Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si] Kabel od cewki za długi?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Pon Paź 17, 2011 21:37
[R214Si] Kabel od cewki za długi?
Autor Wiadomość
Kala 



Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



  Wysłany: Pon Paź 17, 2011 21:10   [R214Si] Kabel od cewki za długi?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam, od czasu zakupu autko sprawowało się super, ale wiadomo przyszedł czas na wymianę kabli i świec, nie wiem czy mechanik zrobił mnie w "konia", ale po wymianie kabli i świec autko zaczęło bujać obrotami na biegu jałowym do tego strasznie dymi z rury wydechowej no i ostatnio zauważyłam, że wlewam "hektolitry" płynu chłodniczego pojeżdżę tydzień i patrzę a zbiorniczek prawie pusty. Byłam u znajomego, który co prawda mechanikiem nie jest ale wziął roverka na kanał i mówił coś o jakimś kablu od cewki, że jest chyba za długi bo aż się zawija. Ja się na tym totalnie nie znam a może wy coś podpowiecie, bo boję się że jak podjadę do mechanika, zobaczy kobietę to nagle okaże się, że jest milion rzeczy do wymiany. Liczę na waszą pomoc :lol: :roll:
Ostatnio zmieniony przez Kala Pon Paź 17, 2011 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 17, 2011 21:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 21:15   

jak ubywa ci płynu to byc moze hgf.
NIe robi ci sie masło na korku wlewu oleju ??
nie dmucha w układ chłodzący ??
Pierwsze to jedź do elektryka zeby podpiął auto pod kompa i zobaczył czy sa jakieś błędy jak bedą jakieś to wrzuć je w ten temat
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 14:52   

Kala napisał/a:
po wymianie kabli i świec autko zaczęło bujać obrotami na biegu jałowym
Pewnie silniczek krokowy się zabrudził.
Kala napisał/a:
do tego strasznie dymi z rury wydechowej no i ostatnio zauważyłam, że wlewam "hektolitry" płynu chłodniczego pojeżdżę tydzień i patrzę a zbiorniczek prawie pusty.

Za to niestety odpowiedzialna jest uszczelka pod głowicą, musisz oddać samochód do mechanika jak najszybciej aby Ci ją wymienił bo tracisz smarowanie. Koszt to około 300 zł części + naprawa.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Kala 



Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 19:34   

No i mieliście rację na korku wlewu oleju jest masakra masło pomieszane z kaszką, jutro do mechanika powiedział że w granicach 700zł będzie wszystko kosztować, biedny ten mój portfel :P no ale cóż trzeba zrobić. Jedyny problem to czy go holować, laweta czy ryzykować dojazd roverkiem do mechanika oddalonego o 30km
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 20:46   

Cytat:
Jedyny problem to czy go holować, laweta czy ryzykować dojazd roverkiem do mechanika oddalonego o 30km

Trochę daleko jak na jazdę z rozwaloną uszczelką głowicy. Proponuję lawetę, albo hol. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Kala 



Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 21:58   

Witam ponownie po długiej przerwie. Roverek naprawiony, uszczelka pod głowicą wymieniona. Niestety autko stało pół roku ze względu na zawirowania finansowe, ale teraz w końcu jeździ. Coś jednak zaczyna mnie niepokoic, dzisiaj stojąc w upale na światłach wskazowka od temperatury skoczyła prawie na czerwono i obroty na biegu jałowym gwałtownie podskoczyły. Później ruszyłam i bylo ok. Macie pomysł co to mogło byc? Od wymiany uszczelki pod głowicą nie minął nawet miesiąc. Płynu nie ubywa, silnik pracuje ładnie, równo.
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 23:14   

A wentylator się załączył? Że podskoczyła to normalne ale chyba trochę za dużo. Trzeba by sprawdzić wentylator i czujnik temperatury do ECU. Działanie wentylatora możesz sprawdzić sama. Odłącz kostkę od czujnika temperatury i włącz stacyjkę. Powinien się włączyć. Sprawdż i napisz to pomyślimy co dalej.
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 01, 2012 23:26   

Nie włączył Ci się wentylator chłodnicy, a powodów ku temu może być wiele, m.in. niesprawny sam wentylator, niesprawny czujnik temperatury ECU, złe ciśnienie w układzie chłodzenia (korek, węże, uszczelki, termostat, chłodnica). etc.

Do poczytania poniższe tematy:
http://forum.roverki.eu/v...ight=wentylator
http://forum.roverki.eu/v...ight=wentylator
http://forum.roverki.eu/v...p=370671#370671
http://forum.roverki.eu/v...t=64601&start=0
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Nie Lip 01, 2012 23:44   

brkzzz, gdyby nie miała ciśnienia w układzie (uszkodzony korek) to przy takiej temperaturze spod maski buchały by kłęby pary. Korek nie jest odpowiedzialny za utrzymanie temperatury.
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 02, 2012 00:13   

zdzichu, mój R200 jest żywym dowodem na to, że jednak ciśnienie może mieć wpływ na nie włączanie się wentylatora. Przerobiłem już wszystkie teorie z ww. tematów, do których podałem linki i naprawdę, złe ciśnienie to jedyne co może być u mnie nie tak.

Korek nowy, termostat działa, chłodnica drożna, wentylator działa po włączeniu klimy i odłączeniu czujnika temp. ECU, przekaźnik ok, przewód masowy perfect, nowa wiązka tylnej klapy. Czujnik temp. ECU pokazał mi na zimnym silniku rezystancję 2,06kOhm, co odpowiada tabelkowo 20st.C, które miało wówczas powietrze atmosferyczne, więc również uznaję go za sprawny.
Wszystko zaczęło się od tego, że raz na rozgrzanym silniku w upalny dzień stanąłem w korku na podjeździe na estakadzie i wskazówka temp. prawie była na czerwonym polu i pobyła tam niepokojąco długo. Niestety nie wiem czy opadła od wentylatora, który się być może w końcu włączył (za duży hałas w mieście) czy od moich zabiegów ratunkowych (ciepły nawiew i inne). Od tego czasu działam w tej sprawie i jedyne czego nie sprawdziłem to uszczelka dolotu i głowicy, więc złe ciśnienie i przez to odczyty czujnika temp. ECU to jedyne co mi pozostało.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Pon Lip 02, 2012 01:01   

brkzzz, jeżeli masz nowy korek to cisnienie powinno być OK (0,9 bar) Pomiar rezystancji czujnika bez mierzenia temperatury płynu nie jest wiarygodny, gdyz temperatura płynu w bloku jest niższa od temperatury otoczenia. podaj numer tel na pw to zadzwonię
 
 
Kala 



Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 02, 2012 13:33   

Ja mam czasami takie wrazenie ze ten wentylator nie zawsze sie zalacza. Podczas naprawy uszczelki po głowicą mechanik sprawdzał cały układ chłodzenia, wentylator się załaczał. No ale autko wtedy stało w garażu i nie było gorąco. Jedyne co wiem że mam jeszcze o zrobienia to musze katalizator wywalic bo sie zaczyna przepalac. Moze faktycznie te czujniki posprawdzac, wymienic i to cos da.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 02, 2012 14:04   

zdzichu napisał/a:
Odłącz kostkę od czujnika temperatury i włącz stacyjkę.

Znaczy dokładniej. to odpal auto. :wink:
zdzichu napisał/a:
brkzzz, gdyby nie miała ciśnienia w układzie (uszkodzony korek) to przy takiej temperaturze spod maski buchały by kłęby pary. Korek nie jest odpowiedzialny za utrzymanie temperatury.

Przy nie sprawnym korku wentylator nawet się nie załączy. :wink:

Kala, do sprawdzenia olej, konsystencja płynu itd. Bardzo możliwe, że trzeba będzie znowu robić uszczelkę. :neutral:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Kala 



Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 02, 2012 17:37   

weź mnie nie załamuj uszczelka dopiero co zrobiona i co już by poszła. Olej z tego co wiem jest 15W40 Mobil niestety poprzedni właściciel też lał 15W40 i tak już musiało zostac. W najbliższym czasie podjade jeszcze raz do mechanika i niech szuka przyczyny.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 02, 2012 17:38   

Kala napisał/a:
Olej z tego co wiem jest 15W40 Mobil niestety poprzedni właściciel też lał 15W40 i tak już musiało zostac

Oj niedobrze, że na mineralnym ten silnik chodzi. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 02, 2012 17:47   

Moja rada taka. Zacznij od najtańszej lecz bardzo ważnej rzeczy. Wymień korek zbiorniczka płynu chłodzącego. U mnie właśnie od korka zaczęły się problemy a po wymianie ustąpiły. Kupiłem zwykły korek za 10 zł. w sklepie motoryzacyjnym sprzedawca mi dopasował bodaj że od poloneza i jest OK.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1.6 97r] Jak wymienic kabel wysokiego napięcia cewki
dziki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Sty 11, 2010 14:36
Kozik
Brak nowych postów [r214Si] kabel pod siedzeniem
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Lis 17, 2008 23:27
Paul
Brak nowych postów [R25 1.4 16V 01]czy to cewki ?
juras1976 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lut 21, 2010 20:40
niuton
Brak nowych postów [MG ZR] CEWKI
ledwy87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Kwi 15, 2013 21:08
BigBoyPL
Brak nowych postów [R25] Palenie sie cewki
Mariobu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Gru 16, 2015 23:36
Mariobu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink