Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 All] konserwcja podwozia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 All] konserwcja podwozia
Autor Wiadomość
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



  Wysłany: Czw Cze 21, 2012 17:21   [R75 All] konserwcja podwozia
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam, jako że mojemu roverkowi wybija niebawem 13 urodziny pomyślałem czy może by nie zakonserwować podwozia (jakimś barankiem czy coś). z tego co widziałem ostatnio pod samochodem to miejscami (np.w okolica zbiornika paliwa) pojawiają się rude kropki. ma ktoś jakieś doświadczenia z konserwacją podwozia? chciałbym to zlecić komuś kto ma warunki ku temu żeby taki zabieg przeprowadzić tylko troche sie boje że fachmanowi nie bedzie sie chciało bawić i po prostu spsika podwozie nie usuwajac wczeniej rudej :bezradny: ile moze to kosztować? moze bardziej oplaca kupic kompresor i samemu zrobić i dokładniej??
pozdro
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Cze 26, 2012 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 21, 2012 17:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 21:52   

Ja kupiłem miesiąc temu swego Roverka i zacząłem od konserwacji podwozia. Zleciłem to w dobrym zakładzie lakierniczym dysponującym podnośnikiem. Pełna konserwacja podwozia + progi + nadkola zapłaciłem 700 zł. Z tego co mówił zastosował jakieś dobre materiały + wosk w progi. Oglądałem to po wszystkim i jestem zadowolony.
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 22:02   

O ciekawy temat. Samemu, dajmy na to że chociażby bitexem jakimś to trzeba mieć kanał, z kanału też nie za bardzo dostęp a przy okazji od razu i siebie można zakonserwować jak będzie wszystko kapać.
Na pewno są jakieś zakłady w tym działające. Kiedyś w AutoŚwiat czytałem fajny artykuł o tym. Samochód na podnośnik np. kolumnowy, zdjęcie wszystkich plastików od spodu aby wszędzie zakonserwować. Oczywiście czyszczenie rdzy itp, no i coś było nakładane, kilka milimetrów jednej warstwy, wysycha, następna warstwa i tak 3 razem. Fajna sprawa ale pewnie kila stówek trzeba. A samemu to ciekawe kiedy trzeba będzie to powtarzać... Ale i tak ja chyba wolałbym sam :)

[ Dodano: Czw Cze 21, 2012 22:02 ]
Dodam że jak dla mnie osobiście to wosku chyba nie chciałbym. Jak dla mnie to musi być jakaś konkretna warstwa położona którą widać i czuć aby mieć pewność że to chroni.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 23:08   

podstawa w konserwacji to umiejętności i odpowiednie środki, większość syfu w sklepach jak jakieś bitexy czy novole to można malucha konserwować, po za kanałem czy podnośnikiem jest potrzebny dobry pistolet i kompresor...

podstawa to dobra chemia i odpowiednie oczyszczenie

Wszystko zależy ile mamy kasy i jakie szkody, w profile zamknięte wosk Mike Sanders i mic innego

na blachę, pierw czyścimy do zera, podkład reaktywny, akryl, baza na koniec baranek

naprawy typu: przetrę i psiknę barankiem w puszce nie mają sensu :D bo pod barankiem wszystko puchnie :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
kmisiowy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Cze 22, 2012 00:32   

ja czytałem na innych forach że ceny wachaja się miedzy 300-700 zł. szczerze mowiac to lubie sobie samemu pogrzebac w samochodzie. zamiast płacić komuś to wolałbym sobie za to kupic kompresor. wiadomo ze jakbym robił sam to chciałbym zrobić wszystko na tip-top bez zadnych skrótów. pozostaje tylko problem podnośnika :/ slyszałem ze niektorzy mechanicy wynajmuja swoje stanowiska pracy w weekendy zeby sobie pogrzebac w aucie ale poki co nie spotkalem sie z taka oferta w poznaniu ani okolicy. moze ktos ma jakies namiary?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprężarka klimatyzacji - nie działa po umyciu podwozia
keda Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Maj 29, 2016 00:05
keda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink