 300 zł za element + robocizna (zdjęcie + założenie).

Reflektor przedni z tego co widzę nówkę ciężko dostać ale patrząc na alledrogo to różne ceny masz używki nawet po 500 zł... ;) Więc ja bym się odwoływał na twoim miejscu bo jak widać policzyli Ci zamienniki.
_________________
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve."
 
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:58   

A powiedzcie mi czy ja mam pierw czekac na wyplate tych pieniedzy czy odrazu pisac odwolanie?
 
 
 
qrpkk 



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 28



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:24   

Ja dostałem cios w błotnik i dostałem 2800zł.

-Błotnik + Malowanie
-Regeneracja lakieru zderzaka
-Zbiornik + Pompka Spryskiwaczy
-Zbierzność

polecam Allianz jezeli juz ma ktos w was wiezdzac
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 18:10   

Od razu pisz. Szkoda czasu a więcej CI nie dadzą.
Zauważ że w wycenie masz napisane "Części zamienne"
Powiedz że chcesz orginały i wycene na orginałach
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 11:46   

juz pismo poszło mailem, o amortyzację -50% i cześci zamienne oraz o stawki roboczo godzin

[ Dodano: Pon Maj 07, 2012 11:46 ]
No i dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pańską interwencję dotyczącą wyceny kosztów naprawy pragniemy poinformować, że wartość należnego odszkodowania ustalona została w oparciu o system Audatex, który jako profesjonalne narzędzie, służy do wyliczania kosztów naprawy w odniesieniu do technologii napraw stosowanej przez producenta pojazdu. Pozostałe parametry, takie jak stawki za roboczogodzinę, ceny części zamiennych, są zmienne i zależne od kursów walut (EUR), dostawców części, warsztatów naprawczych. Dlatego w wycenie zastosowano uśrednione ceny za roboczogodzinę jak i uśrednione ceny części zamiennych. W naszej ocenie wyliczona w ten sposób kwota odszkodowania nie stoi w sprzeczności z art. 361 kodeksu cywilnego definiującym zasadę pełnego odszkodowania. W przypadku, gdy, proponowana przez Liberty Direct kwota jest niewystarczająca do przywrócenia pojazdu do stanu z przed szkody prosimy o przedstawienie kosztorysu warsztatowego oraz faktur za naprawę pojazdu, które stanowią potwierdzenie zakresu i sposobu wykonania naprawy pojazdu. Wyżej wymienione dokumenty zostaną zweryfikowane pod kątem zasadności kosztów i zakresu naprawy. W przypadku przedstawienia kosztorysu i faktur po naprawie pojazdu, Libert Direct zastrzega sobie możliwość dokonania jego oględzin.
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pon Maj 07, 2012 22:17   

Jeśli chodzi o wycenę warsztatu, to najlepiej załatwić po znajomości jakiś papierek. Natomiast same faktury? Może spróbuj się odnieść że nie stać Cię na naprawę żeby przedstawić faktury, a z drugiej strony jeśli będą odwlekać sprawę, napisz że na podstawie wyroku sądu z dnia (nie pamiętam jakiego ale to ktoś pomoże) masz prawo do auta zastępczego, ponieważ jest Ci potrzebne do pracy (załóżmy). Dodaj że w tym wypadku wsadzisz auto do ASO hondy albo innego warsztatu gdzie naprawią Ci auto na zamiennikach.
Według mnie to jest sprzeczne z kodeksem co oni piszą, ale to interpretacja.
Powodzenia :)
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Wto Maj 08, 2012 08:00   

Auto jest jeżdzące więc raczej zastępczego auta nie dadzą. Bede pisał jeszcze jedno odwołanie.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 12:51   

Kilka lat temu miałem kolizję w wyniku której obtarciu uległ zderzak. Bez łaski dostałem samochód zastępczy na czas naprawy. Może dlatego, że zdecydowałem się naprawę bezgotówkową?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 13:33   

Tylko dodam ze zadaja bezprawnie przedstawiania faktur, bo ty nie masz obowiazku naprawiac, oni maja obowiazek zadoscuczynic ci szkody, w naprawie lub pieniadzu. Skoro rozliczasz sie z nimi w postaci $, to postaraj sie o wycene naprawy najlepiej w systemie audatex, to nie beda mieli podstaw do innej interpretacji cen czesci itp ;)

Jezeli policzono ci zamienniki, napisz ze nie zgadzasz sie na to , bo masz prawo do pelno wartosciowych materialow naprawczych jakie przewidzial producent. Nie moga ci tego odmowic.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:06   

jeżeli oddasz auto do warsztatu to raczej nie będzie jeżdżące i na czas naprawy należy Ci się zastępczy.
 
 
Staniol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 91
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sro Maj 09, 2012 02:04   

maniaq napisał/a:
Tylko dodam ze zadaja bezprawnie przedstawiania faktur, bo ty nie masz obowiazku naprawiac, oni maja obowiazek zadoscuczynic ci szkody, w naprawie lub pieniadzu. Skoro rozliczasz sie z nimi w postaci $, to postaraj sie o wycene naprawy najlepiej w systemie audatex, to nie beda mieli podstaw do innej interpretacji cen czesci itp ;)

Jezeli policzono ci zamienniki, napisz ze nie zgadzasz sie na to , bo masz prawo do pelno wartosciowych materialow naprawczych jakie przewidzial producent. Nie moga ci tego odmowic.


zrobili mi wycenę w audatex tylko ze na zamiennikach i z amortyzacją 50%
 
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Sro Maj 09, 2012 13:26   

napisz jeszcze jedno odwolanie ze sie nie zgadzasz na zamienniki tak jak koledzy radza i mozesz postraszyc uokik. mozesz tez wspomniec ze jesli to bedzie sie przeciagalo zażądasz auta zastepczego ktore Ci sie nalezy ( lampa stluczona - auto niedopuszczone przeciez). powinno im dac do myslenia
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Sro Maj 09, 2012 21:19   

Nie ma co ukrywać każda firma szuka zysku, szczególnie te koguciki.
Czasem trzeba radykalnych kroków.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 13:08   

Z mojego doswaidczenia pisma do KNF chyba maja najlepszy skutek. Jak beda dalej twierdzic ze zamienniki moga ci wsadzic do wyceny, to przeslij kopie ich pism do KNF i popros o interwencje :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink